Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kell adó formájában...

Miért kell adó formájában kifizetnem a másoknak nyújtott szolgáltatásokat? Miért nem elég, ha csak azért fizetek, amit használok? Ez így nem intézményesített rablás?

Figyelt kérdés

Ma már elég könnyű kiszámolni ki mennyibe kerül az államnak!


Mielőtt valaki a szolidaritásról kezd el magyarázni: A szolidaritás önkéntes, az adófizetés nem.



#rablás #adószedés
2017. jan. 18. 22:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/119 anonim ***** válasza:

Nem maradt ki véletlenül történelem órán a szocializmus?


Amúgy nekem kezd tetszeni az amit írsz, van benne valami, végre lehetne kartellezni és a kutyát nem érdekelne, hogy kopasztjuk meg a népet vagy átverni.

2017. jan. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/119 Shai-Hulud ***** válasza:
91%

"De azt megmondom, hogy a dolgozó emberek nagy része jobb szolgáltatásokat és olcsóbban tudna venni, ha megtarthatná a pénzét, mint amit most kap az adórendszeren keresztül."


Nos hát ez az, amiben tévedsz.

Mert lehet, hogy olcsóbban tudnál például disznóhúst venni, csak éppen beledöglenél a fertőzésbe, amit a disznóhústólé kapsz...


De felesleges a vita. Mindegyik ország szabályozza, hogy milyen feltételekkel lehet valaki a tagja, milyen feltételekkel vállalkozhat, vagy vállalhat munkát az adott országban állampolgárként, vagy idegenként.


Ha te itt élsz Magyarországon, akkor rád Magyarország szabályai vonatkoznak. Senki nem mondta, hogy tetszeni kell a szabályoknak - csak azt, hogy be kell tartani azokat.


Ha nem tetszenek a szabályok, akkor két dolgot tehetsz:

- 1. Megpróbálod (a törvényes út betartásával) megváltoztatni a szabályokat. (Ahogy az itteni reakciókat látom, erre nem sok esélyed van.)

- 2. Kivonod magad a szabályok alól, vagyis elköltözöl olyan helyre, ahol nem vonatkoznak rád a magyar szabályok. (De ott más ország hasonló szabályai fognak rád vonatkozni.)


Szerinted ez intézményesített rablás - szerintünk meg így működik egy normális társadalom. (Még akkor is, ha vannak benne hibák.)

2017. jan. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/119 A kérdező kommentje:
Én nem értem miért mindenki csak atomizált mondatokkal akar vitatkozni! Elsősorban az újraelosztó rendszerek és az egyéni állami szolgáltatások (pl oktatás, egészségügy, stb) létjogosultságát vitattam! A közügyek mehetnek adóból, az nem érdekel. A keresztfinanszírozás nem közügy!
2017. jan. 18. 23:52
 44/119 A kérdező kommentje:

"szerintünk meg így működik egy normális társadalom."

Szerintem a normális az, ha erőszakmentesen próbáljuk meg élni az életünket. Mivel erre a legtöbb ember és a politika nem törekszik ezért semmiképpen sem normális. Ha valaki elveszi a pénzemet és elosztja mások között az rablás. Lehet akár rendőr, vagy politikus is. Ezen nincs mit vitatni.

2017. jan. 18. 23:56
 45/119 Shai-Hulud ***** válasza:
93%
Meglehetősen furcsa a szemléletmódod. Magam részéről nem értek veled egyet. (És szerintem az emberek többsége sem.)
2017. jan. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/119 anonim ***** válasza:

"Meglehetősen furcsa a szemléletmódod. Magam részéről nem értek veled egyet. (És szerintem az emberek többsége sem.)"


Pontosan, szerintem a magyar társadalom erősen túl van adóztatva, de alapvetően nem látok problémát és az adó megfizetés nekem nem lesz rablás.

2017. jan. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/119 anonim ***** válasza:
A szolidaritás az emberre jellemző fogalom. Más élőlény nem tud szolidáris lenni. Próbáld elképzelni, mi lenne veled, ha veled nem senki soha semmiben szolidáris.
2017. jan. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/119 A kérdező kommentje:
Nem a szolidaritás ellen érveltem! Segíteni csak önkéntesen lehet!
2017. jan. 19. 00:17
 49/119 anonim ***** válasza:
A kérdező tényleg nem a szolidaritás ellen érvel, ő a józan ésszel megy szembe, mert nem képes túljutni azon a szinte, hogy 1+1=2, szerinte a társadalom és a gazdaság és az állam így működik, (pedig a valóságban egy hihetelen összetett integrálegyenlet tele ismeretlenekkel) mert láthatóan keveri a három fogalmat, mondjuk sajnos más is, mert pl. a szolidaritás az társadalmi szintű dolog, de mondjuk az utazási kedvezmények vagy úgy általában véve a tömegközlekedés fenntartása állami pénzen a gazdasági teljesítményt javítja, és nem szolidaritásból tartjuk fenn, csak ugye így politikusék nyomathatják, hogy ők szolidárisok, az, hogy mennyi pozitív externáliája van csak egy jó buszközlekedésnek a gazdaságra, azt általában nem mondják.
2017. jan. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/119 A kérdező kommentje:
Nem kell mellébeszélni! Miért fizessem én a gyereked kajáját? Miért fizessem az orvosi ellátásodat? Semmi közöm hozzád! Nem én hozom meg a napi döntéseidet!
2017. jan. 19. 01:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!