Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most hogyan tovább, mit...

Most hogyan tovább, mit tegyek? Menekülni akarok!

Figyelt kérdés
Szinte számomra is hihetetlen, hogy hogyan kerültem ebbe a helyzetbe és nem értem mi történt de úgy érzem nagyon nagy baj van velem! 6 hónapos terhes vagyok és összeroppantam idegileg. Nagyon ocsmányul hangzik amit írni fogok de úgy érzem meggondoltam magam és mégsem akarom a babát! Hogy őszinte legyek én igazából már az elején sem akartam, csak a párom unszolására mentem bele mert nem akartam hogy elhagyjon. Ő már 38 éves és feltétlenül akart már gyereket. Nem is tudom hogy egyezhettem bele az ellenérzéseim ellenére, megbolondultam. Amikor kiderült hogy terhes vagyok még nem is volt gond, azt hittem hogy meg fogok változni és fokozatosan hozzászokom majd a gondolathoz és akarni fogom, de nem!! Rámtört a pánik, rádöbbentem hogy mindennek vége, a szépségemnek, szabadságomnak, függetlenségemnek és én ezt nem is akartam, egyszerűen nagyon nem vagyok rá kész. Rosszul vagyok magamtól ha tükörbe nézek, attól ha csak rágondolok. Tudom hogy ebből már nincs kiút, nem lehet visszaforgatni az időt és nem teherbe esni. A sírás kerülget az orvosi vizsgálatoktól, viszolygok ha a szülésre gondolok és hogy mi jön még utána. Próbálom titkolni a férjem és a családom előtt a helyzetemet de egyre nehezebb mert egyre rosszabbul vagyok. Már többször elhatároztam hogy öngyilkos leszek, de aztán mégsem tettem meg. Rettegek, félek magamtól mert egy nőnek, egy anyának nem szabadna így éreznie, soha!! Nem tudom mi lesz velem. Tisztában vagyok vele hogy milyen elítélendő, nem kell hogy erre emlékeztessetek, csak segítsetek, mit tegyek most? Én már arra gondoltam hogy önként bevonulok a pszichiátriára mert ennek így nem lesz jó vége.
2009. nov. 6. 16:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
65%

Hát tudod nem akarlak megbántani, de nagy butaság azt tenni amit más akar- akár félelemből is. Azért nem vagy beteg mert igazából nem akarsz gyereket, inkább a gondolazaid meg az érzéseiddel van baj. Szóval érted? Nem tudom jobban mondani. Maga a tény nem baj, ha nem akarsz gyereket, de a lelkiállapotod ige. Mondjuk természetes, hogy aki nem akar, az csak rosszabbul lesz ha mégis terhes lesz.

Szerintem mindenképp keress fel egy orvost. És ha szültél akkor sem kötelező a férjeddel maradnod, mert ha ő akar gyereket te meg nem annyira akkor nem illetek egymáshoz. Tudom most ezért utálni fognak, de arra nem lehet alapozni egy gyerek életét, hogy lehet megszereti az anyja a szülőágyon. És ha nem? Akkor mi van, Szenved mindenki?

2009. nov. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
80%
Én nem akarlak bántani, ezért annyit javasolok, hogy mindenképpen keress orvost, de mindenek előtt legalább a férjedet avasd be ezekbe a dolgokba. Joga van tudni, hogy játszod előtte a lelkes anyaságot... Nem hiszem, hogy megérdemli, azt, hogy ne segíthessen legalább a gyereke érdekében rajtad, mert önző módon nem mondod el neki. Ez nem csak a te babád, hanem az övé is. ahogy írtad, mennyire vágyik gyerekre, nem hiszem, hogy azt szeretné, ha ilyen lelkiállapotban, gondolatokkal a fejedben hordanád ki, szülnéd meg és nevelgetnéd. Azért lettél a felesége, mert bízol benne és szereted. Add meg neki az esélyt, hogy a Te érdekedben és a babája érdekében segíthessen. Én nem tudnék a férjem szemébe nézni, ha (másban is), de a közös gyerekünkkel kapcsolatban nem lennék őszinte hozzá.
2009. nov. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tényleg! Nem is gondoltam hogy lesznek olyanok akik hasonlóan éreztek mint én. Sok elgondolkodtató dolgot írtatok, amiken egyébként már átrágtam magam csak az a baj hogy ez a probléma sajnos túl nőtt rajtam. Hiába fogom fel az eszemmel a dolgokat, az érzéseimen nem tudok úrrá lenni.

