Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem hisztek Istenben?

Miért nem hisztek Istenben?

Figyelt kérdés
Én újjászületett hivő vagyok Jézusban lévő hit által történt meg. Elfogadom és tiszteletben tartom minden ember hitét csupán egy út mutatót szeretnék ajánlani hogy aki reméli hogy van csak fél le Írni hogyan találhatja meg őt: Légy teljesen nyitott szivel feléje és őszinte hittel mert Isten a sziveket vizsgálja nem kell tenni cserébe semmit hogy meg kapd csupán hinni őszintén benne.Isten szabad akaratot adott nekünk ezért nem robotoknak lettünk teremtve és aki el utasitja a Fiát Jézust ahhoz is közeledik de nehezen megy mert nem hisz benne. Isten soha nem itél el senkit aki nem lesz a Mennyek országának örököse az azért van mert saját maga nem akarja ezt a lehetőséget el fogadni saját magadat hozzod itélet alá. És a Sátáné ez a földi hatalom ezért történik gonoszság a világon mert Isten képére lettünk teremtve és mivel a Sátán is teremtet lény nem tudd rosszat okozni Istenek ezért mi rajtunk vezeti le dühét. Isten öröké való szellemi lény szellemi lélek szellemi testtel bűnbe esés előtt is szeretett minket és ezután is fog a bűnbe élőt is a megtértet is csupán azt a fogalmat a bűnt utálja. Remélem őszintén segithetem. :)

#szent #szeretettel #pozitív #Jézus öröké . való szeretettel #embert . és #kegyelemmel #érezheted #jelenlétét #Szellemét #lelkedben
2016. aug. 17. 20:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/191 SZücsöm ***** válasza:
100%

40 Ne félj nem kell minket sajnálni ez csak hozzá állás kérdése.


Én pl azért sajnálom a hívőket (szintén feleslegesen) mert 1 képzeletbeli entitásra kell hogy támaszkodjanak azért hogy teljesnek érezzék az életüket és hogy ne féljenek a minden bizonnyal bekövetkező elmúlástól + folyton 1 túlvilági büntetéstől kell rettegve élniük ha nem úgy élnek ahogy a nagy könyvben le van írva. Ha meg muszáj az embernek az élete során valakire támaszkodnia az szerintem ne 1 fantázia szüleménye legyen hanem 1 ember társ akiben megbízik pl:család barátok.

Azt is szomorúnak tartom ha valaki csak "Isten" közben járásával találja meg a szeretetet és a Tisztességes élethez való utat. Persze azt elismerem hogy ez a fajta önámítás pozitívan is kihathat az ember személyére nagy ritkán így ha infantilisnek is tartom hatástalannak nem(bár túl sokszor negatív ez a hatás).

2016. aug. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/191 anonim ***** válasza:
100%

Hűha, de rég voltam már ebben a kategóriában, látom azóta csak több lett az ateista, s kevesebb a hívő + Jehova Tanúja. Na mind1, ha már itt vagyok válaszolok a kérdésre:


Több okom is van, amiért nem hiszek (és/vagy akarok hinni) a bibliai Istenben:


1. Indokolatlannak tartom. A magam sorsát magam irányítom (ha nem is minden esetben) és viselem a következményeit.


2. Komoly erkölcsi összeférhetetlenségben állok Istennel pl. a kollektív büntetés kapcsán.


3. Másban hiszek, méghozzá az emberekben. Hiszek benne, hogy a jó és rossz döntés kérdése, mintsem természetfeletti befolyásoltság mellékhatása (Istentől vagy Sátántól mind1). Nem összekeverendő a hívők szabad akarat szemléletével, mert azoknak van egy kitétele, miszerint Isten/Sátán közvetetten is érintettek lehetnek az emberek döntéseiben. (ezt még sokáig boncolgathatnám, de feleslegesen nem szeretném, ha megkérsz rá az más)


4. Mert az élet minden eleme azt taníttatja velem, hogy nem csak fekete és fehér a világ, a biblia viszont ezzel szembemegy és minden jót az Istennek, minden rosszat pedig a Sátánnak tulajdonít. + ugye a bibliából szerezzük ezeket az információkat, de kinek a műve a biblia? Istené. Én szívesen meghallgatnám Lucifer álláspontját is. Isten mindenkinek megbocsájt, így én is esélyt akarok adni Lucinak, hogy megmagyarázza a történteket.


