Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz 2020 június negyedikén...

Igaz 2020 június negyedikén 16:00 trianon lejár 100 év és vége?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 20:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/188 anonim ***** válasza:
90%

Nincs lejárata. Egy marhaság az egész.


"Mindenkit. A jelenlegi törvények is ezt veszik figyelembe. Nem fog valaki csak azért állampolgárságot kapni, mert ott él. Ezt te sem gondolhatod komolyan. Ez egyetlenegy országban sem működik így, Magyarországon sem."


Ha visszacsatolnák a területeket akkor az ott élő románok is magyar állampolgárok lennének, ha tettszik neked ha nem. Ezzel jobb ha tisztában vagy.

2011. okt. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/188 anonim ***** válasza:
76%

"Teljesen témába vág, ugyanis amiért valaki tartózkodási helye éppen Magyarország, azt ez nem teszi magyar állampolgárrá."

De Erdélyben a 6 millió román nem csak átutazó, hanem román állampolgár. Vagy mégis mit gondolsz, visszacsatolod Erdélyt és a többi nemzetiséget kipaterolod?


""Nem tudom, hogy jön ez ide, teljesen eltér a témától! "


Teljesen témába vág, ugyanis amiért valaki tartózkodási helye éppen Magyarország, azt ez nem teszi magyar állampolgárrá.


"Megint egy irreleváns dolog. Mégis kit érdekel, hogy őshonos-e vagy sem?"


"Mindenkit. A jelenlegi törvények is ezt veszik figyelembe. Nem fog valaki csak azért állampolgárságot kapni, mert ott él. Ezt te sem gondolhatod komolyan. Ez egyetlenegy országban sem működik így, Magyarországon sem."

Komolyan nem értelek téged! Talán értelmezési vagy kommunikációs gondjaid vannak, de csak nem akarod felfogni, hogy Erdélyben a magyarok kisebbségben vannak. Ha te a magyar állam határait Erdélyre is kiterjeszted, akkor valamit kezdeni kell a 6 millió románnal is a 1,5 magyaron kívül! Vagy te akkora náci vagy, hogy elüldöznéd őket a halálnak a f....ra?!

2011. okt. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/188 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy hadd kérdezzem meg, te szerinted ki lenne érintett állampolgársági ügyben? Az, akit éppen ott találsz? Az ukrán vendégmunkásoktól kezdve az arab orvostanhallgatón keresztül az átutazóban lévő orosz egyetemi tanárig? Te azt írtad, hogy Erdélyben durván 6 millió román tartózkodik jelenleg, ezek közül jó, ha másfél millióra igaz az, hogy jogosult lenne magyar állampolgárságra. End of story."

Csakhogy a románok ott nem vendégmunkások. Olyat nem csinálhatsz, hogy átveszed a terület felett az irányítást és a más etnikumokat kirekesztesz, ilyet semmelyik nemzetközi szervezet nem hagyna, de valószínűleg az ott élő románok nyírnának ki téged - jogosan - mert egy önkényes értelmezésben ők már nem állampolgárok, holott ott születtek, ott éltek, stb... Ha te így gondolod, akkor nálad komoly gondok vannak.

2011. okt. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/188 anonim ***** válasza:
22%
Arról nem is beszélve, hogy amint létrejönne Nagymagyarország, rögtön mi lennénk a kisebbség és ők alkotnának önkényesen állampolgársági törvényt, semmibevéve az addigi viszonyokat! Könnyen lehet, hogy hontalan lennél!
2011. okt. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/188 anonim ***** válasza:
91%

Látom a számokon is vitatkoztok



Elcsatolt népesség: 10649416 fő

Ebből magyar 30,2%

2011. okt. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/188 anonim ***** válasza:
90%

"Ha visszacsatolnák a területeket akkor az ott élő románok is magyar állampolgárok lennének, ha tettszik neked ha nem. Ezzel jobb ha tisztában vagy."


Hát nem vagyok tisztában, mert ez nem így működik. Lehet nekem bejelentett munkahelyem bármelyik ország területén, lehet bejelentett lakcímem bármelyik ország területén, ez nem tesz engem annak az országnak az állampolgárává. Neked ezt ennyire nehéz felfogni?


"De Erdélyben a 6 millió román nem csak átutazó, hanem román állampolgár. Vagy mégis mit gondolsz, visszacsatolod Erdélyt és a többi nemzetiséget kipaterolod?"


Ki mondta, hogy kipaterolom? Román állampolgár, és amelyik a jogi keretek között nem jogosult a magyar állampolgárságra, az nem kapja meg. Amúgy sokuk (túlnyomó többségük) nem is igényelné.


"Vagy te akkora náci vagy, hogy elüldöznéd őket a halálnak a f....ra?!"


Ki mondta azt, hogy bárkit elüldöznék vagy kitelepítenék? Kommunikációs gondjaid neked vannak, olyan dolgot akarsz a számba adni, amit nem mondtam! Egyszerűen nem lesz magyar állampolgár és kész! Nehéz megérteni ezt?


"Csakhogy a románok ott nem vendégmunkások."


Olvasd el a számokat a 22:44-es hozzászólásomban, és rá fogsz jönni, hogy de! A lakosság nagy része bizony nem erdélyi lakos, csak ott tartózkodik! Capiche?


"rögtön mi lennénk a kisebbség és ők alkotnának önkényesen állampolgársági törvényt"


Nem alkotnának semmit. Ki, az a másfél millió román? Na ne szórakozz.

2011. okt. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/188 anonim ***** válasza:
17%
Nekem van egy olyan érzésem, hogy jól megtanított titeket a maszop amikor a határon túlra szakított magyarokkal próbáltak kampányolni, azóta fújjátok a hülyeségüket.
2011. okt. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/188 anonim ***** válasza:
96%

A válasz írója 46%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:56


Ez az elcsatoláskori népesség, nem?

2011. okt. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/188 anonim ***** válasza:
79%

"Hát nem vagyok tisztában, mert ez nem így működik. Lehet nekem bejelentett munkahelyem bármelyik ország területén, lehet bejelentett lakcímem bármelyik ország területén, ez nem tesz engem annak az országnak az állampolgárává. Neked ezt ennyire nehéz felfogni? "


Ne legyél ostoba. Ez pont úgy működik ahogy mondtam. Az Erdélyben élő magyarok is román állampolgárok lettek. Ez tény. Nem úgy megy ahogy elképzeled. Ezt olyan nehéz felfogni?

2011. okt. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/188 anonim ***** válasza:
100%

"Ez az elcsatoláskori népesség, nem?"


Igen az.

2011. okt. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!