Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem szeretnél örökké élni?

Miért nem szeretnél örökké élni?

Figyelt kérdés

Sok embernek visszataszító gondolat, hogy egy olyan világban kelljen örökké élnie, mint amilyen a mostani. Csakhogy a Biblia szerint teljesen más körülmények lesznek abban a világban, amely Isten akarata szerint fog felépülni.


"De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik." (2Péter 3:13)



2012. febr. 26. 07:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
22%

Hű de komoly munkát végezhettek el! Szegényket annyira sajnálom. Ó szegények! Mennyire sajnálom őket! Köszi a szűklátóságom felnyitását! Minden gazdag sír!!! Nem érzem magam szűklátónak. Minden csak nézőpont kérdése és a sírás megint előjött "A gazdagok is megdolgoznak a pénzükért"

De szűklátó lehetek...

2012. febr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 anonim ***** válasza:
76%
Akkor szerinted Széchenyi, aki valószínűleg életében nem fogott kapát a kezében, nem is végzett semmi munkát?
2012. febr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 rajcziz ***** válasza:

11:31-es, nagyon emlékeztetsz önmagamra. Régen én is így vélekedtem, hogy azok a gazdagok mint mohók, kapzsik, gonoszak stb. De aztán rájöttem, hogy azért gondolkodom így róluk, mert nekik van, nekem pedig nincs és én ezt nem tartom helyesnek. Elvégre én egész életemben dolgoztam, és nekem nem jutott, nekik pedig a kelleténél is több van.

Aztán azonban átmentem egy spirituális változáson, és rájöttem, hogy a pénznek egyáltalán nincs köze a boldogsághoz. A pénz egyáltalán nem fontos. Nem azért kell csinálni valamit, hogy meggazdagodj, hanem mert élvezed (érdekes módon azóta egyre több pénzem van).

Mellesleg pedig a sírásról egyáltalán nem volt szó, csak te hoztad fel. Hidd el, van pár egész jó törvényszerűség az univerzumban, ami bebiztosítja, hogy energiaráfordítás nélkül nem is kaphatsz semmit. Adnod kell, hogy kapj.

Ha nem tartod fairnek, hogy másoknak több pénze van, mint neked, akkor ajánlom, olvasd el Bob Proctor Gazdagnak születtél című könyvét.

2012. febr. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
73%

Vidiripi


"Azért nem szeretnék örökké élni, mert akkor sosem csinálnék semmit. Az élet azért szép, mert van vége. Így teljes. Ha tudnád, hogy végtelen idő áll rendelkezésedre, nem lenne, ami előre hajtana. Most, ha el akarsz érni valamit, akkor azért kezded el minél hamarabb, mert tudod, hogy előbb-utóbb meghalsz. Na most képzeld el ugyanezt a helyzetet örök élettel... "


Hogy mit is csinálhatnánk ha örökké élnénk. Tényleg ennyire nincs fantáziátok?

Mennyi időbe kerül megtanulni játszani egy hangszeren? Úgy profi módon.

Megtanulni lovagolni ,jégkorizni ,minden félét főzni ,idegen nyelveket ,csillagászatot tanulni ,meg lehetne még sorolni.

Felnőtt vagy s van házastársad. Gyermeket vállatok. A gyermekről gondoskodni kell de a házastársaddal is törődni kell táncolhatok ,kirándulhatok együtt meg még rengeteg dolgot csinálhatok együtt.

Építetek egy házat alakítsuk át mert megtehetjük van rá idő. Éljünk 100 évig a tengerpart közelében. Aztán éljünk 100 évig a hegyekben éljünk 100 évig egy szigeten. Vagy legyen 1000 év. Ismerjük meg a Föld élővilágát alaposan figyeljük meg őket van vagy 1 millió féle állat s akkor a növényeket még nem is említettem. Sőt a művészetek is ott vannak. Biztos van olyan amit kihagytam. De elképesztő bőség van azon a téren hogy mit is csinálhatnék egy ilyen világban. Nem kell lezárni a biciklit mert biztosan nem viszik el bárhol otthagyhatod. Letekerek a strandra úszni egyet a kutyámmal akinek egy csomó trükköt betanítottam.

Ázsiában lakó barátaim megkértek hogy segítsek nekik egy kicsit a vitorlásukat szeretnék vízre tenni mert elkészült.

S még tudnám folytatni mert nem teljes a lista.


Az Úr Jézus kegyelme legyen mindnyájatokkal! Ámen!

