Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz 2020 június negyedikén...

Igaz 2020 június negyedikén 16:00 trianon lejár 100 év és vége?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 20:02
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/188 anonim ***** válasza:
16%

Persze, hogy azok lettek, a kommunisták azonnal bejegyezték őket mint románokat. Csakhogy most nem kommunizmus van. Románia alkotmánya is tartalmazza, hogy Románia nemzetállam, és minden állampolgár román. Csakhogy ez nem igaz, és a törvények már régen nem azok, mint a második VH-ban.


Továbbá leszögezem, hogy a magyarok az állampolgárságukról NEM lemondtak, hanem ELVETTÉK tőlük, az akaratuk ellenére.


Remélem érzed a különbséget... Mi nem vennénk el tőlük semmit, maradnának román állampolgárok.

2011. okt. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/188 anonim ***** válasza:
79%
Trianon nem a második világháború után történt. Tányleg ennyire hü.lye vagy?
2011. okt. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/188 anonim ***** válasza:
35%
Nem a trianoni diktátum van érvényben. Vagy ennyire hülye vagy?
2011. okt. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/188 anonim ***** válasza:
17%
Egyesek még inkább elcsatolnának némi terültet a biztonság kedvéért, nem hogy még vissza. Mintha pont nekik nem lenne lényegtelen hogy miből hány százalék...
2011. okt. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/188 anonim ***** válasza:
76%

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:02


"Hát nem vagyok tisztában, mert ez nem így működik. Lehet nekem bejelentett munkahelyem bármelyik ország területén, lehet bejelentett lakcímem bármelyik ország területén, ez nem tesz engem annak az országnak az állampolgárává. Neked ezt ennyire nehéz felfogni?"

Igen, ugyanis ilyet a jog véleményem szerint nem tesz lehetővé!


"Olvasd el a számokat a 22:44-es hozzászólásomban, és rá fogsz jönni, hogy de! A lakosság nagy része bizony nem erdélyi lakos, csak ott tartózkodik! Capiche?"

Ez rossz példa! Kolozsvár és Nagyvárad amikor elcsatolták színmagyar volt, ezért telepítgették be a románokat oda. De ez nem változtat sem azon, hogy még akkoriban is kevesebben voltak Erdélyben a magyarok és azon sem, hogy ez lényegtelen, most ott vannak és kész.


"Nem alkotnának semmit. Ki, az a másfél millió román? Na ne szórakozz."

És a többi nemzetiség? Közös bennük a magyarutálat, ez után meg pláne! Úgy összefognának ellenünk, mint a sz@r.

2011. okt. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/188 anonim ***** válasza:
76%

"Persze, hogy azok lettek, a kommunisták azonnal bejegyezték őket mint románokat. "


Én az elcsatolt területekről beszéltem ami a 1. VH után történt. Erre te elkezded, hogy a kommunisták így meg úgy. Szóval ki is a hülye??

2011. okt. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/188 anonim ***** válasza:
97%
Mintha a románokat (többek között) izgatta volna hogy hol vannak többségben meg hol nem...
2011. okt. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/188 anonim ***** válasza:
66%
Észak-Erdélyt visszacsatolták, majd a II. bécsi döntéssel került újra román kézbe, és rajzolták ki a jelenlegi határokat. Az ezt követő kommunista diktatúra vezette be a lezárt határokat, valamint a nemzetállamot. Nem a trianoni döntésről beszélgetünk most. Szóval ki is a hülye?
2011. okt. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/188 anonim ***** válasza:
66%
A románokat nem izgatta, mert nekik nem voltak ilyen magyargyűlölő Madárkáik, vagy ha voltak, főbelőtték őket.
2011. okt. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/188 anonim ***** válasza:
79%

"Észak-Erdélyt visszacsatolták, majd a II. bécsi döntéssel került újra román kézbe, és rajzolták ki a jelenlegi határokat. Az ezt követő kommunista diktatúra vezette be a lezárt határokat, valamint a nemzetállamot. Nem a trianoni döntésről beszélgetünk most. Szóval ki is a hülye?"


Én viszont nem arról beszéltem. És milyen érdekes 1920 után is román állampolgárok voltak a határon túli magyarok Erdélyben pedig akkor nem voltak kommunisták. Ugye, ugye?? Ne legyél ennyire retardált. Olvass szakkönyveket a témáról és ne a kurucinfós baromságokat sorold.

2011. okt. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!