Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nők, lányok! Mi az esti...

Nők, lányok! Mi az esti arcápolási rutinotok?

Figyelt kérdés
A plusz kérdés annyi, hogy tonikot, majd utána micellás vizet használni jó vagy teljesen felesleges?

2016. jan. 25. 13:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Arc mosás szappanos vízzel + testápoló. Minden kencére allergiás vagyok.
2016. jan. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%
Semmi. Nem szoktam kenegetni semmivel, minek? Naponta néhányszor megmosom hideg vízzel, de nem a rutin miatt, hanem mert jólesik. Szebb a bőröm, mint bárkinek, aki minden sz.rt ráken.
2016. jan. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
sima víz, és ha esetleg volt rajtam korrektor akkor arctisztítóvíz hogy jobban levigye, utána meg tonik. Ha pedig száraz a bőröm akkor patikai testápoló. Mert ezek a mindenféle krémek úgyse használnak semmit sem..
2016. jan. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Összegyűltek a pitsákok. A helyes mondat: ezek a krémek nem jók NEKEM. Ezt tessék megtanulni. Csak a saját bőröd tapasztalatáról tudsz beszélni.


Kérdező:

Előbb micellás víz, utána tonik. Mármint gondolom, nem csak ezt használod, de a micellás víz lemosó, ami az első lépés, a tonizálás opcionális, de ha van, tisztítás után.


Nem tudom, hogy a micellás vizet sminklemosóként vagy arctisztítóként használod. Ha sminklemosóként, utána még arcot mosnék, és azután tonikoznék.


- lemosom a sminkem

- megmosom az arcom

- befújom termálvízzel

- szérum

- szemkörnyékápoló

- hidratáló

2016. jan. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Sunshinedoll ***** válasza:
96%

Igazából attól függ, milyen tonikot használsz, sajnos a legtöbb nagyon alkoholos, és azok nem jók. A micellás víz jó, ha sok smink van rajtad, én száraz bőrre nem ajánlom, de szemsminket le lehet vele szedni.


Én este általában olajjal mosom le a sminket (mikor milyennel, vagy kókuszolaj, vagy argánolaj, vagy mandulalaj, ami éppen van), a szemsminket meg micellás vízzel. Az egész arcom utána 1-szer, de inkább kétszer még megmosom gyengéd, alkohol és illatmentes, nem habzó arctisztítóval (ha zsíros a bőröd, használhatsz nyugodtan habzót is). Utána valamilyen kezelőt rakok fel, vagy AHA vagy BHA hámlasztó, esetleg folthalványító, fehérítő esszencia (mikor melyiket, hámlasztani heti kb 3-szor szoktam, többször, ha hormonális hatásokra pattanásaim lesznek), utána antioxidánsokban gazdag szérum (C-vitaminos, retinolos, mikor melyikért nyúlok). Szoktam használni antioxidáns tartalmú pl astaxanthinos krémet is, bár ezt nem minden nap, utána meg hidratálót.

Sok kozmetikumom van, van többféle hidratálóm, többféle szérumom, szeretem őket váltogatni, mikor mi kell a bőrömnek, de már már kialakult, hogy mikor melyiket kenem fel és milyen sorrendben.

Néha szoktam fátyolmaszkot használni, akkor arcmosás után ez az első lépés, és utána, ha levettem a maszkot, nem mosom meg az arcom, hanem megy rá minden az említett sorrendben.

Ha extra száraz a bőröm, akkor nem hidratáló krémet, hanem hidratáló maszkot teszek fel és abban alszok.

Este van, hogy egyszerre rákenek 6-7 réteget is.

Mondjuk szép is a bőröm tőle :D


Tonikot nem használok, mert jó tonikot én még csak drágán láttam, és annyira nem igényli a bőröm, hogy kiadjak egy tonikért 7-8 ezret.

2016. jan. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
sminklemosás, bioderma micellás víz, alkoholmentes clinique érzékeny bőrre való tonik, hidratáló, szemkörnyékápoló, ajakápoló, ha olyan kedvem van szempillanövesztő/regeneráló.
2016. jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én arclemosáshoz való aktív szenes szappant használok (zsírosabb-kombinált bőr), utána meg levendulás-teafás shea vajjal bekenem az arcom. Ha van rajta pattanás, 1 óra múlva rájukcsöpögtetek egy kevés teafaolajat.

Tonikot régebben használtam, számomra felesleges volt.

2016. jan. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sminlemosás artistry olajjal, arcmosás ichtiolos szappannal, tonizálás szintén artistry-vel, hidratálás kókuszolajjal.
2016. jan. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%
MIÈRT 0%- OS MINDEN VÀLASZ AKI AZT ÍRTA NEM HASZNÀL KENCE-FICÈKET ?? A KÈRDÈSRE VÀLASZOLTTAK AKKIR MIÈRT NEM HASZNOSAK ??
2016. jan. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ!

:)

2016. jan. 26. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!