Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek az Alkonyat...

Szerintetek az Alkonyat szereplőit nem festi le a könyv túl idealistán?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a vámpírok itt nem hibáznak...szuper erősek a bőrük a napfényben gyönyörű, ők maguk is gyönyörűek, méltóságteljesek, hibátlanok, de még azért is magukat ostorozzák, hogy néha megölnek néhány erdei állatot....

Még az is ami a vámpírmítoszból eredő "rossz tulajdonság" vagy velejáró rossz lenne (mivel egy hibátlan misztikus lény kicsit sem érdekes) még azért is megbocsájtat velübk az író, azzal, hogy Edward ott "sajnáltatja magát" hogy ez egy gyilkos bőre...stb.


Semmi nem állhat az útjukba, ők mégis cukin és alázatosan élnek.


Az meg már tényleg túl idealista a számomra hogy Edward és Bella az első kötetben összejönnek, és 3. kötet kellett ahhoz, hogy végre ágyba kerüljenek (ugye a vámpír mítosz úgy 100 éve összefonódott némi mocskos erotikával, amit szintén kiírtottak az Alkonyatból)

Jó lehet a sok tinédzser lánynak (amúgy én is az vagyok) pont azért jön be mert Edward és a többi pozitív szereplő, olyan gyengéd, bájos, és tiszteletre méltó, mert legyőzi a vágyát a vér után, de ez így nekem hiányos...most akkor ők nem is vámpírok...vagy a vámpíroknak egy túlidealizált változatai....


Az írónő túl sok jó tulajdonsággal ruházta fel szereplőit, önfeláldozás, szerelmünk nélkül élni nem akarás...azt rakta beléjük amit 100 emberben sem találnánk meg a valóságban együtt, és ez nekem sok. Túl tökéletesek, egy vámpírnak tényleg ilyennek kéne lennie? Nem tartom szükségszerűnek, hogy egy vámpír kegyetlen gyilkos legyen, de az, hogy mint olyan, bocsánatot kérjen szinte a létezéséért, nekem már sok...

Rossz tulajdonságnak igencsak híján maradtak, az Alkonyat vámpírjai, ezáltal nem életszerűek, mert lehet, hoy nem léteznek vámpírok, de minden földi lénynek kell, hogy legyen hibája...


2011. aug. 15. 20:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 anonim ***** válasza:
100%
Amit én nagyon nem szeretek az alkonyat sagában, hogy a könyvek fő konfliktusai mindig badarságok. Értem ez alatt azt, hogy az első részben ugye van az a vámpír aki kiszagolja Bellát és akkor jaj most menekülni kell... -.-" szerintem ez hülyeség... már csak abból a szempontból is hogy az Edward- csapat sokkal nagyobb létszám fölényben van (plusz mindegyiknek van egy különleges ereje). A második részben meg az, hogy Bella megvágja magát, és ugye a legfrissebb "vegetáriánus" vámpír ráugrik... Edward számára meg összedől a világ és örökre el megy és meg akar halni -.-! Aztán a harmadik részben a Victoria ugye... azt is üldözi egy egész vámpírcsalád, plusz még egy rakat vérfarkas és senki nem tudja elkapni?? Ez is vicces szerintem... A negyedik részben meg már akkor a hajam tépkedtem, mikor Bella terhes lett, aztán az a lány, aki már a vér szó hallatán is összeesik undorában, bögréből szürcsölgeti a vért... Meg ez az egész háború, meg Alice értelmetlen felszívódása. Nem értettem meg végülis, hogy Alicenek miért kell titokban felkutatnia a félvámpírokat. Miért nem mondhatja el ezt a többieknek is?? Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy badarság, és fantáziátlan az egész sztori... szerintem. Rosszul vagyok a túl ideális vámpíroktól, meg a szürke kisegér, mégis mindenki által bálványozott Bellától és buta konfliktusoktól :SSS
2011. aug. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/90 A kérdező kommentje:
Igen már írták többen hogy a konfliktusokat nehéz komolyan venni, csak mert valaki egy pillanatig nem tudott ellenállni a vérnek (és miért is tudna ha egyszer vámpír...erről szól az egész nem?) most akkor rugjunk fel mindent és szakadjon meg a kapcsolat...
2011. aug. 17. 15:22
 13/90 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező 14.42-es válaszára: tipikus Mary-Sue hiba, minden logika és magyarázkodás nélküli rajongás olyanért, akin a mi világunkban keresztülnéznének :P
2011. aug. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/90 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgök,tedd ezt a kiemelt kérdések kategóriába!:)

Ne szóljon hozzá senki egy ideig,és akkor mehet!

