Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért illegális kritizálni a...

Miért illegális kritizálni a linuxot?

Figyelt kérdés
Leírtam hogy egy sz*r aztán törölték a kérdést

2023. jún. 14. 09:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/419 anonim ***** válasza:
96%
#3 vagyok, még így sem mondhatod az egészre, hogy sz*r, mondom ezt Windowsosként. Egyes részeire esetleg, hogy szerinted az (eltekintve attól, hogy ez egy kérdés/válasz oldal elvileg). Otthoni felhasználásra szerintem sem mindenkinek ajánlott egyébként, legalábbis nem minden disztrib, vagy néha a telepítés gondolom nem olyan egyszerű, de elhiszem, ha valakinek ez (is) tetszik benne, mert komolyabb, gyakorlottabb felhasználónak érzi magát, és valószínűleg az is. De ha igazad is lenne, itt nincs helye ilyen "kérdésnek". Mondjuk vannak még bőven ide nem illők.
2023. jún. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/419 anonim ***** válasza:
97%

Nem illegális.

De trágárkodni szabályellenes, illetve ezen az oldalon kérdezni kell, és nem a magánvéleményedet leírni.


De még a véleményed is nagyon vérszegény. Az, hogy nálad nem megy a wifi, egyéni probléma. Én legutóbb 10 éve találkoztam olyan géppel, amin ez probléma volt.

Az, hogy Windows alatt minden működne... le merném fogadni, hogy életedben kevesebb, mint 10 gépre telepítettél Windowst. Máskülönben tudnád, hogy nincs így.

Az pedig evidens, hogy a Windowsra írt programok natívan nem fognak futni. Mint ahogy a Linuxra írt programok sem futnak Windowson. Sőt, az OSX-re írt programok sem. Sőt, a FreeBSD-re írt programok sem...


Egyébként meg valószínűleg a hiba benned (és/vagy a gépedben) van, mert nálam minden működik tökéletesen.


Az meg, hogy szerinted mindent parancssorból kell telepíteni, jól mutatja, hogy f*ngod sincs a Linuxról, úgy szidod, hogy nem is használtad.

2023. jún. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/419 anonim ***** válasza:
97%

"Windowst felrakom és azonnal megy minden. Felesleges a linux-al bohóckodni."

Hiszem ha látom :D

2023. jún. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/419 anonim válasza:
96%

Nekem pl. pont a linux megy könnyebben. A Windows 10 alatt hatalmas kínszenvedés volt pl. Win 11-re frissíteni, netes fórumok tele vannak tanácsokkal, hogy milyen össze-vissza trükkökkel megy fel az új verzió, és nekem a vagy 100 leírt faramuci tanácsból 1 működött végre.


Utána láttam, hogy mennyi RAM-ot használ, mennyi helyet elfoglal a gépen, elegem lett és letöröltem.


Felraktam a Fedora linuxot, egyből ment minden, 3 paranccsal felraktam az összes létező video codec-et, amikor kijött a Fedora új verziója, csak beírtam a terminálba:


sudo dnf system-upgrade


majd entert nyomtam, vártam, és hibátlanul frissült.



Most is Fedorát használok, minden játékom fut alatta, egyedül a Fortnite nem megy, az is csak a hülye anticheat szoftvere miatt.

2023. jún. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/419 A kérdező kommentje:

Linuxra írt programok sem futnak Windowson. Sőt, az OSX-re írt programok sem. Sőt, a FreeBSD-re írt programok sem..."


Windows 11 alatt simán megy a linux, konkrétan egy egész rendszert felrak windows alá.


[link]


Ha ez nem lenne elég, a teljes androidos google dolgot is fel lehet rakni. Appokkal play service-el mindennel együtt.


[link]


Tud ilyet a linux? Dehogyis.


"Windows 10 alatt hatalmas kínszenvedés volt pl. Win 11-re frissíteni"


Talán mert nem is támogatta a géped, te meg felerőszakoltad.


Ki lehet írni pendrivera, aztán simán felmegy egy 20 éves gépre is.



1-2 ember azt hiszi, hogy ha valami összekókányolt, semmirevaló linuxot használ, attól ő különleges lesz. Mert ugye a buták mind windowst használnak, az okosak meg linuxot.


Csakhogy a linux kevesebbet tud mint a windows 11, ez tény.

2023. jún. 14. 12:42
 16/419 A kérdező kommentje:
Az androidos link baromság. Egy githubos csomagot kell letölteni meg futtatni és annyi.
2023. jún. 14. 12:46
 17/419 anonim ***** válasza:
97%

"Tud ilyet a linux? Dehogyis."