2012. febr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 rajcziz ***** válasza:
62%

Lehet, hogy mindezt megcsinálnád, de mit tennél, ha már mindent kipróbáltál, amit szerettél volna? Amikor már nem lenne célod? Ugyanez volt a helyzet sok asztronautával. Kint jártak az űrben, elérték, amit akartak, és aztán depresszióba estek, mert nem volt céljuk.


Ráadásul arról van szó, hogy ha tudod, hogy végtelen időd van, akkor nem kezdenél bele semmibe, mert úgy is ott van rá az a végtelen mennyiségű idő. Nem lenne, ami előre hajtana. Biztosan volt már olyan, hogy valamit meg kellett csinálnod, de azt mondtad, hogy majd holnap is elég elkezdeni. Ha örökké élnél, akkor pedig sose lenne vége a "holnapoknak".

2012. febr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 anonim ***** válasza:
65%

Vidiripi


Ha soha nem kezdem el akkor soha nem is fog elkészülni. Ha nem kezdem el tanulni mondjuk a gitározást akkor soha nem is fogok megtanulni gitározni. Pedig én megakarok tanulni azért hogy játszani tudjak másoknak is na meg persze a magam szórakozására is.

Szerintem nem unatkoznék akkor sem ha úgy mond mindent kipróbáltam volna. Akkor igyekeznék olyan dolgokat kitalálni ami addig még nem volt. De biztos hogy van olyan ember aki hasonlóan gondolkodik s ő is kitalál valamit. De ezzel a problémával majd akkor foglalkoznék amikor bekövetkezik.

Viszont ha minden kötél szakad akkor is ott a Teremtő aki biztosan tud nekem ujjat mondani szóval nem aggódok ilyen dolgok miatt.

2012. febr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 anonim ***** válasza:
46%

És mi van ha valaki megkapja az örök boldogságot de a legjobb barátja, családja,szerelme nem. Akkor mi lesz? Örök magány tök jó nem? Persze gondolom van akinek csak vallásos barátai vannak de biztos akad olyan akinek nem. Esetleg csak ő az egyetlen az ismeretségi körébe. Biztos van ilyen. HA pedig mindent megtanulnál akkor se lennél sokkal boldogabb mert tegyük fel megtanulsz gitározni, utána dobod a tudást és megtanulsz dobolni. De ha már itt tartunk ha gitározni akarsz megtanulni akkor elvileg csak pislantanod kéne és Úr megadja és máris fél másodpercig tart az élvezet, ha tudás kell megadja. Persze kérheted azt,hogy ne így legyen de mivel örökké élsz ugyan úgy pillanatnak fogod tekinteni.


De mi van ha a világba valaki nem szereti a gitározást? Mivel ez tökéletes világ mindenkinek jó, így nem gitározhatsz mert valakit zavar. Sőt mi van ha semmit se lehetne csinálni mert valakit biztos zavarnál vele?


A tökéletes világ kivitelezhetetlen vagy különálló dimenzió. Egy szörfösnek a tökéletes világ javarészt tomboló óceánból áll. Bár lényegébe a hallhatatlanság elvenné az extrém sportok élvezetét mert halálfélelem hiányába nem lenne adrenalin.

2012. febr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 anonim ***** válasza:
Hogyha az embernek végtelen mennyiségű valamije van, akkor azt nem nagyon értékeli. Az "idilli" világban pedig nem lenne rossz, tehát jó sem. Most lehet azt mondani, hogy a mai világ lenne a mérvadó, a viszonyítási alap, de az idilli világban született gyermekeknek nem lesz erről fogalmuk, és lassan de biztosan a régi világ feledésbe merülne az összes rossz dologgal együtt, és inkább mesének tartanák - ugyanez van ma is.
2012. febr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 anonim ***** válasza:
0%

"Az emberiség eddigi 6 ezer éves véres történelme a viszonyítási alap."

Az emberi történelem nem 6 ezer éves. És ha lenne örök élet sem élnék olyan bigottakkal, akik az emberiség és a Föld korát cirka 6000 évre datálják. Vicc a köbön, pláne a 21. században.

2012. febr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/80 A kérdező kommentje:

Volt egyszer egy bolygó (az volt a neve, hogy „sánta bolygó”),ahol a lakók nem értettek az útépítéshez, ennélfogva bármilyen utat megépítettek, az rögtön kátyússá is vált, ahogy megkeményedett. Így aztán mindenki kátyús utakon közlekedett, és mivel minden harmadik-ötödik lépéskor kátyúba léptek, kivétel nélkül mindenki csípőficamossá lett. De egyéb járműveknél sem volt más a helyzet, kivétel nélkül mindegyik hamar meghibásodott a sorozatos zötykölődések miatt. Mivel ez nemzedékeken át tartott, az emberek beleszoktak ebbe a közlekedési módozatba, bár valamennyien szenvedtek miatta. Viszont elkönyvelték magukban, hogy ez így természetes, amiből kifolyólag másként nem is lehetne.


