Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Segítség! Kaptam ma egy...

Segítség! Kaptam ma egy levelet, hogy filmet osztottam meg. Mégis mi lenne ez?

Figyelt kérdés
Àllìtòlag megosztottam egy felnõtt filmet, s fizetnem kellene 72 ezer forintot. A megosztàsra egyèrtelmûen bizonyItèk az ip cìmem. Felhìvtam az ügyvèdnõt, elmondtam, hogy nem töltünk le filmet, felnõtt filmet meg plàne nem. Erre Azt mondta, hogy levèlben vitassam. A kèrdèsem az lenne, hogy tudja e valaki az ip cìmem hasznàlni, mert ez tènyleg nem a mi sarunk.
2013. júl. 30. 21:10
 21/93 anonim válasza:
Szóval akkor perel a nőci de nem nyeri meg, vagy őt perlik és elveszti?
2015. febr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/93 anonim ***** válasza:

Ha ez most tényleg online szállás foglalásnál, szerezett adatokkal dolgozik, lehet megfogja járni, ha vissza perelik...

Mert ugye itt most nem csak az hogy vissza lehet perelni, és megjárja anyagilag, de még az ügyvédi kamarából is kizárhatják...

2015. febr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/93 anonim válasza:
Még semmi nem biztos,csak túl sok az egybeesés! Azért érdekelne,hogy a többiek mire jártak?
2015. febr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/93 Ergatos válasza:
Nekem az tűnik érdekesnek amúgy, hogy a levélben a következőket írja: "Az ügyben feljelentést tettünk, mely eljárás során az Ön szolgáltatója a nyomozóhatóságnak (NAV) köteles volt kiadni az IP-címhez tartozó előfizetői adatokat. Szóval ez azt jelenti, hogy a NAV rendelkezik bárkinek az IP cím adataival? És csak egy feljelentés kell hozzá és kiadják bárkinek egy adott személy adatait. Túl sok az egybeesés. És az, hogy mindenkinek "akciós" árat szabnak (72 ezer Ft)...
2015. febr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/93 anonim ***** válasza:
Nem a NAV rendelkezik, hanem a NAV -nak adták ki...
2015. febr. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/93 A kérdező kommentje:
A nõci perel, aztàn szèpen bukja.
2015. márc. 1. 07:43
 27/93 anonim válasza:
De az miért jó neki? :D
2015. márc. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/93 anonim válasza:
Hogy lehet elérni hogy ne pereljen? Ha meg is nyerjük, nincs időnk a bíróságra futkosni...
2015. márc. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/93 anonim ***** válasza:

Normális esetben így kéne zajlania a dolognak: a filmvállalat észleli, hogy P2P-hálózatokon fenn vannak az általa rendezett filmek, ezért felkeres egy anti-piracy technológiával foglalkozó céget (ilyen például a MarkMonitor: [link] ), hogy derítse ki, kik osszák meg, illetve töltik le a filmeiket.


Ez az utóbbi cég kideríti ezt és visszaad egy időpontot, IP-címet tartalmazó listát. Az IP-cím alapján kideríthető melyik országból töltötték le a filmet - így a filmvállalat felkeres az adott országban egy ügyvédet.


Az ügyvéd az adott ország jogszabályainak értelmében az IP-címekkel elbattyog a hatóságokhoz és feljelentést tesz ismeretlen tettes ellen. A hatóságok pedig felkeresik az Internet-szolgáltatókat, lekérik, hogy az adott időpontokban melyik előfizetőjüknek osztották ki az IP-címeket. Ezen előfizetőket előveszik, és ha bebizonyosodik róluk, hogy volt közük hozzá, akkor bírósági per lesz belőle, amire beidézik az ügyvédet is. Tehát az ügyvéd és a gyanúsított csak a bíróságon találkozik először, az előtt nem lesz tudomásuk egymásról.


Nos jelen esetben ezen utóbbi lépésnél vannak hibák:

- elvileg (erről kérek megerősítést vagy cáfolatot) az ügyvéd a hatóságoktól - miután a hatóságok lekérték a szolgáltatóktól az adatokat - nem kéne, hogy megkapja az előfizetők adatait, majd a bíróság idézi be mindkettőjüket a hatóságok nyomozásának eredményeképp

- Magyarországon a filmek és zeneművek magáncélú letöltése legális, tehát az ügyvéd itt nem perelhet ezért, maximum a megosztásért

2015. márc. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/93 anonim válasza:
De ezt egy szakképzett ügyvéd miért nem tudja?? Amúgy utána nyomoztam és az ügyvédnő veszprémben a Pannon egyetemen is tanított, de kirugták...
2015. márc. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!