Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem szeretnél örökké élni?

Miért nem szeretnél örökké élni?

Figyelt kérdés

Sok embernek visszataszító gondolat, hogy egy olyan világban kelljen örökké élnie, mint amilyen a mostani. Csakhogy a Biblia szerint teljesen más körülmények lesznek abban a világban, amely Isten akarata szerint fog felépülni.


"De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik." (2Péter 3:13)



2012. febr. 26. 07:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 rajcziz ***** válasza:

Eszembe jutott egy jobb példa:

Az autóban ülsz (te vezetsz), ránézel a sebességmérőre, és azt mondod, hogy 50 km/h-val megyünk (nagyon elővigyázatos sofőr vagy). Én azt mondom, hogy nem, még mindig 0-val haladunk. Azt mondod, őrült vagyok? Nem, csak más a viszonyítási alapunk.

De vegyünk példának egy matikai esetet:

Te azt mondod, hogy lehet negatív számokból gyököt vonni, én azt mondom, hogy nem. Igazából egyikünk sem téved, csak más a viszonyítási alapunk. Te a komplex számok halmazán gondolkozol, én pedig megmaradok a valós számoknál. Egyikünk sem téved, viszont egyikünknek sincs igaza a másikkal szemben = mindkettőnknek csak véleménye van.

2012. febr. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 rajcziz ***** válasza:

Ennek a kérdésnek a megértéséhez előbb azt kellene megfogalmaznunk, hogy mikor van egy embernek igaza. Azt szokták mondani, hogy az embernek akkor van igaza, amikor sikerül bebizonyítania, hogy a vitapartnere téved.


De mivel már nagyon-nagyon OFFolunk, akit érdekel a dolog, írjon üzenetet, szívesen elmagyarázom (vagy legalábbis megpróbálom) neki.

2012. febr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:
Hát te aztán megtudod magyarázni ejnyeXD Ha én 50-nel megyek akkor nem lesz 0. Honnan tudom? Mert van sebesség mérő amit én látok, de te nem. Na hát én látom, hogy a gazdag emberek kapzsik te meg nem. Olyan abszurd dolgokat írsz, hogy a hajam égnek áll. Ha azt mondják neked az ég kék akkor neked a zöld is igaz?
2012. febr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim ***** válasza:
A sebességes példa nem hülyeség ha te fény sebességgel közlekedsz fel se tűnik az 50km/h. Igen lehet te azt mondod az ég kék másnak meg zöld mi van színtévesztő az illető? Vagy mi van ha amit piros színnek tanultál valójába zöld.
2012. febr. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 rajcziz ***** válasza:

Te azt mondod, hogy 50 km/h-val megyünk az úttesthez viszonyítva. Én azt mondom, hogy 0-val megyünk az autó üléséhez viszonyítva. Te se tévedsz, de én sem.

Ha valaki az általánosan kéknek nevezett színt zöldnek nevezi, akkor igen, elhiszem neki, hogy SZERINTE az ég zöld.

2012. febr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:
De egy igaz van és több nem lehet! Egy téved egy igazat mond! Most olyan mint, ha azt mondom a cigányok romák és valaki azt mondja nigger. Egyik igaz és hamis. Találd ki melyik igaz és meglátod csak egyik lehet!
2012. febr. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 rajcziz ***** válasza:
Nem! Nem! Nem! Ha én a cigányokat romáknak hívom, amíg valaki más niggereknek hívja őket, akkor ez csak két vélemény. Attól a tárgy még nem változik. Az én számomra a cigányok romák, a másik ember számára niggerek. Kész. Nem fogom neked tovább bizonygatni, mert mint mondtam, kell egy fejlettségi szint ennek a megértésére. Most nem leírlak téged, hanem azt mondom, hogy te még nem vagy kész ennek a világszemléletnek a befogadására.
2012. febr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom lefárasztasz-.-" Megyünk vagy nem megyünk én most már mentem innen el!
2012. febr. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem 50 km/h sebességgel!!!
2012. febr. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim válasza:
Ejhaaaaaaa, ez igen elfajult...az örök élet nemsokára lehetséges lesz. Arra szeretnék válaszolni, hogy az életet szerintem sosem lehet megunni...nagyon sok olyan ember van, akinek hobbija nem nagyon van, már 30 éve ugyan ott dolgoznak, és családjuk van, őket tartják el...gondoljatok bele. Már csak azért lenne az életüknek célja, hogy ne haljanak meg, és ezzel ne okozzanak fájdalmat. Értitek? A másik felvetésre pedig a válasz: attól, hogy örökké élsz, nem fogsz mindent elhalasztani, sőt. Lehet, hogy azt mondják, hogy menj ki, takard le a tujákat, mert esni fog a hó. Akkor például nem fogsz még 2-3 ezer évet várni, amíg a kedved tartja, mivel a hó előbb fog esni. Na meg ha valami érdekel, azt már csak a saját kíváncsiságod miatt is mihamarabb megteszed...és mi lesz akkor, ha már mindent kipróbáltál? Szerintem olyan gyorsan nem tudod művelni a dolgokat, amilyen gyorsan jelennek meg az újak, de ha igen, akkor is tegyük fel:Gitároztam 3 évig, meguntam, 2 év után megint eszembe jutott, és megint gitároztam 3 évig...egy idő után ugyanúgy megjön a kedved azokhoz a dolgokhoz amiket csináltál, főleg ha az élvezetes...de ha a gitárosat nem értitek, elég egy szó is erre: szex. :) Sajnálom, hogy ilyen későn írtam, de kénytelen voltam megosztani a véleményemet. :D
2013. ápr. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!