Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Forgalmi okokból a zebrán...

Forgalmi okokból a zebrán kellett megállnom, egy gyerkőc teljes sebességgel belém jött oldalról bicajjal, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Az előttem lévő autó satuzott egy szabálytalanul átkelő gyalogos miatt, a kocsi lefulladt (gondolom sokkot kapott a sofőr kicsit) ezért majdnem 1 percet álltam a zebrán. Közben mögöttem is álttak, le se tudtam tolatni a zebráról. Abban a pillanatban egy 7-8 év körüli gyerek a biciklivel lassítás nélkül belém jött, szép horpadást okozva a bal ajtómon. Utána félreálltam, a gyerek szépen összetörte magát, az anyja üvöltött velem (aki futott utána). Megvártuk a mentőket, rendőröket. Mentők utána elvitték a gyereket agyrázkódás-gyanú miatt. Tanuként kihallgattak mindenkit, majd elmentek. "Majd a nyomozás eldönti ki a hibás". Most akkor mi van, ki lesz a hibás? Én, hogy a zebrán kényszerültem megállni vagy a gyerek (szülei)? 7 éve vezetek, ez az első balesetem. Nekem első blikkre olyan 100 ezres károm lett, cascóm nincs a fenébe is. Tudom, már a kocsi vásárlásakor kellett volna az is, de halogattam.

2021. szept. 24. 10:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
19%
Te.a zebra is olyan mint a vasúti átjáró, akkor mehetsz át rajta ha az áthaladás biztosított.magyarul ha ilyen helyen történik az eset akkor már nem tudnál kérdést kiírni.
2021. szept. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
93%

Ha indokolt volt, hogy a satuzás miatt a zebrán álltál meg és nem is tudtál onnan elmenni mert előtted, utánad autók álltak, beszorultás, sehogy sem tudtál szabadulni, akkor érthető, hogy mit keresett az autód a zebrán. Ezt viszont neked kell bizonyítani. Ebben az esetben nem vagy hibás.


Ha indokolatlanul foglaltad el a zebrát, semmi keresni valód nem volt, ott vagy már rég elmehettél volna onnan, akkor eshet rád is felelősség. Erre utalt vélhetőleg a rendőr, hogy a nymozás majd eldönti.

2021. szept. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 A kérdező kommentje:
Előttem állt az autó, mikor történt az eset. Közben mögém is érekztek hárman.
2021. szept. 24. 10:42
 4/88 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem egyedül a gyereket (ill. az anyját) fogják hibásnak kihozni. Az, hogy te ott álltál, azt nevezhetjük akadályozásnak, de ha nem takarásban álltál, akkor senkinek nincs mentsége, ha beléd hajt.

Az egy másik kérdés, hogy velük nyilván csak polgári perben (vagy azzal való fenyegetéssel) tudod a károdat megtéríttetni.


Azt azért áruld el, hogyan tudtál a baleset után félreállni, ha addig se előre, se hátra nem tudtál menni?

2021. szept. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 A kérdező kommentje:

Az előttem lévő közben elindult, és az esettől kb 20 méterre tudtam félre állni.

Amúgy a fedélzeti kamerám vette a dolgokat, a memóriakártyát átadtam a rendőröknek, erről van lefoglalási jegyzőkönyv is.


Amúgy nem voltam takarásban, ez egy egyirányú út amúgy.

2021. szept. 24. 10:51
 6/88 anonim ***** válasza:
10%
3: bekapcsolod a tolatást, a mögötted levő látja a lámpát, ő is tolat, a többiek is, és legurulsz a zebráról
2021. szept. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
83%
A gyerek miért jött beléd? Nem látta az autót?
2021. szept. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem minden autós azt gondolja magáról, hogy ő más hibájából áll a zebrán.
2021. szept. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
67%
Majd a gyerek szülei kifizetik a károd, nem kell kétségbe esni.
2021. szept. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
96%
Ha előre nem látható forgalmi okból áll
2021. szept. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!