Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Katolikusok! Nem gondoljátok...

Katolikusok! Nem gondoljátok hogy képmutatóak vagytok?

Figyelt kérdés
Igen érdekes hogy eddig a bibliát tekjes mértékben elfogadtátok, mostmeg csak úgy kijelentitek a teremtésről hogy az mégsem elfogadható? Mi jön ezután, végül az evangéliumokat sem kell elfogadni?
2012. nov. 13. 17:33
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:

Uncsik már ezek a kérdések. Hol vannak azok az igazi, régi, provokatív, bigott vallásosokat felrotyogtató, bevörösítő kritikák, amikor minden válasz 0% tűnik csak hasznosnak?

Hová tűntek a belinkelt 50 oldalas bibliaidézetek, az anyázó reakciók, a kisregények, amiket a kutya se olvas végig? Miért???????????????????????

2012. nov. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
0%
* (Kategóriához hűen olvasás nélkül mindenkit lepontoztam. Szívesen!) ;)
2012. nov. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdezõ!


Hogy érted azt, hogy a katolikusok "kijelentik a teremtésről hogy az mégsem elfogadható"? Lehet, lemaradtam valamirõl, de ilyen kijelentésrõl nem hallottam.


Sztem olvasd el figyelmesen, mit is mondott II. János Pál pápa az evolúcióról. Megtalálod angolul és még néhány nyelven a Vatican honlapján ( [link] ), gondolom a dátumot tudod, úgy nem nehéz megtalálni.


Másfelôl lehet eszmét cserélni, de szerintem kötözködni nincs értelme. Ha a Bibliáról akarsz vitatkozni, nem árt elôzôleg figyelmesen elolvasni, lehetôleg avatott magyarázatokkal együtt.

2012. nov. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
81%

Ez az "ölök de megbánom és meg is van bocsájtva? hülyeség a kereszténység" dolgot felejtsük már el!

TÉNYLEG meg kell bánni a bűnödet! Ezt értsük már meg!

2012. nov. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
12%

Persze egyénileg ha követünk el bűnöket és megbánjuk.De valószínűleg szembe kell néznünk tetteink következményeivel.

Pál ezt írta: „amit vet az ember, azt fogja aratni is” (Galácia 6:7).

De a pápák Isten nevében követtek el olyan bűnöket amire Istentől semmilyen felhatalmazást nem kaptak.Hogyan kérhetik ,várhatják el a megbocsátását.

2012. nov. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 A kérdező kommentje:

"Uncsik már ezek a kérdések. Hol vannak azok az

igazi, régi, provokatív, bigott vallásosokat

felrotyogtató, bevörösítő kritikák, amikor minden

válasz 0% tűnik csak hasznosnak?

Hová tűntek a belinkelt 50 oldalas bibliaidézetek,

az anyázó reakciók, a kisregények, amiket a kutya se olvas végig? Miért??????" itt ilyet nem találsz, egy Jehova tanús kérdésnél már inkább, de ezhez a valláshoz nem kell regényeket írni hogy megcáfoljam.

2012. nov. 13. 19:51
 27/55 A kérdező kommentje:

"Hogy érted azt, hogy a katolikusok "kijelentik a

teremtésről hogy az mégsem elfogadható"? Lehet,

lemaradtam valamirõl, de ilyen kijelentésrõl nem

hallottam." Épp errőlbeszéltem, attól hogy te nem hallasz valamiről az már nem is létezik? Ráadásul nem én vagyok az egyetlen aki mondta már ezt ennél a kérdésnél, még szépen idézte is valaki, nézz utána!

2012. nov. 13. 19:57
 28/55 A kérdező kommentje:

"TÉNYLEG meg kell bánni a bűnödet! Ezt értsük már

meg!" Ez eddig rendben is van, de mint előttem is írták a bűn nem vállik semmissé. A biblia pedig ilyet nem ír hogy a bűn a megbánás után semmissé válik, olvastad már Káin és Ábel történetét? Ha olvastad volna akkor tudnád hogy a bűnnek következménye van akár megbánjuk akár nem, az viszont igaz hogy jobb ha megbánjuk.

2012. nov. 13. 20:05
 29/55 Ozmium42 ***** válasza:
100%
A kérdező troll, nem érdemes etetni.
2012. nov. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:

"Azt is mondta Jézus hogy a pápának hogy neki kell a legnagyobb fényűzésben élni?"


Kérdező ez nem így van. Az egyház félrevezeti az embereket és magát vallja Isten földi helytartójának. Szerinted miért? A Biblia közel sem annyiból áll amit te olvasol vagyis olvashatnál, ha nem lennél hitetlen.

2012. nov. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!