Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem szeretnél örökké élni?

Miért nem szeretnél örökké élni?

Figyelt kérdés

Sok embernek visszataszító gondolat, hogy egy olyan világban kelljen örökké élnie, mint amilyen a mostani. Csakhogy a Biblia szerint teljesen más körülmények lesznek abban a világban, amely Isten akarata szerint fog felépülni.


"De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik." (2Péter 3:13)



2012. febr. 26. 07:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 rajcziz ***** válasza:

10:19-es:

Kérdésedre a válaszom az, hogy kétszer olvastam végig elejétől a végéig. Nem azt mondtam, hogy igazak nincsenek, hanem hogy egyetlen embernek sincs igaza. Vegyünk egy példát: manapság van egy nagyon sikeres előadó, Lady Gaga. Az ő zenéje valakinek tetszik, valakinek nem. Melyiküknek van igaza?

A véleményedet elmondhatod, de azt nem állíthatod, hogy igazad is van.

Ezt a logikai következtetésedet nem értem. Azt akartam mondani a küldetéstudattal, hogy nem pénzt akarnak keresni azzal, amit csinálnak, hanem valamit nyújtani akarnak az embertársaiknak (jó elektronikai berendezéseket, ízletes ételeket stb.). És igen, ha általánosítasz, és szerinted minden gazdag kapzsi, akkor igen, szűklátókörű vagy. Több szerinted "gazdagot" tudnék mondani, akik meglepően szerény körülmények között élnek, mert egyszerűen nincs szükségük pénzre a boldogsághoz. De mivel már tényleg nagyon OFFolunk, minden reakció kéretik privát üzenetbe.

2012. febr. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 A kérdező kommentje:

„Lényegében az emberi öregedés az élôvilág általános, idôbeni biológiai alapfolyamatai szerint, de személyiségtipikusan zajló történés. Történései molekuláris, celluláris, szöveti-szervi és szervezeti síkon zajlanak. A molekuláris szintű magyarázatok leginkább a DNS-t javító, az immunműködéseket moduláló, szabadgyököket semlegesítô és a kettôskötéseket gátló, valamint a citokróm P450 enzimrendszer és a szervezet védekezô-elhárító működéseinek fokozatos hanyatlásában látják az öregedés törvényszerűségét. Kimutatták, hogy az életkor elôrehaladtával fokozódik a szervezetet érô oxidatív-stressz mennyisége, a már jól ismert biokémiai láncfolyamatokon keresztül a sejtek energiatermelése csökken, a sejtek vizet veszítenek, és „beindulnak" a sejtpusztulás „programjai" sejt- és szövettípusok szerint más-más működésváltozással és kifejezôdéssel...

„... a kutatások azt is kimutatták, hogy az öreg szervezet sejtjeinek jelentôs része elveszti megújulási képességét (regenerálódását) és védtelenné válik a környezet ártalmaival szemben. Okai között több lehetôség is megállapítható. Az egyik ilyen ok, az ún. „sejthalál programozottság". Eszerint bizonyos életkor felett a sejtekben egy elôre „kódolt program" alapján olyan változások történnek, melyek végül a sejt megsemmisítéséhez vezetnek, mintegy a sejt „öngyilkosságát" eredményezve. Más feltételezések szerint a sejtek öregedését a sejt élete során felhalmozódott, ki nem javított „hibák" okozzák. Mindkét folyamat jól megférhet egymással is. Feltehetôen minden sejt élete csak egy elôre meghatározott ideig tarthatna, és ha a környezeti hatások nem károsítanák ôket, akkor ezt az idôt meg is érhetnék, mintegy „kitöltve az idôkeretet". Minden élô fajnak van egy tudományosan kiszámított maximális életidô-kapacitása. Az emberé jelenleg 130-135 évkeretet jelent. Az elmondottak szerint a „véges számú osztódások", a programozott sejthalál egyedi adottságai szerint öregszünk. …


...Nagy valószínűség szerint a sejtekben egy olyan „genetikailag felhúzott óra ketyeg", amely meghatározza a sejtek osztódásának számát és életkapacitását. DÖBBENETES JELENSÉG, HOGY A TUMORSEJTEK osztódási képessége elvileg VÉGTELEN _ gyakorlatilag „halhatatlanok". A sejtek öregedésében fontos szerepet töltenek be a genetikai anyag spontán mutációi. Az emberi szervezetben naponta kb. egymillió sejtben következik be mutáció. Ezek jelentôs része működô géneket érint. Ily módon kockázati halmozódást eredményeznek. A környezeti ártalmak arzenálja okozza ezeket a mutációs kockázatokat. Ilyenek a dohányzás, a vegyi anyagok, levegôszennyezô anyagok, az UVB sugárzás. A már említett sejtbeli „önjavító" mechanizmusok ellenére a mutációk felhalmozódnak és ez a sejt működésének sérüléséhez, végsô soron halálához vezet. Bizonyított, hogy a hosszú életű állatok és az ember is önjavító kapacitása ötször aktívabb, mint a rövid életűeké.” (Prof. Dr. Iván László / Semmelweis Egyetem - A gerontológia újabb eredményei: az  egészséges öregedés esélyei és kockázatai)