Az a kedves válaszoló aki ocsmány hangnemben szitkozódott, ráadásul jó nagy bugyutaságokat is mondott amikről szó sincs (18:09-es) az szerintem kiállította magáról a bizonyítványt... Nem értem egyeseknek mi baja van, nem tudja máshol kiélni az agresszióját?

2009. nov. 6. 19:12
 24/77 anonim ***** válasza:
93%
Azért ilyen, mert fáj neki, hogy van aki nem akar /annyira/még/ gyereket. Az az egy a baj, hogy neked sem kellett volna így belemenni de akkor is. De tényleg muszáj lesz beszélned vele! Jobb minél előbb túlesni rajta.
2009. nov. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 A kérdező kommentje:
De akármilyen ideges is vagyok ilyen hangnemet akkor sem eresztek meg senkivel szemben, szerintem irtó nagy primitívség. Egyébként egyetértek azzal hogy beszélnem kéne a párommal is de egyszerűen nem tudom hogy álljak elé ezzel. Nem akarom hogy meggyűlöljön.
2009. nov. 6. 19:20
 26/77 anonim ***** válasza:
94%

Hú szegény! Nagyon sajnállak, rettenetes lehet neked! De gondolj csak bele, rettenetes lehet a babusnak is, hiszen érzi, hogy te nem akarod őt. Szerintem is keress fel egy pszichiátert és beszéld meg a férjeddel, a családoddal a problémádat. Nekem két gyerekem van, a 3-at várom és aggódom, hogy egészségesen megszülessen. Valóban sokkal kevesebb lesz a szabadidőd, de hidd el, egy baba kárpótolhat mindenért. És az alakodat visszanyerheted, csak tenned kell érte. És valóban működnek bölcsik, és ahogy írod, van családod, biztos szívesen foglalkoznak az aprósággal, segítenek a gondozásában.

Butaságot akkor követtél el, mikor a férjed megtartása érdekében vállaltad a babát. Szerintem ez az oka annak is, hogy most ellenérzéseid vannak. Beszéljétek meg és ne kövess el hülyeséget! Egy életre tönkretennéd minden családtagodat.

A durva hozzászólásokkal nem kell foglalkozni. Becsüllek az őszinteségedért, és próbáld sűrgősen megoldani ezt a problémát.

2009. nov. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 anonim ***** válasza:
68%
Hidd el a kismamak sem egyformak es nem mindenki tudja feldolgozni konnyen azt, hogy babat var. Ilyenkor joval hajlamosabbak vagyunk depressziora, bennunk van a felelem az ismeretlentol es attol, hogy most, hogyan tovabb. Megfog gyokeresen valtozni mindenki elete a szules utan es nem mindenkinek eleg a 9 honap, hogy erre felkeszuljon. Ezert nagyon sokaknak segitseg kell, de ha te ennyire magadba zarkozol akkor az nem jo, szerintem mindenkeppen beszelned kene valakivel. Szerintem a csaladod elott ne szegyeld mert tenleg ok azok akik megtudnak nyugtatni. A parod az aki eltudja neked mondani, hogy ugyanolyan csodaszep leszel szules utan is es ugyan ugy fog szeretni es kozosen fogtok minden gondot megoldani. Hidd el nem leszel egyedul. zseretitek egymast, ott vagytok egymasnak. Nem kell mindent egyedul csinalnod. Hidd el semminek nincsen vege azzal, hogy megszuletik a babatok, csak ugy kell alakitanotok az eleteteket, hogy most mar mindharman beleferjetek, olyan programokat talajatok ahol mindharman jol erzitek majd magatokat. Nyaron a babaval is egy csomo helyre el lehet menni, Balatonra, strandra, tohoz. Tobb ezren mennek nyaralani kisbabaval. Ha mar nagyobb akkor a nagyszulokhoz is el lehet vinni egy napra, hogy kimozduljatok, megnezzetek egy filmet stb. Csak az eleje nehez. Es termeszetesen vannak dolgok amikor le kell mondani de ez nem azt jeleni, hogy vege mindennek. Egy teljesen uj vilagot fogtok felfedezni ami mas lesz de nem lesz rosszabb hidd el. Probald meg egy kicsit a pozitiv oldalat is keresni a dolgoknak mert a panikolasod azert van mert egyelore csak a negativat latod. Arra is gondolj, hogy a babad, mennyire fog szeretni teged. A szulestol meg szerintem mindenki fel csak nem vagyunk egyfomak, en 25 hetes kismama vagyok es rettegek tolle. :) Ezert inkabb egyelore nem is gondolok ra. De az egy egyszeri dolog aminek vege lesz, egyszer kell rajta atesni nem havonta. :) Ezutan majd eldontjuk, hogy akarunk-e meg babat es a legotobb no bevallaja a masodikat, harmadikat.... Tulleszel rajta hidd el. Gondolj arra, hogy ez nekunk noknek adatott meg es legy buszke ra, hogy igenis te meg tudod csinalni akkar csaszarral akkar siman. De ha tenleg nagyon panikolsz akkor beszlj mindenkeppen egy szakemberrel mert ez atmehet sulyos depresszioba is es annak nem lesz jo vege. Arra se gondolj, hogy neked nem szabadna igy erezned mert ezzel csak sajat magadat idegesited es megrosszabb. Inkabb arra gondolj, hogy majd benned is kalakulnak a dolgok csak lassabban. Ilyenkor senki sem tudja mit kene erezni nincs jo es rossz valasz. Nem leszel rossz anya, nem vagy rossz ember csak megijedtel az ismeretlentol ami termeszetes.
2009. nov. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim ***** válasza:
78%