2011. aug. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/90 A kérdező kommentje:
Majd ki fogom emelni, mert érdekelnek még a vélemények...másrészt ha mindenki egyet ért, akkor a rajongók hol vannak? Mert nagyon szépen le vannak írva érvekkel a hibák, és az ami túl sok, de nehezen hiszem, hogy az Alkonyat fanokat meggyőztük...Am ha csak terjeszteni akarjuk elég ha egy ilyen népszerű blog szerkesztőjét megkérjük, lehet ez nem a lájkolgass és szórakozz kategória, de szerintem mindenképp érdekes megközelítéseket olvashattunk egymástól az Alkonyatról...:)
2011. aug. 18. 13:08
 16/90 anonim válasza:
100%
Amiket olvastam, tökéletesen egyetértek mindenkivel. :) Nem mellesleg köztudott tény, hogy az Alkonyat a Vámpírnaplók koppintása... Bár nem igazán sikerült ez a másolás, mert sokak átpártoltak a Vámpírnaplók sorozathoz :9 Aki még nem látta, nyugodt szívvel ajánlom.
2011. aug. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/90 A kérdező kommentje:
Nem ástam bele magam melyik volt előbb, de a Vámpírnaplóknak azért több köze van a vámpírokhoz...már szerintem.
2011. aug. 18. 16:40
 18/90 anonim ***** válasza:
97%

Életemben akkor találkoztam először a Twilighttal, amikor iszonyatos beteg voltam, nem tudtam magammal mit kezdeni, és véletlenül ráakadtam a neten a filmre. Először elbűvölt a sztori, hogy mennyire szereti a lányt a srác, stb... aztán jöttek az apró meghökkenések: csillog? gondolatot olvas? sebezhetetlen? naneee...

Persze a végén csak megnéztem az összes részt, és el is olvastam. A 4-ben már hangosan röhögtem a végén az egész "állóháborún" meg azon, hogy igazából nem is volt tényleges harc. Plusz az is a kedvenc részem volt, amikor Bella teherbe esett. Annyira részletesen elmagyarázta S. Meyer, hogyan működnek a vámpírok, hogy ezek után tök logikátlan volt a gondolat, hogy teherbe tudjanak ejteni bárkit is. Hisz egy csomószor le van írva: szinte halottak, mindenük állandó...

Ja, és külön jó ötlet azt tanítani a fiataloknak, hogy ha elhagy a pasid, akkor válj magatehetetlen szerencsétlenséggé, keverd magad többször is baleset- és életveszélybe, hogy halld a hangját, mert igen, pasi nélkül mint ember nem létezel, senki vagy...

2011. aug. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/90 anonim ***** válasza:
59%
Még annyit az előzőhöz, hogy mikor a film után olvastam a könyvet, úgy éreztem, hogy két külön művel állok szembe... a könyvben Edward gyönyörű, jóképű, férfias, Bella pedig egy szürke, átlagos, nem kifejezetten szép lány. Ehhez képest a filmben Edward egy nyálas b.zi akiért mindenki odavan (maga a színész meg úgy néz ki mint egy csöves :D), Bella (ill Kristen) pedig nagyon szép nő.
2011. aug. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/90 anonim válasza:
89%
Lehet kissé fura megközelítése a dolognak, de mégis, ha már vki vámpír, ugyan, "hogy áll fel neki", amikor nem kering benne vér? Max. időnként, de am jó is lehet az az alkalmankénti potencia :D
2011. aug. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!