Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Forgalmi okokból a zebrán...

Forgalmi okokból a zebrán kellett megállnom, egy gyerkőc teljes sebességgel belém jött oldalról bicajjal, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Az előttem lévő autó satuzott egy szabálytalanul átkelő gyalogos miatt, a kocsi lefulladt (gondolom sokkot kapott a sofőr kicsit) ezért majdnem 1 percet álltam a zebrán. Közben mögöttem is álttak, le se tudtam tolatni a zebráról. Abban a pillanatban egy 7-8 év körüli gyerek a biciklivel lassítás nélkül belém jött, szép horpadást okozva a bal ajtómon. Utána félreálltam, a gyerek szépen összetörte magát, az anyja üvöltött velem (aki futott utána). Megvártuk a mentőket, rendőröket. Mentők utána elvitték a gyereket agyrázkódás-gyanú miatt. Tanuként kihallgattak mindenkit, majd elmentek. "Majd a nyomozás eldönti ki a hibás". Most akkor mi van, ki lesz a hibás? Én, hogy a zebrán kényszerültem megállni vagy a gyerek (szülei)? 7 éve vezetek, ez az első balesetem. Nekem első blikkre olyan 100 ezres károm lett, cascóm nincs a fenébe is. Tudom, már a kocsi vásárlásakor kellett volna az is, de halogattam.

2021. szept. 24. 10:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 anonim ***** válasza:
82%
Ez a nyócvanas nincs teljesen jól.
2021. szept. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/88 anonim ***** válasza:
16%

"Kerékpárral nem lehet a GYALOGÁTKELŐHELYEN átkelni"


Erre még mindig nem kaptam paragrafust, pedig már napok óta várok rá.

2021. szept. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/88 A kérdező kommentje:
Hú mi volt itt a hétvégén, reagálok ha visszaolvastam.
2021. szept. 27. 13:54
 84/88 anonim válasza:
82%
Most komolyan, ha nem látható ok miatt maradt a zebrán, mivel az előtte lévő satu fékezett, gondolom hirtelen nem nyomott kuplungot és le is fulladt. A mögötte lévő balesetet elkerülve megáll, zebrán miért ő lenne a hibás?! Nem előre látható volt, hogy nem fogja elhagyni a zebrát. Nagyon sok minden befolyásolja a zebrán való átkelést, a kresz ténylegesen kimondja, h tolni lehet a biciklit kivéve abban az esetben ha kimondottan van kialakítva biciklis átkelő is. Sajnálom a kis srácot, de ha minden úgy történt mint ahogy a kérdező megírta, márpedig a gyerek és az anyukája a hibás.
2021. szept. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/88 anonim ***** válasza:
78%

"A 7-8 éves "kölök", mivel 12 év alatti, úgy csinál, ahogy akar."

Igen, a putriban talán így működik, de a KRESZ mindenkire vonatkozik, még Lakatos Ronaldóra is.

2021. szept. 28. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/88 anonim ***** válasza:
53%
Hogyan alakultak a dolgok, kérdező?
2021. dec. 17. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/88 anonim ***** válasza:
67%

Forgalmi okból a vasúti síneken sem állhatsz meg.ha megállni kényszerülsz műszaki ok miatt akkor KÖTELES vagy jelezni a közeledő vonatnak.

Tehát ha már szabálytalankodtál akkor ebben az esetben is meg kellett volna tenned mindent hogy elkerüld a balesetet.

2021. dec. 17. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/88 anonim ***** válasza:
Azóta van valami fejlemény az esettel kapcsolatban, kérdező? A nyomozás eldöntötte, hogy ki a hibás? A károdat megtéríti valaki?
2022. ápr. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!