Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Forgalmi okokból a zebrán...

Forgalmi okokból a zebrán kellett megállnom, egy gyerkőc teljes sebességgel belém jött oldalról bicajjal, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Az előttem lévő autó satuzott egy szabálytalanul átkelő gyalogos miatt, a kocsi lefulladt (gondolom sokkot kapott a sofőr kicsit) ezért majdnem 1 percet álltam a zebrán. Közben mögöttem is álttak, le se tudtam tolatni a zebráról. Abban a pillanatban egy 7-8 év körüli gyerek a biciklivel lassítás nélkül belém jött, szép horpadást okozva a bal ajtómon. Utána félreálltam, a gyerek szépen összetörte magát, az anyja üvöltött velem (aki futott utána). Megvártuk a mentőket, rendőröket. Mentők utána elvitték a gyereket agyrázkódás-gyanú miatt. Tanuként kihallgattak mindenkit, majd elmentek. "Majd a nyomozás eldönti ki a hibás". Most akkor mi van, ki lesz a hibás? Én, hogy a zebrán kényszerültem megállni vagy a gyerek (szülei)? 7 éve vezetek, ez az első balesetem. Nekem első blikkre olyan 100 ezres károm lett, cascóm nincs a fenébe is. Tudom, már a kocsi vásárlásakor kellett volna az is, de halogattam.

2021. szept. 24. 10:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 anonim ***** válasza:
83%

#30

Dehogynincs benne.


"Járművel az úttesten - az előzés és kikerülés esetét kivéve - annak menetirány szerinti jobb oldalán, az út- és forgalmi viszonyok szerint lehetséges mértékben jobbra tartva kell közlekedni."

2021. szept. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/88 anonim ***** válasza:
82%

"Továbbra is a KRESZ-ből való idézetet szeretnék, mert abban ilyen nem szerepel."


Mert a KRESZ külön kategóriában taglalja a gyalogos közlekedést, azon belül a zebra használatát.

És külön a járművek, azaz kerékpár használatát.

2021. szept. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 anonim ***** válasza:
0%

#32

Ennek még értelme sincs amit írsz. Most akkor benne van, vagy nincs benne?

2021. szept. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 anonim ***** válasza:
85%

"Továbbra is a KRESZ-ből való idézetet szeretnék, mert abban ilyen nem szerepel."


Ne hazudjál!

2021. szept. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 anonim ***** válasza:
85%
Eleve az a neve hogy gyalogos atkelő, nem biciklis átkelő.
2021. szept. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 anonim ***** válasza:
12%
Nem hazudozok, hanem felvilágosítást várok immáron fél órája, hogy hol szerepel benne a szöveg.
2021. szept. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 anonim ***** válasza:
12%

"Eleve az a neve hogy gyalogos atkelő, nem biciklis átkelő."


Ez majd biztos roppant nagy súlyt fog képviselni a bíróságon.

2021. szept. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/88 anonim ***** válasza:
100%

A mögötted haladó szemtanúk adatai megvannak? Ők fontosak lehetnek, hogy egybehangzóan mondják, hogy a dugó miatt nem tudtál továbbmenni... De egyébként is hihető, hiszen az abszurd lenne, hogy direkt állsz a gyalogátkelőn, hogy akadályozd a forgalmat.

Nyilván itt az anyjának kellett volna figyelnie, hogy ésszel biciklizzen a gyerek (vagy zebrán leginkább csak tolva), de tipikus helyzet: ha egy gyereket ér baleset, a begyöpösödött szülő kapásból a másikat támadja...

2021. szept. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/88 anonim ***** válasza:
15%

#38

Na, most már a dugó a hibás, és nem is a satufékezés.

2021. szept. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 anonim ***** válasza:
100%

"Na, most már a dugó a hibás, és nem is a satufékezés."

eddig sem a satufékezés volt a hibás, hanem a szülő.

2021. szept. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!