Genetikailag felhúzott óra? Ugyan ki húzta föl ezt az órát? A Biblia válasza:


„Arcod verejtékével eszed a kenyeret, míg visszatérsz a földbe, mert abból vétettél. Bizony por vagy, és vissza fogsz térni a porba! „ (1Mózes 3:19)


Mi Isten megoldása a halálra? „Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.” (János 3:16)


És kik nem részesülnek az örök élet áldásaiban? „Boldogok, akik megmossák ruhájukat, mert joguk lesz az élet fájához, és bemennek a kapukon a városba. Kívül maradnak az ebek, a varázslók és a paráznák, a gyilkosok és a bálványimádók, és mindenki, aki szereti és cselekszi a hazugságot!” (Jelenések 22:14-15)

2012. febr. 28. 11:29
 63/80 rajcziz ***** válasza:

11:29

Kezd értelmetlenné válni a vita, mert lassan mindenki elkezdi hajtani ugyanazt anélkül, hogy megértené, mit ír a másik.

Valójában szinte minden emlősre igaz a következő képlet: teljes életkor = 5*felnövés hossza. Tehát az ember biológiailag kb. 21 évig fejlődik, tehát elméletileg olyan 100-110 évig kellene élnünk. Miért nem élünk ennyit? Elsősorban a stressz miatt, nem lazítunk eleget (már aki) és elfogadjuk (már aki), hogy szenvedői vagyunk az életünknek, nem pedig alakítói.

A tumorsejtekről annyit, hogy több száz ember fejlesztette vissza pusztán az elméje akaratával (olyanok is, akik nem hisznek Istenben, nem kérek abból, hogy Isten megkönyörült rajtuk, tudom, hogy ez a véleményed).

Nézzük akkor a bibliai idézeteket!

1. lényegében leírja azt, amit mindenki tud: az ember megszületik, él és meghal. Nagy dolog, minden vallásban megtalálható ez a tétel. Egyébként ez az élőlények sajátossága, hogy meghalnak.

2. Adódik a kérdés: ha Isten azt akarja, hogy az emberek örök életűek legyenek, miért nem teremtette őket annak?

3. Ez alapján senki nem lesz örök életű, mert nem hiszem, hogy van valaki, aki még sosem hazudott.

2012. febr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 A kérdező kommentje:

„Kezd értelmetlenné válni a vita, mert lassan mindenki elkezdi hajtani ugyanazt anélkül, hogy megértené, mit ír a másik.”


Nincs vita, mert tények vannak. Isten megmondja,hogy a hitetlen ember milyen lelkivilágú és te igazolod Isten kijelentésének igazát. A hitetlenség nem születési rendellenesség, hanem a későbbi kor helytelen szívállapota. Te a saját hitetlenséged köreiben mész körbe és körbe, és azt kívánod, értsük meg, hogy mit mondasz. Azt mondod, nincs Isten és a többi mondanivalód erre az előítéletre épül. Semmiféle utánajárást ez ügyben nem végeztél, hanem csak úgy vaktában vagdalkozol. A tudományra próbálsz hivatkozni, de abban legalább annyi érv van Isten mellett, sőt több, mint a materializmus mellett. A legfontosabb ok az öregedésre a génekben van, márpedig a génekben (Istentől származó) információ van, információ pedig csakis személyes forrásból keletkezik. (Lásd akár a te vagy az én írásom információs eredetét.)


„Az utóbbi évek kísérleti eredményei, megfigyelései azt látszanak bizonyítani, hogy az öregedés okai nem elsősorban a külső tényezők hatásaiban keresendők, hanem egyértelműen genetikailag meghatározottak. A belső genetikai hatásokat a külső tényezők módosíthatják, annál is inkább, mivel ez utóbbiak gyakran éppen a génekre, azok kifejeződésére hatva befolyásolják az öregedést.” (Az öregedés sejttani és genetikai alapjai - László Valéria, Falus András / Magyar Tudomány 2002./4.)


„ elméletileg olyan 100-110 évig kellene élnünk” - Ezt honnét vetted, ha nem abból, hogy az emberi génkészlet max.kb. Jelenleg erre terjed ki. Akkor mégis a génekben van egy program, ami ennyi időt eredményez max.! Miért nem mondtál mondjuk 300 vagy 900 évet, neked nem mindegy, ha a streszre hivatkozol? Van aki megteheti, hogy egész életében streszmentes életet él, de az sem él 200 évig. Miért? Mert az emberi életkor le van fojtva kb. 100 év körülire.


