Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz 2020 június negyedikén...

Igaz 2020 június negyedikén 16:00 trianon lejár 100 év és vége?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 20:02
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/188 anonim ***** válasza:
77%
Jó, akkor még egyszer, hogy megértsd! Egy Nagy-Magyarország területén élő emberek száma cirka 30 millió lenne, függetlenül, hogy adsz-e nekik állampolgárságot vagy sem! Ebből cirka 12 millió lenne magyar etnikumú! A többivel mit csinálsz? Ha állampolgárok, ha nem ezt nem tűrnék! Ez remélem eljutott odáig?!
2011. okt. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/188 anonim ***** válasza:
66%
Nem igaz az, amit írsz, apai ágon erdélyi vagyok, és a mai napig megvannak a nagyszülők magyar okmányai.
2011. okt. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/188 anonim ***** válasza:
100%
Ettől függetlenül román állampolgárok. Mivel az elcsatolt területeken élők automatikusan az adott ország állampolgárai lesznek.
2011. okt. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/188 anonim ***** válasza:
66%
23:21 - szerintem nem lennének abban a helyzetben, hogy ne tűrjék, tekintve hogy nem tudnának mit csinálni, ahogy a magyarság, szászság, svábok, bolgárok, oroszok sem tudtak mit csinálni.
2011. okt. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/188 anonim ***** válasza:
63%

"Mivel az elcsatolt területeken élők automatikusan az adott ország állampolgárai lesznek."


Most akkor vezesd már le nekem lény szíves ennek az okait. Hogy a magyaroktól elvették az állampolgárságot, azt értem. A románoktól ki veszi el, és miért? Milyen törvényekre hivatkozva?

2011. okt. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/188 anonim ***** válasza:
21%

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:24


Ezt a nagyvonalú következtetést honnan szedted?


Amúgy annyira naív vagy, hogy egy ilyen kirekesztő, elnyomó dolgot a környező nagyobb hatalmak hagynák? Ugyan már!

2011. okt. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/188 anonim ***** válasza:
100%
A történelmi Magyarországon élt románok is magyar állampolgárok voltak attól függetlenül is ha ők románnak vallták magukat. Ebben mi olyan érthetetlen???
2011. okt. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/188 anonim ***** válasza:
23%

Ők azon a területen születtek, és ugyanúgy kapták automatán, mint ma, ha valaki MO területén születik. DE, ez nem jár az anyaország állampolgárságának elveszítésével. Ha egy ugandai házaspár gyermeke MO-n születik, kérvényezhetik a magyar állampolgárságot, de attól még a gyerek ugandai lesz. Amit te most felhoztál, az nem vág a témába.


De mondok neked ellenpéldát, amikor Moldova szuverén állammá vált orosz nyomásra, az ott élő románok román állampolgárok is lettek egyúttal (ők képezik az Erdélybe betelepülő románság nagy részét), na nekik adnál te egy harmadik állampolgárságot? Értesd meg, ezen emberek nagy részének semmi köze Erdélyhez, csak statisztikai adatok a románok kezében, ütőkártyának.

2011. okt. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/188 anonim ***** válasza:
76%

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:30


Szerintem nem kell ehhez semmilyen statisztika, aki kimegy Erdélybe az a saját szemével látja, hogy kik vannak többségben (Székelyföld kivételével). Ki nem szarja le, hogy honnan valók?

2011. okt. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/188 anonim ***** válasza:
82%

Nem szerintem te nem érted. Ha visszacsatolnák Erdélyt akkor az ott élő románok is magyar állampolgárok lennének vagy ha szerinted nem akkor az ott élő magyarok sem lennének azok mivel ők akkor még román területen születtek. És itt nem számít hogy kik voltak az őseid. Az Ausztriához csatolt területeken is osztrák állampolgárok lettek. Az osztrákok a német megszállás után német állampolgárok lettek. Ez tényleg ennyire bonyolult??


De mi a francért magyarázok. Nem fogod megérteni. Köd van a fejedben. Valószínűleg fiatal vagy, vagy egyszerűen egy megtört ember.

2011. okt. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!