Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem szeretnél örökké élni?

Miért nem szeretnél örökké élni?

Figyelt kérdés

Sok embernek visszataszító gondolat, hogy egy olyan világban kelljen örökké élnie, mint amilyen a mostani. Csakhogy a Biblia szerint teljesen más körülmények lesznek abban a világban, amely Isten akarata szerint fog felépülni.


"De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik." (2Péter 3:13)



2012. febr. 26. 07:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:

"Invesztor! Ezt úgy írtad mintha ez a dolog megtörténhetne veled."

Miért te döntesz az ügyben? Nem! Úgy gondolom, hogy ha van Isten, akkor tesz arra, hogy ki miben hisz vagy sem, hanem azt nézi, hogy ki hogy viselkedik. Úgy bírom, amikor teljesen elfogult emberek kijelentik egy mesekönyv alapján, hogy Isten kit tart méltónak az örök életre. Egy vicc! Mi lesz az amazonasi bennszülöttekkel? Egy új törzset fedeztek fel 2 éve, ők a pokolban rohadnak mert a mesekönyved azt mondja?! Frászt! Ha van Isten, akkor ilyenek nem számítanak (ha van).


"De mondd csak ki kényszerítene arra hogy velük élj?"

Senki. Ebben az egyben igazad van.

2012. febr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 rajcziz ***** válasza:

16:56

Nem egészen értem mit akarsz. Régen vetettem meg a pénzt, most már nem tartom fontosnak, semleges érzéseim vannak irányába - nélküle is jól vagyok, vele is jól vagyok. Kapott pénzt? Ahogy neked se ad senki pénzt csak úgy az utcán, úgy a gazdagoknak sem adott senki pénzt a semmiért. Vagy azért kapta, mert tett érte valamit, vagy mert a másik ember bízott benne, hogy többet csinál érte. "Odatartotta a kacsóját." Elhiszem, hogyha neked akarna adni valaki monjuk egymilliót, akkor biztosan elküldenéd melegebb éghajlatokra - a legtöbb ember nem ilyen (és mint mondtam, a semmiért senki sem kap pénzt).

"A gazdagok nem tiszták." - nem egy gazdag ember volt, aki végrendeletében a teljes vagyonát jótékony szervezeteknek adta, vannak akik életükben is (ld. Bill Gates kezdeményezését). Nem lehet általánosítani. Pontosabban lehet, de akkor téged is beskatulyáznak (mindenki azt kapja, amit ad).

2012. febr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 anonim ***** válasza:
39-es: Ha nem érdekel a pénz és nem sajnálod a gazdagoktól, akkor mi a bajod velük? Ismered az összes gazdagot, és tudod, hogy mind rossz? Mert másképp nem állíthatod ezt olyan biztosan. Az is egy érdekes kérdés lenne, hogy ki számít gazdagnak...
2012. febr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/80 anonim ***** válasza:
100%

"De lehet hogy közöttetek van olyan, aki megtudná magyarázni azt,hogy lehetséges e az, hogy meg áll az öregedési folyamat."


Nem, ilyen elvileg sem lehetséges. Kivéve talán, ha lefagyasztanak, de hát végül is akkor sem élsz.

2012. febr. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:
44%
Csak fogást kerestek rajtam és nagymondó emberek lenni:) Hiába forgatjátok a szót nincs igazatok! És ismét leírom: Nincs! A pénz kapzsi embert szül és vakok vagytok, ha nem így látjátok.
2012. febr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim ***** válasza:
Szerintem a gazdag vitát egy másik kérdésről van szó most más hülyeséget kell itt kitárgyalni.
2012. febr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 rajcziz ***** válasza:

Bizonyára istennek hiszed magad, hogy eldöntsd kinek van igaza és kinek nincs, te dolgod. De ha néha felnéznél a Bibliádból, és mást is elolvasnál, akkor tudnád, hogy senkinek nincs igaza. Mindenkinek véleménye van.

Megismétlem: nem lehet általánosítani.

2012. febr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 anonim ***** válasza:

Szerintem igaza van a 69%-os válaszolónak. A pénzéhes ember az kapzsi. Elvakítja a pénz. Mindent abban mér,sosem elégszik meg. Mindent magának akar. Azt hiszi hogy a gazdagsága tartja meg. De ha megvonják tőle, ő sír a legjobban.

Mindig jobb ha normál életet él valaki, ez egészséges.

Amikor eljön a megígért újvilág, ott igazságosság lesz, oda kapzsiság, gazdagság, nem vihető be. Ott pénz nem

lesz.

2012. febr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 rajcziz ***** válasza:
De azt honnan szeditek, hogy a gazdagok mind pénzéhesek? A legsikeresebb emberek nem pénzért csinálják azt, amit csinálnak, hanem azért, mert élvezik és mert van egyfajta küldetéstudatuk.
2012. febr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek rajcziz-vel. Meg is mutatkozott, hogy ki mennyire figyel a másikra. Már elhangzott, hogy senkinek sincs igaza, csak véleménye. Az pedig, hogyha megvonják valakitől a pénzt, elkezd sírni, marhaság. Ha valaki gazdag és szereti ezt az állapotot, és elveszti a pénzét, akkor mindent megtesz azért, hogy visszaszerezze, de ez minden emberrel így van: ha szeretsz egy helyzetet, ami hirtelen megszűnik, mindent megteszel azért, hogy visszakerülj abba a szituációba.

Ezt az új világ várást pedig nem tudom megérteni. Miért nem tesztek inkább valamit azért, hogy ma se legyen értéke a pénznek egy ember megítélésénél? Én például nem osztom fel az embereket szegényekre, sőt, egyáltalán nem osztom fel az embereket. Minden ember olyan, amilyen. Vagy szereted őket így, vagy nem. Kész. Ne ítélj, hogy ne ítéltess.

2012. febr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!