„ nem kérek abból, hogy Isten megkönyörült rajtuk”

Hitetlen vagy, ragaszkodol is hozzá, és kifejtetted a véleményedet. El van intézve. Nem lesz örök életed. Aki nem is akar kutatni az igazság után, hanem az előítéletei vezérlik, az meg is ítéli saját magát. Isten csak végrehajtja majd az ítéletet a Fia által, és azt az ítéletet kapod, amit magad hoztál magadra. A hitetlenséget senki nem kényszeríti rád, de az új világban a hitetlen csak újra szétzilálná a közösséget önfejű gondolkodásával és életvezetésével, úgy hogy esélyed sincs oda bejutni.


„Adódik a kérdés: ha Isten azt akarja, hogy az emberek örök életűek legyenek, miért nem teremtette őket annak? „ Egyszerű a válasz, örökké élhettek volna, ha nem lázadnak fel (Ádám és Éva). És miután ez a lázadó világ meg lesz ítélve, megvalósul az örök élet, Isten eredeti szándéka. A lázadók pedig halálra ítéltetnek.


„Ez alapján senki nem lesz örök életű, mert nem hiszem, hogy van valaki, aki még sosem hazudott. „ A Jézus Krisztusba vetett hit alapján lehet örök élete az embernek, de aki pl. hazudozó életet él, az nem fog életet nyerni.


Az a baj, hogy nem vagy nyitott megismerni a Bibliát, Istent. A hitetlenség nem születési rendellenesség, hanem a későbbi kor helytelen szívállapota. Mindenki egyenlő eséllyel születik arra vonatkozólag, hogy ha találkozik a Krisztusról szóló jó hírrel, akkor befogadja azt. Viszont aki megkeményíti a szívét és fennhordja az orrát, az nem nyer áldást Istentől. Annak annyi marad, hogy a saját hitetlenségét próbálja igazolni, ezért idézgeti a számára nagynevű tudósok nyilatkozatait. Vagyis az ateistákat, mert lelkileg azokhoz áll közel.


Ne hidd, hogy az olyan hitetlenek mint te, csak most bukkantak föl a XI. században. Már az I. században is volt egy rakás ilyen hitetlen ember (zsidó). Ezeknek egy ideig beszéltek, azután otthagyták őket.


„A következő szombaton azután majdnem az egész város összegyűlt, hogy hallgassa az Úr igéjét.

Amikor meglátták a zsidók a sokaságot, elteltek irigységgel, és káromolva ellene mondtak Pál beszédének.

Ekkor Pál és Barnabás bátran ezt mondta: „Először nektek (zsidóknak) kellett hirdetnünk az Isten igéjét, mivel azonban ti elutasítjátok, és nem tartjátok magatokat méltónak az örök életre, íme, a pogányokhoz fordulunk.

Mert így parancsolta meg nekünk az Úr: Pogányok világosságává teszlek, hogy üdvösségük légy a föld végső határáig.”


Ennek hallatára örvendeztek a pogányok, és magasztalták az Úr igéjét, és akik az örök életre választattak (akiket Isten a szívállapotuk alapján a Krisztushoz vonzott), mindnyájan hívővé lettek.” (Cselekedetek 13:44-48)


Nem gond, ha te nem tartozol a hívők közé. Szabad akaratod van, mehetsz amerre akarsz, hihetsz amit akarsz, azt csinálsz, amit akarsz. Ha emberi törvényeket sértesz, emberek fognak felelősségre vonni. Ha pedig Isten törvényét sérted, Isten fog felelősségre vonni. A hitetlenség pedig egyértelműen Isten törvényének a megsértése, cél tévesztés, bűn. Egy hibavaló élet, de sok ilyen van.


„Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, a mely a veszedelemre visz, és sokan vannak, a kik azon járnak. Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, a mely az életre visz, és kevesen vannak, a kik megtalálják azt.” (Máté 7:13-14)


Nyilvánvaló, hogy te nem tartozol a fenti kevesek közé!

2012. febr. 28. 13:16
 65/80 anonim ***** válasza:

Szívesen folytatnám tovább arról,hogy lehetséges a vitát de szerintem egy macskát előbb győzök meg.


Kezdjük ott,hogy téged kérdezted,hogy kell-e nekünk a örök élet. Akkor legalább hallgasd végig és ne hülyézz le minket. Egyáltalán elgondolkodtál valamelyik válaszon vagy a te szűrőd így működik:

NEM blablablablabla ISTEN NEM LÉTEZIK blablbablbalba NINCS ÖRÖK ÉLET blablablabla.


