Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Forgalmi okokból a zebrán...

Forgalmi okokból a zebrán kellett megállnom, egy gyerkőc teljes sebességgel belém jött oldalról bicajjal, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Az előttem lévő autó satuzott egy szabálytalanul átkelő gyalogos miatt, a kocsi lefulladt (gondolom sokkot kapott a sofőr kicsit) ezért majdnem 1 percet álltam a zebrán. Közben mögöttem is álttak, le se tudtam tolatni a zebráról. Abban a pillanatban egy 7-8 év körüli gyerek a biciklivel lassítás nélkül belém jött, szép horpadást okozva a bal ajtómon. Utána félreálltam, a gyerek szépen összetörte magát, az anyja üvöltött velem (aki futott utána). Megvártuk a mentőket, rendőröket. Mentők utána elvitték a gyereket agyrázkódás-gyanú miatt. Tanuként kihallgattak mindenkit, majd elmentek. "Majd a nyomozás eldönti ki a hibás". Most akkor mi van, ki lesz a hibás? Én, hogy a zebrán kényszerültem megállni vagy a gyerek (szülei)? 7 éve vezetek, ez az első balesetem. Nekem első blikkre olyan 100 ezres károm lett, cascóm nincs a fenébe is. Tudom, már a kocsi vásárlásakor kellett volna az is, de halogattam.

2021. szept. 24. 10:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/88 anonim ***** válasza:
100%

50

Állítólag előre nem látható forgalmi torlódás miatt volt a kivédhetetlen megállás.

Ezt biztosan figyelembe fogják venni, mint felelősséget csökkentő vagy megszüntető körülményt.

Vagy szerinted bele kellett volna mennie az előtte hirtelen megálló autóba?


Gondolom, ha a korábban emlegetett maffiózók kamionnal állnak hirtelen az ember elé, akkor sem állhat meg az ember zebrán.


Meg akkor gondolom nem állhat meg akkor sem, ha egy hülyegyerek elébiciklizik két méterrel a zebra után.

Ki kell lapítani, hagy sípoljon a kölyök felelőtlen anyja!



A szülő felelőssége az vitathatatlan továbbra is.

Kiskorú veszélyeztetése és a KRESZ megszegése miatt is.

2021. szept. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/88 anonim ***** válasza:
16%
51) olyan nincs, írtam is vasúti ill kereszteződéses példát.magyarul akkor hajthatsz rá ha el is tudod azt hagyni.
2021. szept. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/88 anonim ***** válasza:
100%
a vasúti átjárónál van egyedül megadva, hogy min 5km/h óra haladási sebességgel lehet rajta haladni.
2021. szept. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/88 anonim ***** válasza:
2%
53) és akkor mi van?Megállni tilos ezeken a helyeken.kereszteződésbe sem hajthasz be csak akkor ha el tudod azt hagyni.tényleg nem értem hogy mire célzol már több válasz óta.
2021. szept. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/88 anonim ***** válasza:
100%

A KRESZ-ben a megállás (amikre vonatkozik a megállás szabályai):

"d) Megállás: járművel a be- és a kiszálláshoz, vagy a folyamatos fel- és lerakáshoz szükséges ideig, illetőleg - ha a vezető a járműnél marad - egyéb okból legfeljebb 5 percig történő egy helyben tartózkodás."


Szóval a forgalmi okból történő megállás az nem "megállás".



https://www.youtube.com/watch?v=B8IypXbgkHg

2021. szept. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/88 anonim ***** válasza:
15%
55) értem hogy mit írsz,ettől függetlenül a műszaki okból történő megállás az elfogadott csak az ilyen helyeken.kereszteződésben sem hivatkozhatsz arra hogy be volt dugulva(ill igen, de a rend őrét nem fogja érdekelni.)ezek előre kiszámítható forgalmi helyzetek,a kérdező zebrás esetével együtt.
2021. szept. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/88 anonim ***** válasza:
15%

"Szóval a forgalmi okból történő megállás az nem "megállás"."


Már hogy a lóf@szba ne lenne megállás?


"egyéb okból legfeljebb 5 percig történő egy helyben tartózkodás"

2021. szept. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/88 anonim ***** válasza:
100%

56

De arról nem volt szó a kérdésben, hogy kereszteződésben állt meg.


57

elég hülye gyereked lehet, ha 5 perce ott áll egy kocsi és nekibiciklizik :)

2021. szept. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/88 anonim ***** válasza:
13%

#58

Akkor eljutottunk odáig, hogy a KRESZ szerint kizárólag az autós hibázott, csak te ezt képtelen vagy beismerni.

2021. szept. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/88 anonim ***** válasza:
100%
Na erre kiváncsi leszek, jó, hogy van kamerád
2021. szept. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!