Egyszer vendég érkezett hozzájuk űrhajóval egy másik bolygóról, aki mindezek láttán meglepődött és próbált segíteni nekik, megtanítva őket a tökéletes út építésére. Azt mondta, tökéletes út az, amely sima és mindenféle krikszkrakszos barázdától mentes, simán és kényelmesen lehet utazni rajta. Ha megtanuljátok az ilyen útnak az építési módját, akkor élvezetes lesz számotokra a közlekedés, senki nem lesz a rossz út miatt bosszús, ingerült, sem beteg. A csípőficam és a hasonló fájdalmat okozó testi és lelki problémák megszűnnek.


Akkor sokan elkezdték kifejezni aggályaikat, hogy éppenséggel pontosan nem lenne jó az, ha az utak simák és problémamentesek lennének. Na mert mi volna, ha senki nem volna csípőficamos? És mi volna, ha mindenki egyenes derékkal tudna közlekedni? Az bizony holt unalmas lenne. Semmi nem történne, csak gurulna-gurulna az autó és semmi kátyú, semmi göröngy és semmi élvezet. Akik pedig csak járkálnának, hamar beleunnának a betegségmentes állapotukba. Sehol nem volna egy feljajdulás, egy szitkozódás, egy káromkodás. Egyetlen embert sem műtenének csípőficammal, és nem kellene szedniük fájdalomcsillapítókat. Bizony hamar tönkremenne a gyógyszeripar. Meg az emberek messze elkóborolnának a sima utakon, így meg max. 1 kilométert biceg valaki, máris visszafordul, és így nem kell napokig keresgélni. Bizony hogy jobb tehát az, ha az utak kátyúsak, különben is ezt szoktuk meg, ebben van fantázia és gyakorlat, de ami azon a másik bolygón van, a sima utakon való közlekedés, az holt unalmas. Ezért aztán a többség lehurrogta a más bolygóról jött utazót és hamar tovább bicegtek pár száz méteres körzetükben.


Néhányan azonban érdeklődéssel hallgatták az utazó beszámolóját, és elgondolkoztak azon amit mondott. Kezdték magukban vonzónak érezni azt a lehetőséget, hogy egyszer s mindenkorra megszabadulhatnak fogyatékosságaiktól, és nagy-nagy érdeklődéssel hallgatták az utazó beszámolóit és a számukra felkínált lehetőségeket. Sőt, amikor megtudták, hogy az utazóval elröpülhetnek arra a bolygóra, ahonnét az illető jött, féktelen hurrázásba kezdtek. Csillogott a szemük az örömtől és erőteljesen dobogott a szívük az izgatottságtól. Várva várták azt a napot, amikor elindulhatnak az új bolygó felé, egy új haza felé, egy új társadalom felé, ahol nem a rokkant utak és a csípőficamos emberek nyögdécselései voltak a természetes jellemzők, hanem a problémamentes közlekedés, a tökéletes egészség és az emberi kapcsolatok közötti harmónia. Ezeket az embereket, akik elvágytak a régi bolygóról, hibbantnak tartották a régi útviszonyokhoz ragaszkodók, ők azonban nem sokat törődtek velük. Sokkal inkább töltötték szívesen az időt a másik bolygóról érkezett vendéggel, és örömmel hallgatták a beszámolóit, amelyek lenyűgözték őket és nem titkolt módon rabul is ejtették.


Így vannak azok is, akiket lelkileg rabul ejt az új világról szóló jó hír is. Örömmel töltik az időt Jézus Krisztus társaságában, aki a Bibliában leírt szavaival tanítja őket és beszél nekik arról, hogy majd milyen lesz ott az élet. A fájdalommentes és háborítatlan élet.


„Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.


Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.


Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű.” (Máté evangélium 11:28-30)


„Így szól az Úr, a te megváltód,

Izrael Szentje:

Én vagyok az Úr, a te Istened,

aki tanítalak téged, hogy hasznodra váljék,

aki vezetlek az úton, amelyen járnod kell.


Ha figyeltél volna parancsaimra,

olyan volna békességed, mint a folyam,

és igazságod, mint a tenger hullámai;


ivadékod annyi volna, mint a föveny,

és méhed sarja annyi, mint homokszemei;

nem veszne ki és nem tűnne el

neve színem elől.” Ézsaiás könyve 48: 17-19)

2012. febr. 26. 16:07
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!