Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem szeretnél örökké élni?

Miért nem szeretnél örökké élni?

Figyelt kérdés

Sok embernek visszataszító gondolat, hogy egy olyan világban kelljen örökké élnie, mint amilyen a mostani. Csakhogy a Biblia szerint teljesen más körülmények lesznek abban a világban, amely Isten akarata szerint fog felépülni.


"De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik." (2Péter 3:13)



2012. febr. 26. 07:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:

Vidiripi


gyakorivalasz2 elhiszem hogy te sokat gondolsz a halálra. De van egy jó hírem neked is. Nem kell hogy kipróbáld nem kötelező.


"Épp az adja meg az élet ízét, hogy véges."


S ott van még az is amit tigris95 írt az univerzum hatalmas. S tényleg miért ne népesíthetné be Isten a Teremtményeivel? Már sokszor hallottam és olvastam is a kifejezést Földszerű bolygók. Egy kis "tatarozás" és jöhetnek az emberek. :)))

2012. febr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:

"gyakorivalasz2 elhiszem hogy te sokat gondolsz a halálra. De van egy jó hírem neked is. Nem kell hogy kipróbáld nem kötelező."


Én nem félek a haláltól, de amúgy nem gondolok rá sokat.

Ha viszont te nyugodtabban alszol attól, hogy azt hiszed, halálod után egy mesevilágban fogsz élni, ahol csokifolyó, meg marcipánerdő van gumimacikkal, ám legyen. Engem nem zavar.

2012. febr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Csak a pontosság kedvéért. Nem hiszem hogy ilyen lesz az újvilág.

S nem ezek miatt a gondolatok miatt alszok nyugodtan.

gyakorivalasz2 a tudomány a te világod. :)

2012. febr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:
44%

Kedves kérdező.

Te egy kérdést tettél fel amire most válaszolok neked.


Ki a hazug, hanem az, aki tagadja hogy Jézus a Krisztus?

Ez az antikrisztus, aki tagadja az Atyát és a Fiút.

Senkiben nincs meg az Atya aki tagadja a Fiút.

Aki vallást tesz a Fiúról, abban az Atya is meg van.

Amit azért ti kezdettől hallottatok, az maradjon meg bennetek, ha bennetek marad az amit kezdettől fogva hallottatok, ti is az Atyában és a Fiúban maradtok.

És az az ígéret , melyet ő ígért nékünk, az az örök élet.

János k első lev. 2.22-25



ti is az Atyában és a Fiúban maradtok.

2012. febr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:

"Ha csak egymillió ember "örökélet pozitív" és mondjuk 20 évenként születik minden párnak egy gyereke, akkor az cirka 500 év után 2,5 milliárd. És ez még elhanyagolható az örökkévalósághoz képest. Mi lesz a vége? Amíg nem állnak vigyázzban három emelet magasan az emberek a Föld teljes felszínén?"


A halhatatlanság nagyon hosszú idő. De mivel átlagban egy ember 70-80 évet él,ezért nem csoda,hogy 9 hónap kb. egy terhesség. Ha ezt az időszakot kihúzzuk örökké,akkor a terhesség is jó hosszú idő lesz,így a Föld népessége nem fog rohamosan nőni. Elvégre miután Ádám a Földre hozta a "bajt",ő sem olyan gyors ütemben kezdett el megöregedni,mint mi ma.Ezért élhettek olyan sokáig a Bibliai személyek,mert egyre csökkent az életkor,és végül egy ilyen szinten állt meg,ami ma van. Tehát a terhesség is biztosan így ment le ilyen rövid időre,de gondolom ez nem lesz ilyen kis idő az örökkévalóságban.

2012. febr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:

15:15

Nem tartom valószínűnek, hogy Éva több ideig volt terhes, mivel az ember anatómiája és szervezetének működése nem nagyon változott az idő elteltével. Az pedig, hogy az örökké élők tovább lesznek terhesek, teljesen abszurd!

2012. febr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 anonim ***** válasza:
Nem vagyok biológus. De lehet hogy közöttetek van olyan, aki megtudná magyarázni azt,hogy lehetséges e az, hogy meg áll az öregedési folyamat. Mert ha igen, akkor valóban lehetünk örök életűek.
2012. febr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:
Az öregedés elég furcsa folyamat, mivel a teljes szervezeted alkotó atomok három év (!) alatt teljesen kicserélődnek. Vagyis most egy olyan atom sincs benned, amely három évvel ezelőtt is ott lett volna. Szóval szerintem paradoxon, hogy ennek ellenére mégis öregszünk.
2012. febr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
rajcziz ha én emlékeztetlek önmagadra akkor te is megvetted a pénzt, mert én meg! Cseppet se jól láttad miért írtam amit írtam. Igen is nem mindegy ki hogyan keresi a pénzét. Ne hogy már azt mond nekem a pénzt amit kapott nem tartotta oda kis kancsóját vagy nyitotta ki zsebét. Igen is kapzsik. Nem mondja, hogy nekem ennyi is elég lenne, stb. Nem kell nekem más szemszög, mert ezeket nem irigységből írom!!! Nem baj, mert pár éven belül a gazdagok is megfogják szívni. Lesz itt olyan nyomor, hogy mégjobban fognak sírni. Ez 100%-ra mondom és azt mondom nem is baj. Lehet lepontozni nullára érte, ha az megvigasztal bárkit is. Nem érdekel. A gazdagok igen is nem tiszták, de majd nemsokára megtapasztalják ők maguk is.
2012. febr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:

utolsó ez vallás. Ők azt hiszik isten fogja a jelenlegi fizikai/biológia szabályokat és átírja vagy törli őket. Mindenható ha akarja berakja a 2x szorzást a gravitációs erő egyenletébe és 2x olyan nehéz lesz minden.

Feltámasztja a holtakat akiknek jelenleg csak a csontja maradt meg és ezen csodálkozol?


Am a terhességes változat is nevetséges mert ha hosszabb a terhesség akkor tovább tart a fájdalom a nőnek + akkor nem 500 hanem mondjuk 10000 év kéne a túlnépesedéshez. Ami még mindig kevés.

2012. febr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!