Menj pszichológushoz, segteni fog.Ne félj, nem kell,, hogy bármi kiderüljön, mondhatsz mást is, pl, hogy nehéz egyedül otthon lenned, bezárva érzed magad, és a doki segít. Ennyi, ennél nem kell többet mondani, ha nem akarsz. A doki meg nem mondhat senkinek semmit.

Bízz benne, hogy a szülés után változni fognak az érzéseid, ha már a kezedben fogod a kicsit, de jobb, ha addig is eljársz pszichológushoz. Pécsen tudok ajánlani egy nagyon jót.

2009. nov. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Először is nem tart örökké sem a terhesség sem a büdös pelenka cserék. Ha szép voltál a terhsség előtt is akkor biztos most is szép vagy, szabadságod lesz újra csak várnod kell rá egy ideig és a függetlenséged ... valójában volt neked ilyen, hiszen ha az ember egy férfival összeköti az életét akkor már nem is függetlnel igazán :-). Nem kell rögötn dokihoz rohanni állj a párod elé és legyél vele őszinte. Az én vélemyényem az, hogy te félsz, hogy most a baba miatt elveszíted az eddig figyelmet amit a párodtól és a családodtól kaptál. Ugyan már nem fog megállni a világ! :-) Lesz egy babád aki csak rád fog számítani, te leszel a példaképe és te leszel neki a leggyönyörűbb az egész világon. És hidd el idővel újra lesz szabadságod. Ne félj annyira a jövőtől, nem kell egyedül végig csinálnod, hiszen szerető emberek vesznek körül. Az öngyilkosságra meg ne is gondolj többet, az én apám az lett ahogy megszülettünk a tesómmal, a nővérem örökölte a hajlamot, már többször próbálkozott én csak a gondolatával... Érdeklődj édesanyádnál, hogy ő milyen érzésekkel várt téged, talán magad is megtalálod a kiutat, hiszen már elkezdtél a jobbulás útjára lépni. Nehéz tinikorom volt a hajlamaim miatt, de valahogy jobban imádtam élni ... nekd is azt kívánom, hogy találd meg azokat a dolgokat amik boldoggá tesznek. Mert valami nincs rendben a magánéletedben ez biztos. A baba számít rád, ő is szeret téged, a sors adott neked egy csodát, fedezd fel, hogy mekkora ajándék is ez. Hidd el sokan utálunk terhesnek lenni, azzal nincs is baj, én már pl. 36 hete nem sexeltem a párommal mert félti a babát! Pedig szép vagyok, és csinos (10kg plusz:-), mégse kellek neki így... ezt el kell fogadni. Viszont alig várom, hogy megszülessen a kislányunk és újra NŐ legyek, sex, csoki zabálás, néha egy kis koktél, lapos has, új frizura,... de elsősorban legyek csodás anya a gyermekem számára. Aztán ha nagyobb lesz rengeteg új dolog vár ránk, legyek a bizalmasa, a barátnője és olyan anya akihez mindig fordulhat ha gondja van és legyen biztonságban mellettem , mellettünk... boldog legyen. Próbálj kicsit tovább nézni mint az elkövetkező egy-két év, meglátod már nem lesznek ott a szürke felhők! Fel a fejjel! :-)

2009. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a bátorítást, komolyan nem is számítottam ennyi segítségre, így ismeretlenül! Nagyon féltem hogy teljesen egyedül vagyok az érzéseimmel, de látom hogy nem. Megpróbálok úrrá lenni a helyzetem, nincs is más választásom most már, csak előre nézhetek.
2009. nov. 6. 20:54
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!