Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz 2020 június negyedikén...

Igaz 2020 június negyedikén 16:00 trianon lejár 100 év és vége?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 20:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/188 anonim ***** válasza:
35%

A főispánok nagyrésze nem volt magyar. A legtöbbjük német ősökkel dicsekedhetett.

De sehol nem kötöttek a történelem folyamán olyan békeszerződést,amelyik egy idő után lejár. A trianoniban sincs olyan kitétel,hogy 100 év után visszaállnak a régi határok. Ami mellesleg több kárt okozna,mint hasznot.

2011. okt. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/188 anonim ***** válasza:
30%
Ilyen logika alapján osszuk szét az egész országot, hiszen ha a területszerzés káros, akkor a területvesztés hasznos, nemde?
2011. okt. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/188 anonim ***** válasza:
23%

""(alacsony volt a magyarság aránya)"


Nettó hülyeség. Egyrészt a vláhok aránya semmivel sem volt magasabb pl. Erdélyben (Székelyföld és Partium végül csak nem nálunk kötött ki, pedig ott abszolút többségben volt a magyarság),"


Az 1920-ban Romániához elcsatolt területen 25% volt a magyarok aránya, a románoké pedig a többi háromnegyed körülbelül. Bárhol megnézed, ez az arány. Szerintem a lakosság negyede az már abszolút kisebbség, ha nem tévedek.


"másrészt ilyen alapon ezer másik országot szét lehetne darabolni etnikai alapon (pl. Svájc, USA, Kanada). Egy országot nem lehet az alapján szétszabdalni, mert itt-ott olyanok az etnikai arányok. Vagy most vágjuk szét Németországot, mert sok lett ott a török? Ez hülyeség."


Nyugodj meg, mindegyik általad felsorolt országnak az lesz a vége, amit te hülyeségnek tartasz. A történelmet a nemzetek és a köztük dúló ellentétek és pillanatnyi szövetségek alakítják mindig. Ez már az ősembernél is megtapasztalható, ahol a közös származással és ősökkel rendelkező egyedek csoportokba tömörültek és harcoltak a többi ilyen törzs ellen.

2011. okt. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/188 anonim ***** válasza:
20%

Külön kiemeltem, hogy Székelyföldről és Partiumról beszélek (Székelyföldön jelenleg is 80% fölötti a magyarok aránya). A románok által többségben lakott terület egyedül a Bánság volt, ott viszont jelentős többséggel.


Kanada és Svájc etnikai okokból biztosan nem hullik szét, ezt elképzelhetetlennek tartom. K*rvára nem téma ott ez a szitu. Az USA még esetleg, de az is inkább gazdasági okok miatt.

2011. okt. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/188 anonim ***** válasza:
22%

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:29


"Most nem azért mondom, de te milyen alapon adnál magyar állampolgárságot egy moldovai diáknak vagy egy havasalföldi vendégmunkásnak?"

Nem tudom, hogy jön ez ide, teljesen eltér a témától!


"Te nem azt írtad most le, hogy hány ember jogosult magyar állampolgárságra, hanem azt, hogy jelen pillanatban hányan élnek ott. Hatalmas különbség."

Mit? Nem írtam le, hogy mennyi magyar él ott? Miről beszélsz? Rajtuk kívül ugyan ki lenne jogosult magyar állampolgárságra? Ha meg arra célzol, hogy csak a magyaroknak adnál állampolgárságot egy Nagy-magyarország létrejötte esetén, akkor még annál is butább vagy, mint gondoltam.


"Erdélyben kb. másfél millió román őshonos lakos, de te rögtön hatmillióval példálózol."

Megint egy irreleváns dolog. Mégis kit érdekel, hogy őshonos-e vagy sem? Akkor a magyarok is menjenek vissza oda ahonnan jöttek, mert nem őshonosak a Kárpát-medencében vagy az egész emberiség vándoroljon vissza Afrikába, mert onnan jött mindenki? Amúgy sincs igazad, mert a trianoni békediktátum aláírásakor már hasonló volt a magyar-román határ.

2011. okt. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/188 anonim ***** válasza:
21%
*határ helyett arány
2011. okt. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/188 anonim ***** válasza:
22%

"Nem tudom, hogy jön ez ide, teljesen eltér a témától! "


Teljesen témába vág, ugyanis amiért valaki tartózkodási helye éppen Magyarország, azt ez nem teszi magyar állampolgárrá.


"Megint egy irreleváns dolog. Mégis kit érdekel, hogy őshonos-e vagy sem?"


Mindenkit. A jelenlegi törvények is ezt veszik figyelembe. Nem fog valaki csak azért állampolgárságot kapni, mert ott él. Ezt te sem gondolhatod komolyan. Ez egyetlenegy országban sem működik így, Magyarországon sem.

2011. okt. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/188 anonim ***** válasza:
100%

"Külön kiemeltem, hogy Székelyföldről és Partiumról beszélek (Székelyföldön jelenleg is 80% fölötti a magyarok aránya)."


Persze, én meg mondtam, hogy a magyar területek elcsatolása azért mégis igazságtalan volt, annak ellenére, hogy ha egész Erdélyt vesszük figyelembe, akkor a románok aránya 75% volt és ez egy megcáfolhatatlan tény. Ha egész Erdélyt nézzük, akkor igazságos volt, ha tekintettel vagyunk a 25% magyarságra, akkor igazságtalan.

Szerintem inkább azon kellene elgondolkodni, hogy hogyan történhetett meg az, hogy az egyik hatalmas országrészünkben egy idegen nemzet szaporodott el irgalmatlanul. Ezt nem szabadott volna hagyni a magyar vezetőknek, pedig ők az eltelt évszázadok alatt csak ölbe tett kézzel lesték, ahogy kiszorítanak minket onnan.


"A románok által többségben lakott terület egyedül a Bánság volt, ott viszont jelentős többséggel."


Nem csak az. A 75% nem azért van, mert csak a Bánságban voltak többen az oláhok.

Ajánlom ezt a cikket:

[link]

Tudom, kurucos, ez sokaknak fennakadást jelent, de ezt találtam és szerintem nagyon igaz.

2011. okt. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/188 anonim ***** válasza:
25%
Vagy hadd kérdezzem meg, te szerinted ki lenne érintett állampolgársági ügyben? Az, akit éppen ott találsz? Az ukrán vendégmunkásoktól kezdve az arab orvostanhallgatón keresztül az átutazóban lévő orosz egyetemi tanárig? Te azt írtad, hogy Erdélyben durván 6 millió román tartózkodik jelenleg, ezek közül jó, ha másfél millióra igaz az, hogy jogosult lenne magyar állampolgárságra. End of story.
2011. okt. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/188 anonim ***** válasza:
22%

22:35 - nem okoz fennakadást semmilyen forrás, ha annak igazságtartalma elfogadható.


De a figyelmedbe ajánlanék néhány érdekes számot:


Nagyvárad, 1910: 58421 magyar, 3604 oláh

Nagyvárad, 2002: 56830 magyar, 145295 oláh


Kolozsvár, 1910: 51192 magyar, 8886 oláh

Kolozsvár, 2002: 60987 magyar, 252433 oláh



Kereshetném a számokat neked reggelig, csak annyit akarok mutatni, hogy a román lakosság bizony MESTERSÉGES ezeken a területeken. Az itt élő románok több száz kilométert kell utazzanak halottak napján a hozzátartozók sírjáig.


Na, ők azok, akik miatt a másik kolléga szerint kisebbségbe kerülnénk, holott ezek az emberek k*rvára nem jogosultak magyar állampolgárságra, tehát nemlétező számokkal dobálózik.

2011. okt. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!