Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Segítség! Kaptam ma egy...

Segítség! Kaptam ma egy levelet, hogy filmet osztottam meg. Mégis mi lenne ez?

Figyelt kérdés
Àllìtòlag megosztottam egy felnõtt filmet, s fizetnem kellene 72 ezer forintot. A megosztàsra egyèrtelmûen bizonyItèk az ip cìmem. Felhìvtam az ügyvèdnõt, elmondtam, hogy nem töltünk le filmet, felnõtt filmet meg plàne nem. Erre Azt mondta, hogy levèlben vitassam. A kèrdèsem az lenne, hogy tudja e valaki az ip cìmem hasznàlni, mert ez tènyleg nem a mi sarunk.
2013. júl. 30. 21:10
 11/93 Ergatos válasza:
Sziasztok! Mi is a mai napon kaptunk egy pont ugyanilyen levelet. Ugyanennyi pénzt kér dr. Kozma Ágota. Ami nagyon furcsa, hogy a mellékelt "csekk"-re az ő neve van rábélyegezve és a levélben van egy számlaszám, ami valószínűleg az övé. Már ez is fura. A másik meg az időpont, mivel 2014.07.10-re hivatkozik délután háromnegyed 1 időpontra másodpercre pontosan. Itthon se volt senki és a 2 laptop, ami a lakásban van, nem is ment. Mi holnap bemegyünk a szolgáltatóhoz és kérdezősködünk, hogy akkor mi van? A levélben állítólag a NAV-tól kapták meg az IP-címet, ez is sántít. Kíváncsi leszek. Megírom, hogy mi történt és hogy mit ajánlottak a szolgáltatónál. Ha nem jutunk előbbre a szolgáltatónál, akkor valószínűleg a NAV-hoz fordulunk. Üdv,
2015. febr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/93 anonim válasza:
Sziasztok! Tegnap én is kaptam hasonló levelet,a megadott telefonszámon egy szállásközvetítői cég jelentkezett. A szolgáltatóval is beszéltem,ott azt mondták,hogy csak bírósági végzésre adnak ki adatokat,de esetemben nem adtak ki semmit. Erősen kamunak tűnik az egész,de azért hétfőn még a NAV-nál utána kérdezek a dolgoknak.Azt javaslom,hogy senki ne fizessen semmit nekik.
2015. febr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/93 anonim ***** válasza:

Dr Kozma Ágota létező, aktív ügyvéd:

"Dr KOZMA ÁGOTA

kamara: SOMOGY MEGYEI ÜGYVÉDI K.

állapot (státusz): aktív

működési forma: ügyvéd, egyéni ügyvéd

iroda címe: 8630 BALATONBOGLÁR, ERZSÉBET UTCA 73.

telefon: 85/550-660, (06)70-2315-987

fax: 85/550-661

irodai e-mail cím: drkozma@ugyved.cc"

Forrás: Magyar Ügyvédi Kamara ( [link] )


Gyaníthatólag ez bepróbálkozás - nagyon valószínűleg nem Tőle, mert egyrészt vaktában vádaskodni rágalmazás (BTK. 226. §); másrészt Neki nem lehet előfizetői adatokat kiadni, csak a hatóságoknak, bírósági végzés ellenében - kiküldtek egy csomó levelet véletlenszerű(?) embereknek, és várják hogy valaki beijedjen és fizessen.


Kérdezném, akik ilyen levelet kaptak, azoknak milyen cím, telefonszám, illetve számlaszám szerepel a levélben? Gyanítom nem az ügyvédé...

2015. febr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/93 anonim ***** válasza:

Illetve - ha van rá mód - valamelyik sérelmezett be tudná szkennelni, és a saját (nem az ügyvéd!) személyes adatainak (név, cím, telefonszám, e-mail cím) "lefestésével", elrejtésével ellátva fel tudná tölteni a levelet és megosztani velünk?


Ha a NAV-nak lenne gondja - illegális szoftverhasználat esetén nekik van intézkedési jogosultságuk - akkor a NAV írna.

2015. febr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/93 anonim válasza:

Sem a NAV, sem a rendőrség ügyvédeknek nem ad ki semmi információt, csak a nyomozóhatóság részére, azt is csak megkeresésre. Ügyvédnek semmi joga nyomozgatni.

Ez üzletszerűen, kisebb értékre elkövetett csalásnak minősül.

2015. febr. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/93 anonim válasza:
2015. febr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/93 anonim válasza:
Még van egy nyilatkozat is amit nem szkenneltem...
2015. febr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/93 A kérdező kommentje:

Kedves sorstársak!


Tavaly megkeresett egy ember, hogy õ is kapott levelet. Szerencsétlen rohangált össze-vissza. Rendõrsèg, NAV, ügyèszsèg. Tavaly augusztusban 18 peren túl volt az Ágota, az összeset bukta.

2015. febr. 28. 14:31
 19/93 anonim ***** válasza:

A levélben szereplő film létezik, tényleg a DBM Videovertrieb GmbH készítette (VIGYÁZAT! 18 év felettieknek szóló tartalom!!!): [link]


A levélben levő címek tényleg az ügyvédé:

[link]


Viszont ami érdekes:

- Hogyan jutott az előfizető adataihoz? A szolgáltatótól biztos nem. Talán a nyomozóhatóságtól? Vagy csak véletlenszerűen próbálkozik?


- Illegális letöltésről értekezik - ez kis hazánkban film és zenemű magáncélú letöltése esetén nem értelmezhető, hisz nem számít bűncselekménynek.

[link]


- Érdekes az is, hogy emlegeti az "a háztartásban kiskorú személyek élnek és nekik hozzáférésük van az Ön eszközeihez"-mantrát. Attól, hogy egy kiskorúnak hozzáférést nyújtok a számítógépemhez, még nem feltétlenül férnek hozzá a "felnötteknek szóló filmekhez".

2015. febr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/93 anonim válasza:
Ez az érdekes! A szállásközvetítőnél,ami érdekességképpen egy címen van bejegyezve az ügyvéddel januárban szállást foglaltam, amit pár napra rá visszamondtam. Itt adtam meg a személyes adataimat. Mellesleg ezt a filmet, amit említenek még nem is láttam!
2015. febr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!