Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most hogyan tovább, mit...

Most hogyan tovább, mit tegyek? Menekülni akarok!

Figyelt kérdés
Szinte számomra is hihetetlen, hogy hogyan kerültem ebbe a helyzetbe és nem értem mi történt de úgy érzem nagyon nagy baj van velem! 6 hónapos terhes vagyok és összeroppantam idegileg. Nagyon ocsmányul hangzik amit írni fogok de úgy érzem meggondoltam magam és mégsem akarom a babát! Hogy őszinte legyek én igazából már az elején sem akartam, csak a párom unszolására mentem bele mert nem akartam hogy elhagyjon. Ő már 38 éves és feltétlenül akart már gyereket. Nem is tudom hogy egyezhettem bele az ellenérzéseim ellenére, megbolondultam. Amikor kiderült hogy terhes vagyok még nem is volt gond, azt hittem hogy meg fogok változni és fokozatosan hozzászokom majd a gondolathoz és akarni fogom, de nem!! Rámtört a pánik, rádöbbentem hogy mindennek vége, a szépségemnek, szabadságomnak, függetlenségemnek és én ezt nem is akartam, egyszerűen nagyon nem vagyok rá kész. Rosszul vagyok magamtól ha tükörbe nézek, attól ha csak rágondolok. Tudom hogy ebből már nincs kiút, nem lehet visszaforgatni az időt és nem teherbe esni. A sírás kerülget az orvosi vizsgálatoktól, viszolygok ha a szülésre gondolok és hogy mi jön még utána. Próbálom titkolni a férjem és a családom előtt a helyzetemet de egyre nehezebb mert egyre rosszabbul vagyok. Már többször elhatároztam hogy öngyilkos leszek, de aztán mégsem tettem meg. Rettegek, félek magamtól mert egy nőnek, egy anyának nem szabadna így éreznie, soha!! Nem tudom mi lesz velem. Tisztában vagyok vele hogy milyen elítélendő, nem kell hogy erre emlékeztessetek, csak segítsetek, mit tegyek most? Én már arra gondoltam hogy önként bevonulok a pszichiátriára mert ennek így nem lesz jó vége.
2009. nov. 6. 16:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
Sajnálom,tényleg,én azt hittem ha megszületik másképp fogod látni a dolgokat.Sok sikert neked,és azért tényleg légy jelen a gyerek életében...
2010. aug. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:
Annak, aki hasonló érzésekkel küzd, leírnád, hogy mit érzel, ha a lányodra/fiadra nézel? És a gyakorlatban: látogatod, mint egy ismerős?
2010. aug. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült anyává vállnod! Anyukád nem beszél veled? Hiszen ő az anyád, neki kellett volna feltünjön, hogy baj van a terhességednél!!! Segítenie kellett volna neked és nem elfordúlni tőled! Ezért nem tudsz anya lenni, mert a saját anyád sem volt veéed az! Az a szegény pici baba, remélem jól van. Mikor az enyém kicsi volt, csak én tudtam megnyugtatni... remélem szeretik nagyon. Mit fogsz neki mondani ha nagy lesz? Ugye nem leszel olyan mint az anyád???
2010. aug. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 A kérdező kommentje:
Anyukámat ne vádold, neki fogalma sem volt semmiről, soha nem engedtem be az érzelmi életembe. Semmi nem az ő hibája, ő mindig mindent megtett értem, igazán jó anya volt. Az hogy most már nem áll velem szóba az azért van mert ez az értékrendjébe sehogyan sem fér bele, ezzel nem tud mit kezdni. A babát természetesen szeretik, semmiben nem szenved hiányt.
2010. aug. 15. 23:44
 75/77 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem sem kellene bántani a kérdező anyukáját, nem tudjuk mit miért tesz, nem látunk bele mások életébe. Nem tudja elfogadni ezt a helyzetet, amit nehéz is, főleg egy anyának!

Tudom, 10-15 éve depressziós ás szorongásos betegségem van. Hol rosszabb, hol jobb!

Ezzel nem egyszerű együtt élni sem nekem, sem a családomnak!

2010. aug. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:
Annyira sajnálom, hogy ezt történt veletek! Remélem mindenki túlteszi magát ezen idővel, és sérülés nélkül tud tovább élni!
2010. aug. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:
Esetleg orvoshoz nem mentél? Ez biztosan depresszió lehet, és ha tudnának segíteni, talán szép vége lehetne a történeteteknek...
2010. aug. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!