Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kell adó formájában...

Miért kell adó formájában kifizetnem a másoknak nyújtott szolgáltatásokat? Miért nem elég, ha csak azért fizetek, amit használok? Ez így nem intézményesített rablás?

Figyelt kérdés

Ma már elég könnyű kiszámolni ki mennyibe kerül az államnak!


Mielőtt valaki a szolidaritásról kezd el magyarázni: A szolidaritás önkéntes, az adófizetés nem.



#rablás #adószedés
2017. jan. 18. 22:12
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/119 anonim ***** válasza:
Oh, a #90 tobas-nak szólt.
2017. jan. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/119 A kérdező kommentje:

"Megakartok győzni, hogy az majd sokkal jobb életünk lesz abban a rendszerben, de semmit nem tudtok mondani arról, hogy mi lesz, de már szabadítanál."

Sok példa elhangzott. Bármelyik állami szolgáltatást behelyettesítheted szabadpiaci megoldással. Szerinted miért van az, hogy az állami szolgáltatások nem opcionálisak? Azért mert ha azok lennének, mindenki a szabadpiaci megoldásokat választaná helyettük! Próbáld meg elképzelni hogy az állam, mint nem piaci megfontolások alapján működő szervezet milyen munkát végezne, ha kisajátítaná a mostani szabad termékek piacait. Mondjuk holnaptól csak állami szalámit lehetne venni. Esetleg vehetnél más, jobb minőségű szalámit, de az állami szalámit akkor is ki kellene fizetned, ha nem eszel belőle. Továbbá olyan emberek szalámiját is ki kellene fizetned, akiknek nincs rá pénzük. És amikor ezen felháborodnál, akkor eléd állna egy tobas2 és számon kérné rajtad, hogy: "Miért akarod, hogy másoknak ne jusson szalámi? Állam nélkül a szalámi monopóliumok kezébe kerülne, akik a végtelenségig emelnék a szalámi árát! Mutass egy országot, ahol nem az állam gyártja a szalámit! Mutass be egy működő alternatívát az állami szalámira! Mit tettél te azért, hogy ne az állam gyártsa a szalámit?"

2017. jan. 20. 01:37
 93/119 anonim ***** válasza:

"Sok példa elhangzott"


Ez a válasz volt az első konkrét példa, ami nem rossz, viszont valahogy még mindig kizárjátok az emberi személyiségi tényezőt és megpróbáltok minden rosszat az államra terelni. Pedig, ha felvásárlom mondjuk 80 km-es körzetbe az összes szalámi gyártó helyet és én fogom árusítani is, akkor elfogsz utazni 70-90 km-t azért, hogy olcsóbban vegyél egy szalámit vagy megveszed az én drágább szalámimat? Ha valaki megpróbál konkurenciát csinálni, akkor azt azonnal felvásárlom. Én pedig olcsón állítom majd elő a szalámit.

2017. jan. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/119 anonim ***** válasza:
Mi a garancia, hogy az új rendszerben egy munkahelyen lesz fizetett szabadság, beteg szabadság, nyugdíj, egyáltalán kinek az érdekében áll majd a nyugdíj, hiszen az ember robotolhatna akár élete végig is gyárban vagy majd a gyerekei eltartják. A vezető cégek megállapodnak egy 12 órás alap munkaidőben, hol lesz jó ez nekem?
2017. jan. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/119 A kérdező kommentje:

"kizárjátok az emberi személyiségi tényezőt és megpróbáltok minden rosszat az államra terelni."

Az állam negatív tulajdonságai éppen az emberi személyiségből erednek. Mindenki önző. Te is, én is. Ha rendszer szinten megengedjük az erőszakot, akkor az erőszakot alkalmazók az önzőségüknek az erőszak útján fognak érvényt szerezni. Ha nem toleráljuk az erőszak legkisebb mértékét sem, akkor az önzőségeddel nem tudsz kárt okozni másoknak, mert a másiknak ehhez hozzá kellene járulnia. De nem kell ehhez semmi különleges. Ma sem toleráljuk az erőszakot az emberek 90%-ának. Annyi kellene csak, hogy a maradék 10%-nak se toleráljuk. Attól hogy rendőr ruhát veszek fel és úgy bántok békés embereket, nem lesz hirtelen erkölcsös, amit csinálok.


"Pedig, ha felvásárlom mondjuk 80 km-es körzetbe az összes szalámi gyártó helyet és én fogom árusítani is, akkor elfogsz utazni 70-90 km-t azért, hogy olcsóbban vegyél egy szalámit vagy megveszed az én drágább szalámimat? Ha valaki megpróbál konkurenciát csinálni, akkor azt azonnal felvásárlom. Én pedig olcsón állítom majd elő a szalámit.


"Pedig, ha felvásárlom mondjuk 80 km-es körzetbe az összes szalámi gyártó helyet és én fogom árusítani is, akkor elfogsz utazni 70-90 km-t azért, hogy olcsóbban vegyél egy szalámit vagy megveszed az én drágább szalámimat? Ha valaki megpróbál konkurenciát csinálni, akkor azt azonnal felvásárlom. Én pedig olcsón állítom majd elő a szalámit.

"Érdekes, az nem zavar, hogy az állam a piaci versenyt megkerülve, kisajátítja a piac egyes részeit és drágán, rossz szolgáltatásokat nyújt, attól viszont félsz, hogy magán cégek békés módon, a piaci verseny ellenére megteszik ugyanezt. Állam nélkül nincs se kötelezettség, se vámok, így könnyebb bármilyen piacra betörni és alternatívákhoz jutni.

