Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Katolikusok! Nem gondoljátok...

Katolikusok! Nem gondoljátok hogy képmutatóak vagytok?

Figyelt kérdés
Igen érdekes hogy eddig a bibliát tekjes mértékben elfogadtátok, mostmeg csak úgy kijelentitek a teremtésről hogy az mégsem elfogadható? Mi jön ezután, végül az evangéliumokat sem kell elfogadni?
2012. nov. 13. 17:33
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:
Utosónak: annak csak örülni tudok hogy vannak ilydn emberek is, de úgylátszik mégsem ezek vannak többségben mert te vagy az első aki ezt leírta.
2012. nov. 15. 09:36
 42/55 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


"egy vallás adott embere, akár vezetője is tesz egy ilyen nyilatkozatot, az nem azt jelenti, hogy minden egyes híve, minden püspök, pap, bíboros is ugyanezt gondolja!!!!!"


Ezzel azért óvatosan, mert egy vallás esetében igaz, de a KATOLIKUS vallás szerint a vezető - pápa - hitbéli megnyilatkozásait a következő képen kell fogadnod: "az összes hívőknek hitbeli engedelmességgel (assensus fidei), vagyis isteni és kat. hittel kell fogadniuk. Ebből következik, hogy kötelesek elkerülni minden olyan tanítást, mely ezekkel ellenkezik (DS 3011; 750.k.)"


Azt ugyan nem írja, hogy eretnekként a pokolra kerülsz-e ha megszeged ezt a dogmát

.

2012. nov. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezõ tegnap ( 11-15 ) 06:59


„az új fölfedezések egyre inkább annak felismeréséhez vezetnek bennünket, hogy az evolúció több, mint hipotézis".

Ebben szted mennyiben jelentette ki "a teremtésről hogy az mégsem elfogadható" ? Hol van ebben ilyesmi?

( Erre- pontos idõ nélkül - magam is emlékeztem, de arra is, hogy ugyanakkor hozzátette: ahhoz, h az ember létrejötte Teremtés ereedménye, továbbra is ragszkodnak. )

2012. nov. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:

„az új fölfedezések egyre inkább annak

felismeréséhez vezetnek bennünket, hogy az

evolúció több, mint hipotézis" Jaj ne a kifogásokat keressük már jó, a másik pápa világosan kijelentette hogy elveti a teremtést. És a fent idézett szintén pápai kijelentés /ll. János pál/ szerinted szilárd megrendíthetetlen hitet sejtet a teremtésben, ha így lenne akkor mi a lótúrónak jelentgetne ilyet ki? Tudod mi az a hipotézis? Elmondom: csak egy elmélet ami még nincs bizonyítva, a ll. János pál pápa pedig végül is kifogás ide vagy oda kilyelenti az evolúcióról hogy több mint bebizonyítatlan elmélet. Nem elég ez? Mert nekem bőven elég még az is hogy megkérdőjelezi a teremtést, mert ha ő is megkérdőjezi akkor hogyan várja el a híveitől hogy higgyenek? Ráadásul ez az én véleményem hogy itt nemcsak megkérdőjelezésről van szó, még egy-két év és el lesz fogadva az evolúció, a teremtést meg elküldik a francba. Kíváncsi lennék hogy vajon Jézus is megkérdőjelezné e a teremtést és vajon jó szemmel nézi e ezt a gyalázatos tettet??!!

2012. nov. 15. 20:24
 45/55 anonim ***** válasza:
Te látsz ellentétet az evolúció és a Teremtéstörténet között. Én nem. A Teremtéstörténet keretein belül el tudom képzelni az evolúciót. De majd ha egyszer nem fogom tudni azon belül elképzelni csak azon kívül akkor a Teremtéstörténetnek fogok hinni. Tehát a Teremtéstörténet a tuti, a kétségbe vonhatatlan, és ezen belül lehetséges az evolúció. De ha ezen belül lehetetlen lenne, akkor kamu lenne.
2012. nov. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:

"Te látsz ellentétet az evolúció és a

Teremtéstörténet között. Én nem." Én igen még pedig a bibliában Mózes könyveiben. Ja vagy a biblia nem számit? Akkor nincs miről beszélni!

2012. nov. 16. 08:23
 47/55 anonim ***** válasza:
Örülök neki, hogy egyeseknek az a legnagyobb problémája az életben, hogy a katolikusok nem fogadnak el valami mesét. Tényleg irigyellek, nagyon jó életed lehet.
2012. nov. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj kérdező, hogy a te szíved tele van haraggal, gyűlölettel és indulattal. Így semmi jóra nem számíthatsz!


Az, hogy a teremtéstörténetet valaki elfogadja, akkor hülyének nézik, ha meg elutasítja, akkor képmutató. Van ebben igazság? Nincs.


Jézus sem forszírozta a Teremtéstörténetet. Így van és kész. Ne törődj vele!

Nagyon a misén sem elemzik ezt a témát...

2012. nov. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:

A Biblia igenis számít. Kérlek, nyugodj meg, ne legyen harag a szívedben.

Az nincs benne a Teremtés könyvében, de a Bibliában sehol sem, hogy az élőlények nem alkalmazkodhatnak a külvilághoz, azt sem írja hogy nincs természetes kiválasztódás. Ebből a kettőből hosszútávon következik hogy egyes fajok kihalnak, mások átalakulnak. Az evolúció elméletének ezen részével nincs ellentmondás a Bibliában.

Remélem most már sikerült érthetően fogalmaznom.

2012. nov. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Igen érthető voltál, a gond csak az hogy én a teremtésről és annak elutasításáról beszéltem, és nem pedig a fajok alkalmazkodásáról.
2012. nov. 20. 18:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!