Még semmi konkrétumot nem tudtál írni csak azt,hogy jó lesz és isten majd elintézi. Már bocs de ez kb. reklám szöveg elárulod a termékről,hogy kell nekem és tök jó. Cserébe viszont nulla infót kapunk róla.


Az,hogy a bibliából idézgetsz attól még nem fogunk hinni neked. Nekünk ez kb annyira hiteles mintha azt mondanád,hogy : Ha délben 13x meghúzod a malac farkát majd a belőle készült szalonnát megeszed a Holdon képes szuper erőt kapsz. Ha már érvelni akarsz használd a saját fejed és ne egy könyvből másolgass azt én is tudok.

2012. febr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 rajcziz ***** válasza:

13:16

Az derül ki a hozzászólásodból, hogy te többre tartod a magad véleményét az enyémnél (ám legyen, nem érdekel, valószínűleg még nem jutottál el a spirituális fejlődés bizonyos fokára).

A 100-110 évet egy orvosi szakkönyvből vettem (nem a hivatalosan elfogadott álláspontról szólt, hanem gyakorlati ismeretekre volt alapozva).

Amikor azt mondod, nem lesz örök életem, átvetted Isten szerepét, mivel ítélkeztél egy embertársad felett - te dolgod.

Szerinted, aki nem hisz a keresztények Istenében, az beteg - te dolgod. Meglepődnél, hány tudós volt teista, csak épp nem a keresztény Istenben hittek.

"Nem gond, ha te nem tartozol a hívők közé. ... A hitetlenség bűn." - hát ezen nagyot nevettem. Ha egyszer bűn, akkor hogyhogy nem gond?

A hozzászólásodat pedig nagyon szépen lezárod egy újabb ítélezéssel.

Újból bebizonyítottad, hogy csak a magad (szerinted) igazát hajtogatod, és nem reagálsz arra, amit én írok. Egyhelyütt azt mondod, hogy akik nem kutatnak az igazság után. Szerinted csak a keresztény vallás vezet el az igazsághoz. Akkor mondjuk a Dalai Láma is téved? Mindenki, aki nem keresztény, téved?

2012. febr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:
Kedves rajcziz akkor egy nagyon egyszerű példát mondok. 2+2=4 Nos nyílván nincs igazam. IDIÓT*!
2012. febr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:

"Kedves rajcziz akkor egy nagyon egyszerű példát mondok. 2+2=4 Nos nyílván nincs igazam. IDIÓT*!"


Ezzel a válasszal sikerült kombinálnom a röhögést és a facepalmot. Szinte köszönöm.

2012. febr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:

Jó magam hívő vagyok. Végig olvastam az összes írást. Én nem mondanám hogy kemény fejűségről lenne szó, inkább arról, hogy Isten maga engedte meg az embernek hogy kutasson a földön lévő dolgok felől. Arról is ír a Biblia, hogy sok mindent megfogunk érteni, ha nagyobb lesz a tudás.

Szerintem az a furcsa, ha valaki azonnal mindent elhisz. Az az ember aki kételkedik, még nem biztos, hogy nemet mondott az örök élet reménységére.

2012. febr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 rajcziz ***** válasza:

Ám legyen! Felveszem a kesztyűt, holott már most tudom, hogy a legtöbb ember, aki olvassa, nem fogja megérteni.

2+2=4 ez egy olyan állítás, amire bárki rámondja, hogy igaz. Viszont honnan tudod, hogy amikor én azt mondom 2+2=5, nem ugyanarra gondolok-e, mint te? Hiszen az én gondolataimban az 5 jelentheti azt, amit nálad a 4, nem igaz? Az én véleményem az, hogy 2+2=5, a te véleményed az, hogy 2+2=4. Vitatkozhatnánk az idők végéig, akkor sem tudnánk meggyőzni egymást, ergó egyikünknek sem lesz igaza.

Ez kicsit olyan, mint a relativitás-elmélet. A föld felszínén állva, ahogy nézed a Napot, mondhatod a következőket: a Föld kering a Nap körül vagy fordítva. Mégsem tudod bebizonyítani az igazadat, csak ha veszel egy viszonyítási alapot.

Ha például ebben az esetben azt mondod, hogy vizsgáljuk ezt az összeadást, a valós számok halmazán, akkor készséggel elismerem, hogy igazad van. De addig, amíg nem állapítunk meg egy közös pontot, egy viszonyítási alapot, mindkettőnknek csak véleménye lesz.


De hogy leegyszerűsítsem a dolgokat: próbáld meg elmagyarázni, hogy miért néggyel egyenlő 2+2 úgy, hogy a magyarázatban nem használod fel magát a következtetést (tehát azt, hogy 2+2=4).

2012. febr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!