[link]


"Mi a garancia, hogy az új rendszerben egy munkahelyen lesz fizetett szabadság, beteg szabadság, nyugdíj, egyáltalán kinek az érdekében áll majd a nyugdíj, hiszen az ember robotolhatna akár élete végig is gyárban vagy majd a gyerekei eltartják. A vezető cégek megállapodnak egy 12 órás alap munkaidőben, hol lesz jó ez nekem?"

A munkaszerződésed a garancia. Hanem tetszenek a feltételek nem vállalod el őket. Most is beleírathatod a munkaszerződésedbe, hogy te piros alsógatyában akarsz dolgozni, a prémiumot lekváros fánkban fizessék ki neked és egy betanított kenguru hozza neked a kávét minden nap pontban 10-kor. A kérdés, hogy mit nyújtasz cserébe? Ez megéri-e a munkáltatónak. Te is csak olyan szolgáltatásokat veszel meg, amik többet érnek számodra, mint a kifizetett pénzed. A munkáltató is éppen olyan vásárló, mint te vagy. Vesz tőled egy szolgáltatást. Nem kényszeríthetsz rá olyan feltételeket, amik nekik kedvezőtlenek, mert azzal csak lerabolod.

A nyugdíjat meg magánügy. Mindenki döntse el maga, hogy mihez kezd a pénzével! Akarsz teszel félre és/vagy befektetsz, ha akarsz nem teszel félre egy forintot sem és öreg korodra az utcára kerülsz.


Csupa olyan dologra kérsz alternatívát, amiben az állam nem tudott felmutatni semmit, sőt, mégis a magánszektortól félsz. Az állam semmi mást nem csinál, mint elkölti a pénzedet rád, amit amúgy is magadra költenél. Illetve egy részét költi csak rád, a többit zsebre teszi meg szétosztja a saját szavazói között.

2017. jan. 20. 10:38
 96/119 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Addig nem lesz jobb világ, amíg nem vagyunk hajlandóak túllátni az önzőségünkön."


Ez nettó marhaság. Minden társadalomban vannak és lesznek olyanok, akik jóval kevesebbet keresnek, mint a felsőosztály (ha eltekintünk a tiszta kommunizmustól,amit viszont az emberi természet miatt lehetetlen kivitelezni).

Akkor szerinted ők fogadják el, hogy nekik nem jár magas szintű orvosi ellátás, a gyerekeinek magas szintű oktatás stb. mert nem tudják megfizetni?

2017. jan. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/119 A kérdező kommentje:

"Akkor szerinted ők fogadják el, hogy nekik nem jár magas szintű orvosi ellátás, a gyerekeinek magas szintű oktatás stb. mert nem tudják megfizetni?"

Senkinek nem jár semmi! Ha mások javaira akarsz szert tenni, akkor ahhoz adnod kell cserébe olyan dolgot, amit a mások többre értékelnek. Ha neked kevesebb a fizetésed, mert mondjuk kevesebbet dolgozol mint a másik, vagy nem vagy hajlandó megtanulni a nehezebb szakmákat, vagy nem vagy hajlandó vállalni egy vállalkozással járó kockázatokat, akkor milyen jogon akarod elvenni a másik pénzét? Ha más ember magánvállalkozóként napi 12 órában analízis szoftvereket programoz, míg te a napi 8 órás diákmunkád mellett napi 3-4 órát facebookozol meg sorozatokat nézel, akkor miért gondolod, hogy te kiveheted a másik zsebéből a pénzét? Az erkölcsi problémán túl ez hatékonyság szempontjából is rossz, mert mások erőforrásait sokkal felelőtlenebbül szórjuk, mint a sajátunkat ezért jobb ha eleve nem is rendelkezhetünk mások erőforrásaival. A szegényebb rétegek költik a bevételeik legnagyobb százalékát luxuscikkekre. Ez jól megmutatja, hogy a vagyon általában a felelős emberekhez vándorol.

2017. jan. 20. 17:08
 98/119 anonim ***** válasza:

" A szegényebb rétegek költik a bevételeik legnagyobb százalékát luxuscikkekre."


Ez megint egyénfüggő, mert mindenkinek más a luxus.


"Ha neked kevesebb a fizetésed, mert mondjuk kevesebbet dolgozol mint a másik, vagy nem vagy hajlandó megtanulni a nehezebb szakmákat, vagy nem vagy hajlandó vállalni egy vállalkozással járó kockázatokat, akkor milyen jogon akarod elvenni a másik pénzét?"


De most megint ott vagyunk, hogy az oktatás az pénzbe kerül. Azt bírod tanulni, amire pénze van a szüleidnek és ők is azt tanulták, amire az ő szüleinek pénzük volt. "Mindenki annyit ér, amennyije van."

2017. jan. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/119 anonim ***** válasza:

"Érdekes, az nem zavar, hogy az állam a piaci versenyt megkerülve, kisajátítja a piac egyes részeit és drágán, rossz szolgáltatásokat nyújt,"


Például?

2017. jan. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/119 anonim ***** válasza:
Jó, hogy megint linkelgetsz, bár tegnap már elolvastam és tudod mi a bajom azzal az oldallal? Hogy csak közgazdaságtannal foglalkozik és kihagyja a tényezők közül az embert, mint személyiséget.
2017. jan. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!