Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Forgalmi okokból a zebrán...

Forgalmi okokból a zebrán kellett megállnom, egy gyerkőc teljes sebességgel belém jött oldalról bicajjal, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Az előttem lévő autó satuzott egy szabálytalanul átkelő gyalogos miatt, a kocsi lefulladt (gondolom sokkot kapott a sofőr kicsit) ezért majdnem 1 percet álltam a zebrán. Közben mögöttem is álttak, le se tudtam tolatni a zebráról. Abban a pillanatban egy 7-8 év körüli gyerek a biciklivel lassítás nélkül belém jött, szép horpadást okozva a bal ajtómon. Utána félreálltam, a gyerek szépen összetörte magát, az anyja üvöltött velem (aki futott utána). Megvártuk a mentőket, rendőröket. Mentők utána elvitték a gyereket agyrázkódás-gyanú miatt. Tanuként kihallgattak mindenkit, majd elmentek. "Majd a nyomozás eldönti ki a hibás". Most akkor mi van, ki lesz a hibás? Én, hogy a zebrán kényszerültem megállni vagy a gyerek (szülei)? 7 éve vezetek, ez az első balesetem. Nekem első blikkre olyan 100 ezres károm lett, cascóm nincs a fenébe is. Tudom, már a kocsi vásárlásakor kellett volna az is, de halogattam.

2021. szept. 24. 10:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 anonim ***** válasza:
86%

38. vagyok

Aki a vasúti átjáróval példálózik, ott érthető az a szabály, hogy nem szabad rajta ragadni, mert a vonat, tulajdonságainál (fékút) fogva nem tud megállni. De a gyalogátkelőn a gyalogos meg tud állni, sőt a két kocsi között is el tud sétálni.

Én simán el tudom képzelni a szitut: a forgalom hirtelen megtorpant, mindenki lelassított/megállt egymás mögött, aztán az elöl lévő szerencsétlenkedése miatt nem tudott a sor egyből megindulni, a bolond gyerek meg neki rodeózott az előtte keresztben álló autó oldalának.

2021. szept. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/88 anonim ***** válasza:
81%
Ez a fehérvári eset volt? Mert kísértetiesen hasonlít egy pár napja történt balesethez
2021. szept. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/88 anonim ***** válasza:
0%
Ha volt térfigyelő kamera az sokat lendítene a dolgon.
2021. szept. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/88 anonim ***** válasza:
0%
13) ez pont előre látható forgalmi ok volt.
2021. szept. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 anonim ***** válasza:
13%
41) nem kell elképzelned semmit.az útkereszteződésbe sem ragadhatsz be,szabálytalan.
2021. szept. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/88 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon beteg vagy előző.
2021. szept. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/88 anonim ***** válasza:
0%
46) mondom: szabálytalan.nyugodtan cáfold ha tudod.
2021. szept. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/88 anonim ***** válasza:
12%
Ezek nem tudnak az égvilágon semmit cáfolni. Genetikailag alkalmatlanok rá.
2021. szept. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/88 anonim ***** válasza:
83%

"nyugodtan cáfold ha tudod."

majd én cáfolom.

nincs benne a KRESZ-ben.

Ha benne van, akkor melyik pontban van leírva?

2021. szept. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/88 anonim ***** válasza:
13%

4. A megállás és a várakozás szabályai.Tilos megállni:

...

e) kijelölt gyalogos-átkelőhelyen, valamint a gyalogos-átkelőhely előtt

5 méter távolságon belül:

személygépkocsival,

motorkerékpárral,

segédmotoros kerékpárral,

kerékpárral,

kézikocsival,

2021. szept. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!