De tud, létezik Linuxra is Windows emulátor.


"Talán mert nem is támogatta a géped, te meg felerőszakoltad."

Ha nem támogatja a gép, akkor nem kellene megadni a lehetőséget a frissítésre.


"Csakhogy a linux kevesebbet tud mint a windows 11, ez tény."

Nem tény. Az a tény, hogy te kevesebbet tudsz Linux alatt, mint Windows alatt.

2023. jún. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/419 A kérdező kommentje:

De tud, létezik Linuxra is Windows emulátor."


A wine nem emulátor, hanem futó környezet. Ami elvileg megy, valójaban az a ritka ha el tud indítani valamit.

2023. jún. 14. 12:51
 19/419 anonim ***** válasza:
98%

"valójaban az a ritka ha el tud indítani valamit."

Ez a sima vindózra is igaz :D

2023. jún. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/419 anonim ***** válasza:
97%

Voltak idők, igen, amikor Linuxon elég nagy sz*pás volt egy rendszert normálisan beállítani. Ez kb. olyan 20 éve volt. Bár a SuSE már akkor tartalmazta a Yast és Yast2 nevű eszközöket, amivel TUI, illetve GUI felületen lehetett például telepíteni, szóval már akkor sem állta meg a helyét az, hogy parancssorozni kelljen telepítéskor. De sok tekintetben tényleg problémás volt a Linux. De ez az az időszak, amikor a többség még Win98-cal nyomult, és épp terjedőben volt az XP.

Azóta elég sok minden változott. A Linux rengeteget fejlődött, és kb. egy 10 éve már semmi nem igaz azokból az előítéletekből, amikkel szidni szokás a Linuxot. A Microsoftnál meg ahelyett, hogy a stabilitásra, erőforráshatékonyságra, és biztonságra gyúrtak volna rá, ehelyett arra használták a piaci helyzetüket, hogy ráerőltessék mindenkire a szutyok Microsoft fiókot, meg arra, hogy egy reklámozási platformot csináljanak egy oprendszerből. Ja, meg arra, hogy rávegyék a felhasználók harmadát arra, hogy vegyen új gépet, mert ... a Microsoftnál így oldják meg azt, hogy képtelenek optimalizálni az oprendszerüket.

Nekem már az is unszimpatikus, hogy korkrétan egy erőmű kell ahhoz, hogy normálisan fusson a gépen a Windows. Egyébként sem vagyok híve a felesleges pazarlásnak. Aztán az elbaltázott frissítési politikájuk sem nyerte el a tetszésemet. Mi az, hogy nem dönthetem el, hogy mikor frissíthetek? Legfeljebb csak elhalogathatom X ideig. Linuxon ez úgy megy, hogy amikor én akarok frissíteni, akkor fogok frissíteni. És nem mellékesen: frissítés közben is használhatom a gépet, nem nyaggat, hogy indítsam újra (legfeljebb annyi, hogy pl. ha a kernel frissült, akkor újraindítás után fog csak az új betöltődni, addig a régi marad használatban). És nem kell attól tartani, hogy a frissítés valamit elszúr. Windowsnál sokan eleve azért félnek a frissítésektől, mert tele vannak hibákkal. Megtörtént eset: a munkahelyen a gépek háromnegyede egyik frissítés után nem kapott IP-t. A megoldás végül az lett, hogy a "gyorsleállítást" ki kellett kapcsolni, mert addig a legtöbb gép nem tudta felvenni a kapcsolatot a DHCP szerverrel.

Meg brand PC-ken gyakori, hogy telepítés közben/után "elfelejti" a telepítő médiát. Meg olyan, hogy sem az USB, sem az Ethernet hardvert nem ismerte fel, így pedig hogy telepítsek hozzá drivert? Netről nem tudom leszedni, a pendrive-ot meg nem látja.

Ez csak pár példa volt, hogy miért is olyan fantasztikus a Windows. ;-)

Nekem a Win10-nél lett végleg elegem. Már a 8 is egy nagy katyvasz lett, de a 10-nél mondtam azt, hogy eddig tűrtem a MS hülyeségeit. Azóta végleg váltottam, és már az a kellemetlen érzés, ha Windowst kell használnom. Telepítéssel, vagy driverekkel legutoljára valamikor 15 éve volt problémám, azóta egyszer sem fordult elő, hogy Linuxon valamit mókolni kellett volna. Frissítés? Akkor, amikor akarom, és egyszer sem volt, hogy valami ne működött volna utána. Emellett az oprendszer nem egy reklámozási platform, és nem nyaggat, hogy ilyen-olyan fiókokat regisztráljak,

2023. jún. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!