Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kell adó formájában...

Miért kell adó formájában kifizetnem a másoknak nyújtott szolgáltatásokat? Miért nem elég, ha csak azért fizetek, amit használok? Ez így nem intézményesített rablás?

Figyelt kérdés

Ma már elég könnyű kiszámolni ki mennyibe kerül az államnak!


Mielőtt valaki a szolidaritásról kezd el magyarázni: A szolidaritás önkéntes, az adófizetés nem.



#rablás #adószedés
2017. jan. 18. 22:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/119 anonim ***** válasza:
78%

"Ma már elég könnyű kiszámolni ki mennyibe kerül az államnak! "


Akkor tudsz magadra vonatkozóan konkrét összeget mondani?

2017. jan. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/119 A kérdező kommentje:

"Akkor tudsz magadra vonatkozóan konkrét összeget mondani?"


Ha csak ezen múlik, hogy visszakapom a pénzem, akkor nagyon szívesen kiszámolom neked! Addig nem!

2017. jan. 18. 22:56
 23/119 Shai-Hulud ***** válasza:
96%

"Ha más dönti el helyettem, hogy kire költsem a pénzem az csoportos rablás."

Ja, és ha a társadalom szabályokat hoz, amit be kell tartanod, az meg csoportos erőszak, ugye? :-DDD


Ne add már a hülyét, pontosan érted te is, hogy miről van szó.


A társadalom mint csoport szabályokat alkot, amelyet a csoport tagjainak be kell tartaniuk. Mivel te is a csoport tagja vagy, így neked is.

Ha nem tetszik a dolog, választhatsz magadnak másik csoportot (azaz elhagyhatod az országot), és akkor nem vonatkoznak rád ennek a csoportnak a szabályai. De nehezen fogsz olyan helyet találni a Földön, ahol egyetlen csoport szabályait sem kell betartanod.

2017. jan. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/119 A kérdező kommentje:

"Ja, és ha a társadalom szabályokat hoz, amit be kell tartanod, az meg csoportos erőszak, ugye?"

Ez pontosan így van!


"Ne add már a hülyét, pontosan érted te is, hogy miről van szó."

Értem hát! Rablásról és élősködésről! A politikusok az én pénzemen veszik meg a választókat!


"A társadalom mint csoport szabályokat alkot, amelyet a csoport tagjainak be kell tartaniuk. Mivel te is a csoport tagja vagy, így neked is."

A szabályoknak a természetes erkölcsből kell eredniük. Ha a szabály betartása nem az állampolgárok jól felfogott érdeke az a szabály értelmetlenségét mutatja.


"Ha nem tetszik a dolog, választhatsz magadnak másik csoportot (azaz elhagyhatod az országot)"

Ja, kirabolnak és még ne is használjam a rendszert, ami a pénzemen épült! Elég kényelmes álláspont nem gondolod? Erőből dirigálni könnyű. Értelmesen érvelni, meg változtatni a rossz dolgokon már nem annyira! :)


"De nehezen fogsz olyan helyet találni a Földön, ahol egyetlen csoport szabályait sem kell betartanod."

És ez kit minősít? Van még hová fejlődnie az emberiségnek!

2017. jan. 18. 23:04
 25/119 anonim ***** válasza:
95%

Hagyjátok rá, ilyen szocialdarwinista, társadalmi értelemben szélsőlibsi kérdések szinte minden héten vannak, mindig van valami kismalac, aki félti az adóját, hogy nem ő hízhat belőle, aztán visít miatta egy kört.

Az ész érvekkel kár próbálkozni, legalább száz ilyen kérdést láttam már, mind ugyanilyen.

2017. jan. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/119 A kérdező kommentje:
De megint félre ment a vita! Miért kell nekem más ember családi pótlékát fizetni? Miért jogosult más az én pénzemre? Tegyük fel ha én többet dolgozok mint más, akkor miért jár ezért a másiknak bármi az én többletmunkámból?
2017. jan. 18. 23:06
 27/119 Shai-Hulud ***** válasza:
91%

"Van még hová fejlődnie az emberiségnek!"


Hát nosza, fejleszd! Add be a javaslatodat a helyi képviselődnek, győzd meg, hogy nyújtsa be törvényjavaslatként, és ha sikerül keresztülvinned, akkor megreformáltad a társadalmat.


Sok sikert hozzá! (Majd viszek neked néha egy kis bablevest az elmeosztályra...)

2017. jan. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/119 anonim ***** válasza:

"Ja, kirabolnak és még ne is használjam a rendszert, ami a pénzemen épült! "


Azt sem tudod mennyit költenek rád, de a te pénzedből épült.


"Miért kell nekem más ember családi pótlékát fizetni? Miért jogosult más az én pénzemre? Tegyük fel ha én többet dolgozok mint más, akkor miért jár ezért a másiknak bármi az én többletmunkámból?"


Mert onnantól, hogy befizetted az adódat, elveszti a tulajdonjogodat. Innentől beszélünk közpénzről.

2017. jan. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/119 A kérdező kommentje:

"valami kismalac, aki félti az adóját, hogy nem ő hízhat belőle, aztán visít miatta egy kört."

Az az önző disznó akit kirabolnak, a tolvaj meg a rendes ember?


"Az ész érvekkel kár próbálkozni, legalább száz ilyen kérdést láttam már, mind ugyanilyen."

Ész érvekkel kár próbálkozni. Pláne ha nincsenek. Csak többségi erőszak van. Kényelmes ez az álláspont, amíg nem csak kéred a másikat, hogy segítsen másokon, hanem erőszakkal elveszed a pénzét.

2017. jan. 18. 23:09
 30/119 A kérdező kommentje:

"Azt sem tudod mennyit költenek rád, de a te pénzedből épült."

Az állam pénze az az adófizetők pénze! Gondolom nem hiszed, hogy a pénz a fáról van!


"Mert onnantól, hogy befizetted az adódat, elveszti a tulajdonjogodat. Innentől beszélünk közpénzről."

Igen, ezt hívják rablásnak. Eleve nem kéne olyan adót befizetni, ami szimplán a másik ember zsebébe vándorol. Legyen töredék ennyi adó, ami a közügyekre megy és csak azokra. Mások fogyasztásának finanszírozása nem közügy!

2017. jan. 18. 23:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!