Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem szeretnél örökké élni?

Miért nem szeretnél örökké élni?

Figyelt kérdés

Sok embernek visszataszító gondolat, hogy egy olyan világban kelljen örökké élnie, mint amilyen a mostani. Csakhogy a Biblia szerint teljesen más körülmények lesznek abban a világban, amely Isten akarata szerint fog felépülni.


"De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik." (2Péter 3:13)



2012. febr. 26. 07:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:

És arról szól a fáma, hogy valaha is eljutottak-e arra a "csodálatos", "probléma-mentes" földre?

Egyébként pedig ha jól tudom, akkor a Bibliában is van szó valami olyasmiről, hogy fogadd el a mostani helyzetedet, ne csak az iránt vágyakozz, ami majd vár rád. Szóval szerintem meg kellene találni az arany középutat: fogadd el a mostani helyzetet és tanulj meg együtt élni vele, valamint bízz abban, hogy lesz majd egy jobb hely is. Valaki ezt a jobb helyet Istentől várja, mások pedig megpróbálják megvalósítani a Földön...

2012. febr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 rajcziz ***** válasza:

Ennek a "jó-e a világ vagy sem"-nek semmi értelme. Hadd idézzem az NLP (neurolingvisztikus programozás) egyik előfeltevését: A térkép nem a terület.

Mit is jelent ez? Hiába állsz rá egy térképen Németországra, attól még nem teremsz rögtön ott (hacsak nem Németországban lépsz rá a térképre). Vagyi átvitt értelemben a világról alkotott képed (=térkép) nem egyezik meg a világgal (=terület).

Vagyis ha szerinted rossz körülmények között élsz, elég "elővenni" egy másik térképet, és máris jobbnak fogod látni a világot. Itt értelmezik sokan félre a Bibliát. Nem arról van benne szó, hogy tétlenül várjuk, hogy majd ha követjük Isten és Jézus tanításait, akkor eljutunk egy jobb helyre (=Mennyország), hanem arról, hogy próbáljuk meg megvalósítani a Mennyországot a Földön, az életünkben.

2012. febr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 anonim ***** válasza:

"Felnőtt vagy s van házastársad. Gyermeket vállatok."


Ha nincs halál, mindez értelmét veszti.

Ha csak egymillió ember "örökélet pozitív" és mondjuk 20 évenként születik minden párnak egy gyereke, akkor az cirka 500 év után 2,5 milliárd. És ez még elhanyagolható az örökkévalósághoz képest. Mi lesz a vége? Amíg nem állnak vigyázzban három emelet magasan az emberek a Föld teljes felszínén?


"A gyermekről gondoskodni kell de a házastársaddal is törődni kell táncolhatok ,kirándulhatok együtt meg még rengeteg dolgot csinálhatok együtt."


Kezdem gyanítani, hogy nem érzed át mennyi idő is az örökké.

2012. febr. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 anonim ***** válasza:
60%

Kedves kérdező.


Természetesen aki megelégszik ezzel világgal, nem tekint körbe, nem figyelt fel még a körülötte levő világ dolgairól.

Lehet nem tapasztalta meg azt a sok rosszat ami sátántól ered. Azt gondolná, miért az örök élet, butaság az egész.

De, sok ember aki megtapasztal sok fájdalmat, betegséget, éhezést,háborút, hozzátartozó halálát, sőt nem veszi természetesnek a sajátját sem, elgondolkodik, hogy miért van ez így? Ez nagyon természet ellenes.

A Biblián keresztül az Úr Jézus felhívja a figyelmünket arra, hogy egy őrök élet részesei lehetünk, ha megtérünk hozzá.

Hogyne szeretnék egy olyan világban élni, ahol igazságban élhetnék, ahol nem leselkedne folyton a gonosz. Nyugalomban, szeretetben élnék az ember társaimmal, és természetesen örökké.

2012. febr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:

Kedves 16:35-ös, szerintem nincs olyan ember, aki életében legalább egyszer ne tett volna valami "sátántól eredő rosszat". A rossz dolgok az életben bizonyos mértékig még hasznunkra is válnak, mert tanulunk belőlük, jobban értékeljük miattuk a jó dolgokat.

Egy kérdés: most akkor az Isten az Úr vagy Jézus?

2012. febr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
Nekem igen, de te se gondold azt hogy Jehova.
2012. febr. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 anonim ***** válasza:
16:56 - nekem aztán Isten egyáltalán nem egy személy, pláne nem Jehova
2012. febr. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"És ha lenne örök élet sem élnék olyan bigottakkal, akik az emberiség és a Föld korát cirka 6000 évre datálják."