Kérem tisztelettel, ennyi lenne. :)

2016. aug. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/191 anonim ***** válasza:
1%
#40 is én voltam. Mi keresztények, megint a Bibliára hivatkozok, meg hát mire is támaszkodnék mint az Isten szavára "Amíg élünk Istennek élünk és ha meghalunk Istennek halunk meg. #44 Mi nem Istennel találjuk meg a szeretetet, Mi az Isten szeretetében élünk mert az Isten maga a szeretet. És #45. Én hiszek az emberi jóságban és jó tulajdonságokban, de az mi emberek csak mulandóak vagyunk Isten azonban nem, Isten örökkévaló.
2016. aug. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/191 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem hiszek a bibliai Istenben, mert nem értem, miért volna kizárólagosan igaz bármelyik vallás, és ebből adódóan érvénytelen vagy hamis az összes többi. Ugyanez igaz bármelyik világnézetre.


Életem végéig keresgélni fogom az igazságot, amit valószínűleg nem találok meg, de közelebb juthatok hozzá, ha minél több elképzelést megismerek.

2016. aug. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/191 SZücsöm ***** válasza:
95%
46 Ne félj még az Isten(ek) is mulandók ugyanúgy az egyház(ak) is elfognak bukni mint a görög istenek is hogy ez mikor következik be azt nem tudom. Lehet hogy csak az emberiség pusztulásával de remélem inkább egy valamikori jobb jövőben bekövetkező felvilágosultabb korszak képes lesz végre maga mögött hagyni ezeket a felnőtteknek szóló tündérmeséket.
2016. aug. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/191 anonim ***** válasza:
100%

"Én hiszek az emberi jóságban és jó tulajdonságokban, de az mi emberek csak mulandóak vagyunk Isten azonban nem, Isten örökkévaló."


Nem igazán látom az összefüggést, de szerintem a múlandóságnak is megvan a maga szépsége, amivel az örökkévaló nem rendelkezhet. Illetve Isten rendelkezhet vele, mert az egyetlen Isten, de... végeláthatatlan vita. Lényeg, hogy ha mindketten hiszünk az önálló emberi jóságban (csak más célból és ösztönzésből) , akkor eszerint is éljünk, magunknak is szívességet teszünk :)

2016. aug. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/191 A kérdező kommentje:
Ha szabad kérnem írjátok meg a korotokat és férfi vagy nők vagytok!
2016. aug. 18. 05:44
 48/191 anonim ***** válasza:
86%

#40


Sajnálom, hogy nincsenek barátaid, akikre támaszkodni tudnál.


Az Erő legyen veled.

2016. aug. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/191 anonim ***** válasza:
94%

32# találóan fogalmazott!

Istene csak a jómódú,gazdag embereknek van! Na meg a bűnözőknek!

A bűnözőket manapság még az isten is segíti.

2016. aug. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/191 anonim ***** válasza:
20%

(azért ide írom, mert a kérdés tegnap az Ezotériából indult ki, és az ottani emberek kezdtek írni)


Ti nem érzitek a párhuzamot?

Elég nagy hévvel tagadjátok-támadjátok a vallásosságot és hitet, mert valaki egy kitalált dologban hisz, akit elmondtok mindenféle bolondnak, hülyének. Majd átmentek a szellemes, ufós, démonos és egyéb troll-lényes kérdésekbe és ott nyomjátok a szöveget róluk, pont az ellenkező hangnemben.


A párhuzam: Isten nevét ki lehetne cserélni az ufókra, démonokra, szellemekre, és ugyanazt a lényeget kapod - mind kitaláció. Mégis amikor te osztod az észt az ufókról meg a kamu videókról a homályos fényekkel akkor mindenki más a hülye, szkeptikus.


Rádöbbent már erre valaki? Képes magát kívülről látni, hogy vajon mit gondolhatnak róla mikor ilyeneket terjeszt? Érdekes hogy amikor a vallásról van szó akkor mindenki szkeptikus és felvilágosult, amikor szellemekről akkor mindenki hívő és hülyézi aki szkeptikus próbál lenni. Az Ezotéria kategóriát átvette 2-3 troll akik full kreténbe nyomják és a többi adja alájuk a lovat, ahelyett hogy a józan ész lenne ott fölényben, ahogy itt is van.

2016. aug. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!