Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Katolikusok! Nem gondoljátok...

Katolikusok! Nem gondoljátok hogy képmutatóak vagytok?

Figyelt kérdés
Igen érdekes hogy eddig a bibliát tekjes mértékben elfogadtátok, mostmeg csak úgy kijelentitek a teremtésről hogy az mégsem elfogadható? Mi jön ezután, végül az evangéliumokat sem kell elfogadni?
2012. nov. 13. 17:33
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
Semmissé Isten szemében válik a bűn. Persze evilági következményei ettől még sajnos megmaradnak.
2012. nov. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
Kérdező! Nem gondolod hogy nagyon buta dolog az hogy ítélkezel egy csoport felett?
2012. nov. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik nem volt világos, tehát:


1) Konkrétan ki jelentette ki és mikor ( esetleg link ) "a teremtésről hogy az mégsem elfogadható" ?

2) Légyszi idézd II. János Pál pápától azt a szöveget ( 1992-bõl ), melyben elfogadta az evolúciót. Vagy errõl vmi hivatalos közleményt!

2012. nov. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:

"„Nagyon sok tudományos bizonyíték szól az

evolúció mellett. Úgy tűnik, az evolúció egy olyan

tény, amit el kell ismernünk, és ami gazdagítja az életről alkotott tudásunkat” (XVI. BENEDEK

PÁPA).Ezek után hogyan mondhatják hogy

hisznek Istenben." Ez volt az amit valaki beidézett igaz ez nem benedek pápa de a lényegen nem változtat.

2012. nov. 14. 06:59
 35/55 A kérdező kommentje:

"II. János Pál pápa 1996-ban a Pápai Tudományos

Akadémiához címzett levelében fejtette ki: „az új

fölfedezések egyre inkább annak felismeréséhez

vezetnek bennünket, hogy az evolúció több, mint

hipotézis". Büszkék lehettek rá is.

2012. nov. 14. 07:05
 36/55 A kérdező kommentje:

"Kérdező ez nem így van. Az egyház félrevezeti az

embereket és magát vallja Isten földi

helytartójának. Szerinted miért? A Biblia közel

sem annyiból áll amit te olvasol vagyis

olvashatnál, ha nem lennél hitetlen." Én nem vagyok hitetlen, mitöb én is elvetem az evolúciót, és olvastam már a bibliát. És azt megtudnád mutatni hogy ez hol van a bibliában, mer jó a kérdés hogy "miért", mert én nemtudom. Azt tudom hogy Jézus nem egyszertett az alázatárol tanúbizonyságot és semmilyen rangi létrát nem mondot miszerint valaki is feljebbvaló a másiktól, ezzel szemben a pápa nevezhető a világ egyik legnagyobb hatalmú, befolyású embernek.

2012. nov. 14. 07:23
 37/55 Molnár Sándorné ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Reagálni szeretnék a kérdésedre. Akár katolikus valaki, vagy akár más vallásban van /keresztény/, az nem jelenti azt, hogy ő valóban az. Az igaz keresztények nem kérdőjelezik meg a teremtést. Ők bizonyitottnak veszik azt, amit a Szentirás leir. Ha valaki "keresztény" létére kétségbe vonja ezeket, az nem keresztény, csak "névleg" az. Sajnos ma már sok pap is ilyen nézeten van, hogy kétségbe vonja a teremtés létét. És ez bizony nagyon szégyenteljes dolog. Mert ha pap létére ilyen állásponton van, akkor hogy tölti be a hivatását a hivek felé?

Üdvözlettel: Judit! Ha kérdésed lenne, irj privátba!

2012. nov. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:
Pontosan erről beszéltem én is, az én szemembe az ilyen vallás nem keresztény, persze ez nemcsak a katolikusokra vonatkozik hanem minden ehez hasonlóvallásra. elég szomorú, hogy vannak ilyenek nem is kevesen!!
2012. nov. 14. 18:32
 39/55 anonim ***** válasza:
Vicarius filii dei írás van a pápa koronáján. Ami azt jelenti Isten fiának helytartója, de olvastam már úgy is, hogy földi helytartója. A latin szót "Vicarius filii dei"-t 666-ra számolták ki, de nem is ez a lényeg. Az egyház felveszi a pénzt és titkolja az igazságot, mert nem hiszem, hogy van a Bibliában fölösleges rész amiért ki kellett venni belőle. Miért hiányos? Mondjuk egy ismerősöm egy régi ház felújításkor talált egy régi Bibliát. Abban több írás van és remélem hamarosan én is elolvashatom.
2012. nov. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:

De azt nem érted meg, hogy azért mert egy vallás adott embere, akár vezetője is tesz egy ilyen nyilatkozatot, az nem azt jelenti, hogy minden egyes híve, minden püspök, pap, bíboros is ugyanezt gondolja!!!!!

Sőt, többségben vannak messze, akik nem így gondolják!!!


Ezen mit nem tudsz már megérteni????

2012. nov. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!