Invesztor! Ezt úgy írtad mintha ez a dolog megtörténhetne veled. De mondd csak ki kényszerítene arra hogy velük élj?


gyakorivalasz2


"Kezdem gyanítani, hogy nem érzed át mennyi idő is az örökké."


Kezdem gyanítani hogy neked nincs fantáziád.

1. Most 7 milliárd fölött van a népesség.

2. "Az Úr adta az Úr elvette." Rendelkezünk a szaporodás képességével. De van a meddőség is.

Mert ha a Teremtő szerint be van töltve a Föld akkor elveheti az emberektől azt a képességet hogy szaporodni tudjanak. De nem kell izgulni ez a probléma meglesz oldva.


Lehet hogy nem érzem át mennyi idő is az az örökké. De azért kipróbálnám mielőtt végleg elvetem a lehetőséget. Hiszen később is ráérek meghozni ezt a döntést. Miért kellene elkapkodni? S az örök életünk Istentől függ. Az örök élet nem egyenlő a halhatatlansággal.

2012. febr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 anonim ***** válasza:

"Most 7 milliárd fölött van a népesség."


És évezredekbe telt elérni, nem csak néhány évszázadba.


""Az Úr adta az Úr elvette." Rendelkezünk a szaporodás képességével. De van a meddőség is.

Mert ha a Teremtő szerint be van töltve a Föld akkor elveheti az emberektől azt a képességet hogy szaporodni tudjanak. De nem kell izgulni ez a probléma meglesz oldva."


És ha a boldogsághoz továbbra is gyerek kell? Duplájára növeli a Földet? Csinál egy másikat és átrakja a többletet? Olyan gyerekek születnek, akik sosem nőnek fel? De nem pont az benne a lényeg? Az öröm, amit akkor érez az ember, amikor megteszi az első lépést, kimondja az első szót és így tovább?

Vagy az egész élet alapjaiban változik meg, és véget nem érő indokolatlan boldogság lesz, mintha mindenki folyton be lenne szívva?


Épp az adja meg az élet ízét, hogy véges.

2012. febr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 anonim ***** válasza:
70%

tigris95


Amikor én először hallottam ezt,örültem neki,de aztán el kezdtem töprengeni,és ha csak arra gondoltam,hogy ez a világ milyen "unalmas" lesz,tényleg szomorú lettem,de csak egy ideig,mert a Biblia szerint ez a világ sokkalta más lesz,mint manapság. Először is:

"Bőven lesz gabona a Földön,a hegyek tetejét is bőség árasztja el"(Zsoltárok,72:16)

Magyarán jó sok étel lesz,ami azzal egyenlő,hogy nem fog senki sem szükséget szenvedni. Ugyanakkor a Biblia kijelenti,hogy az állatok amiatt kezdtek meghalni,hogy az ember bűnbe esett,és így halál sújtotta az egész világot. Tehát,mivel az állatok erről nem tehetnek,ők is fel lesznek támasztva,mivel ők bűntelenek,és így minden olyan állat,ami eddig kihalt,ott lesz a paradicsomban. És mivel az egész Föld nagyon kellemes lesz,mivel gondolom Isten nem akar minket megfagyasztani majd,valószínűleg az Antarktisz jeges földjén is megjelenik egy teljesen új növény és állatvilág,úgyhogy azt már igazán jó lesz felfedezni. És akkor még ott van az is,hogy Isten a Földnek "jóvátétele" után folytatja azt,amit miattunk befejezett,vagyis a teremtést. Teremteni fog új dolgokat a Világegyetemben. És akkor még ott van az is,hogy ekkora Világban biztos nem csak a mi bolygónkat akarja benépesíteni a teremtményeivel. Ugyanakkor mi is Istenhez tartozunk,attól,hogy hozzászoktunk a véghez,nekünk is a halhatatlanokhoz kellene tartoznunk. Van is egy ilyen idézet,amire sajnos nem találtam rá,mert nem tudom pontosan,de valami olyasmit ír,hogy "Sátán és a démonjai rettegnek attól a naptól,még ha csak eszükbe is jut".Azért van ez,mert ők is örök életre lettek teremtve,de őket csak az utolsó ítéletkor "vetik a tűzbe".Tehát minekünk csak azért normális a halál,mert hozzászoktunk,egy olyan világban születtünk,de ez így nem normális. Ugyanakkor az örökkévalóság alatt ugyanígy Isten is unatkozhatna,mégsem teszi,és mivel minket az ő képére teremtett,biztosan hozzá hasonlóan nem fogunk unatkozni,főleg ha Isten se azt akarja.

2012. febr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!