Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kell adó formájában...

Miért kell adó formájában kifizetnem a másoknak nyújtott szolgáltatásokat? Miért nem elég, ha csak azért fizetek, amit használok? Ez így nem intézményesített rablás?

Figyelt kérdés

Ma már elég könnyű kiszámolni ki mennyibe kerül az államnak!


Mielőtt valaki a szolidaritásról kezd el magyarázni: A szolidaritás önkéntes, az adófizetés nem.



#rablás #adószedés
2017. jan. 18. 22:12
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/119 A kérdező kommentje:
Nem kötelező bárki területére bemenni. Ha közös megegyezéssel bemész valaki területére, akkor ott tudod mire számíthatsz. Ha a tulajdonos megszegi az egyezségeteket ott állnak mögötted az általad szerződtetett jogi képviseleti és végrehajtó szervek. Ezek a szervek ha nem védenek meg az összes meglevő ügyfelüket azonnal elveszthetik. Itt nincs tere önkénynek. Semmi köze a királysághoz. A királyság onnan indul, hogy nem te rendelkezel önmagad és a tulajdonod felett. Eleve nem is lehet tényleges tulajdonod. Épp úgy ahogy ma van, ma nincs tényleges magántulajdon, mivel az állam beleszól a tulajdonod használatába.
2017. jan. 20. 21:06
 112/119 anonim ***** válasza:

Csak a szervezeted nem bírja a végtelenségig előbb utóbb valahol munkát kell vállalnod, hogy legyen pénzed, amiből ételt tudsz venni.

Végső soron a "A lelked a vállalatot illeti meg."


Én nem is kis dolgokban gondolkozok, mint te, hanem nagyban. Ha nekem van egy városom, sok gyáram, földem ahol az emberek élnek és dolgoznak. Ki akadályoz meg abban, hogy egy saját fegyveres szervezetet hozzak létre és vele terrorba tartsam az embereket? Senki. Ha akarsz, akkor szabadon elmehetsz feltéve, hogy addig nem lőnek agyon.

"Ölj meg egyet, félemlíts meg tízezret"

2017. jan. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/119 A kérdező kommentje:
A kérdéseidből ítélve nem nézted meg a videót, amit küldtem.
2017. jan. 20. 22:56
 114/119 anonim ***** válasza:
De viszont attól sok helyen támadható az elmélet, van egy jó sorozat, az a neve, hogy Amerikai Titánok. Az is nagyon tanúságos.
2017. jan. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/119 anonim ***** válasza:
Főleg az első(Rockefeller vs Scott), harmadik(Carnegie vs Frick) és hatodik(Daly vs. Clark) rész ajánlom.
2017. jan. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/119 anonim ***** válasza:

Szinte elhanyagolható az állami szerep, a pénz volt az úr.

Nekem még mindig egy túlidealizált társadalomról beszéltek és sehol sem látom a negatívumokat felsorolni, az emberi személyiségeket figyelembe venni.

Az államban is soroltad a negatívumokat, de végső soron azt is egy ember vagy emberek egy csoportja alkotta.-

2017. jan. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/119 A kérdező kommentje:

Ellentmondhatsz a végtelenségig, de ez a tényeken nem változtat. Szerintem eleget tanultál ebből a vitából. Láthatod, hogy a rendszer alapjaiban véve még mindig erőszakra és mások kizsákmányolására épül. A társadalom egy jelentős hányada mások lopott pénzén él, ráadásul a megszavazott törvényeken keresztül erősen bekorlátozza a méltatlanul lerabolt értékteremtő réteget. Ettől nem nehéz látványosan jobb, működőképesebb és kölcsönösen előnyös rendszert építeni. Egyedül annyi kell, hogy mindenki erőszak alkalmazása nélkül érje el azt, amit eddig erőszakkal ért el. Ha szegény vagy és kell a pénz, szerezd meg békés módszerekkel! Ezeket a módszereket nem nekem kell kitalálni, hanem neked! Én is megtalálom a saját békés módszereimet! Innentől kezdj az információval, amit szeretnél, nem írok ide többet.

Szép napot!

2017. jan. 21. 00:24
 118/119 anonim ***** válasza:

Akkor egy-két jó tanács. Először is tudd megfogalmaz a dolgokat és nem kell folyton ismételned magadat, ha ötször leírod, hogy mi rablás azt az emberek felfogják, nem kell még huszonötször megismételned. Mikor hivatkozol már a kérdés leírásában is egy gyakorlati példára, akkor ne menekülj a levezetése elől. Amikor viszont nem tudod levezetni, akkor ne is említsd.

Másodszor elhiszem, hogy azt írták valamelyik blogon, hogy az egy igazság létezik és csak úgy lehet helyes, ahogyan ők írták, de ne követelj úgy szabadságot, hogy közben kijelented az a helyes amiben te hiszel, csak ezt a többi ember még nem ismerte fel.

Ezen felül ajánlom az emberi pszichológia, szociológia ismeretek elsajátítását és a modern demokrácia működésének megismerését.

Végül pedig a sok linkelt oldalakon kereshetnél egy összefoglalóbb jövőképet, mert ennél, amit úgy kellett kihúzni belőled, még a kommunisták is százszor jobb és érthetőbb leírást adtak, hogy mi a cél és miért kell harcolni. Apropó a kommunistákon is el kellene gondolkodnod, hogy velük mi lenne abban a rendszerben, hiszen ők pont ezt utasítják el, akkor hogyan illenének bele a világképedbe.

Háromnegyed kettő felé én inkább jó éjszakát kívánok.

2017. jan. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/119 anonim ***** válasza:
91%

Majd 500 éve Thomas Hobbes írt arról, hogy ez a "mindenki háborúja mindenkivel" állapot mihez vezetne, ha nem lenne az állam. (rövid verzió, a civilizációnk összeomlásához, ahol ahol az emberek egymást gyilkolják)

Egy dologban biztos vagyok, ha kettéhasítanánk Magyarországot és egyik fele üzemelne tovább, ahogy eddig, a másik felén meg bevezetnénk ezt az anarchokapitalizmust, rövid idő alatt a "régi" országban túlnépesedés lenne, mert épeszű ember nem maradna ilyen földi pokolban.

2017. jan. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!