Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Forgalmi okokból a zebrán...

Forgalmi okokból a zebrán kellett megállnom, egy gyerkőc teljes sebességgel belém jött oldalról bicajjal, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Az előttem lévő autó satuzott egy szabálytalanul átkelő gyalogos miatt, a kocsi lefulladt (gondolom sokkot kapott a sofőr kicsit) ezért majdnem 1 percet álltam a zebrán. Közben mögöttem is álttak, le se tudtam tolatni a zebráról. Abban a pillanatban egy 7-8 év körüli gyerek a biciklivel lassítás nélkül belém jött, szép horpadást okozva a bal ajtómon. Utána félreálltam, a gyerek szépen összetörte magát, az anyja üvöltött velem (aki futott utána). Megvártuk a mentőket, rendőröket. Mentők utána elvitték a gyereket agyrázkódás-gyanú miatt. Tanuként kihallgattak mindenkit, majd elmentek. "Majd a nyomozás eldönti ki a hibás". Most akkor mi van, ki lesz a hibás? Én, hogy a zebrán kényszerültem megállni vagy a gyerek (szülei)? 7 éve vezetek, ez az első balesetem. Nekem első blikkre olyan 100 ezres károm lett, cascóm nincs a fenébe is. Tudom, már a kocsi vásárlásakor kellett volna az is, de halogattam.

2021. szept. 24. 10:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim ***** válasza:
8%

#9

Nagyon remélem, hogy nem kell nekik kifizetni. Sokkal inkább remélem, hogy az autósra fognak jó nagy büntetést ráverni (akár börtönt is).

2021. szept. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 anonim ***** válasza:
82%
Az anyuka ellen kapásból büntetőeljárás fog indulni, mivel nem vigyázott a felügyeletére bízott gyerekre.
2021. szept. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/88 anonim ***** válasza:
83%

ne nem így akartam!


Ha előre nem látható (!) forgalmi okból áll a zebrán a kocsival, akkor azért nem hibáztatható.


Viszont zebrán (ha nincs kerékpársáv), nem szabad kerékpározni (gyereknek sem).


12 éves kortól kerékpározhat egyedül egy gyerek. addig csak szülői felügyelettel.

Ha a szülő nem tudja kontrollálni a gyereket a bicajozásban, mert messze van, az részemről már egyedül kerékpározásnak számít.


Részemről a szülőt a zebrán kerékpározásért és az egyedül kerékpározásért is megbüntetném, a kártérítési kötelezettség mellett.

De megírhatnád, hogy mi lesz a vége.



Szerintem így még jobban is jártak, mert nem egy haladó autó elé bicajozott a gyerek. Nyilván azt sem tudta volna megakadályozni a szülő.



Egyébként cé kategóriások voltak?

2021. szept. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 anonim ***** válasza:
1%

#13


És ha a maffia erőszakkal elrabolja a gyereket a szülő mellől, arról is a szülő tehet? Kb. ennyi értelme annak, amit írtál. A gyerek teljesen szabályosan biciklizett a szülő felügyelete mellett, mígnem egy bűnöző elgázolta.

2021. szept. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 anonim ***** válasza:
100%

Így, hogy felvételed is van, 90%, hogy nem leszel felelősnek kiáltva. Egyrészt nem láthattad, hogy az előtted haladó elé le fognak lépni, emiatt azt sem tudhattad, hogy az előtted lévő vészfékezni fog, stb. Tolatni meg nyilván úgy nem lehet, ha vannak mögötted egy páran.


Jegyzem meg, anyukát kéne a leginkább megb.szni, mivel ezek szerint sehol sem volt, vagy nem figyelt a gyerekre.

2021. szept. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 anonim ***** válasza:
97%
14: Csak nem te vagy az "anyuka"?
2021. szept. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/88 anonim ***** válasza:
100%

13

ha a szülő/rendsőrség/szemtanúk bizonyítják a maffiás állításod, akkor felmenthető a szülő a felelősségrevonás alól.


Talán Olaszliszkán talutad a KRESZ-t?

Vagy a te gyereked ütötte el a kérdezőt?


Egyébként ahogy írtam: zebrán nem szabad kerékpározni senkinek, még a gyereknek sem.

2021. szept. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 anonim ***** válasza:
55%

#17

Akkor kérem szépen az erről szóló paragrafust. Sokkal inkább zebrán parkolni nem szabad, ami egyértelműen le is van írva a KRESZ-ben.

2021. szept. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/88 anonim ***** válasza:
100%

18

"Akkor kérem szépen az erről szóló paragrafust"

miről szóló paragrafust??


"Sokkal inkább zebrán parkolni nem szabad"

ha parkolt és nem forgalmi akadályozás miatt állt meg, akkor az autóst IS (!) felelősségre fogják vonni és a szülőt IS.

2021. szept. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 anonim ***** válasza:
18%

Az erről szóló paragrafust:

"zebrán nem szabad kerékpározni senkinek, még a gyereknek sem"

2021. szept. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!