Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek az Alkonyat...

Szerintetek az Alkonyat szereplőit nem festi le a könyv túl idealistán?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a vámpírok itt nem hibáznak...szuper erősek a bőrük a napfényben gyönyörű, ők maguk is gyönyörűek, méltóságteljesek, hibátlanok, de még azért is magukat ostorozzák, hogy néha megölnek néhány erdei állatot....

Még az is ami a vámpírmítoszból eredő "rossz tulajdonság" vagy velejáró rossz lenne (mivel egy hibátlan misztikus lény kicsit sem érdekes) még azért is megbocsájtat velübk az író, azzal, hogy Edward ott "sajnáltatja magát" hogy ez egy gyilkos bőre...stb.


Semmi nem állhat az útjukba, ők mégis cukin és alázatosan élnek.


Az meg már tényleg túl idealista a számomra hogy Edward és Bella az első kötetben összejönnek, és 3. kötet kellett ahhoz, hogy végre ágyba kerüljenek (ugye a vámpír mítosz úgy 100 éve összefonódott némi mocskos erotikával, amit szintén kiírtottak az Alkonyatból)

Jó lehet a sok tinédzser lánynak (amúgy én is az vagyok) pont azért jön be mert Edward és a többi pozitív szereplő, olyan gyengéd, bájos, és tiszteletre méltó, mert legyőzi a vágyát a vér után, de ez így nekem hiányos...most akkor ők nem is vámpírok...vagy a vámpíroknak egy túlidealizált változatai....


Az írónő túl sok jó tulajdonsággal ruházta fel szereplőit, önfeláldozás, szerelmünk nélkül élni nem akarás...azt rakta beléjük amit 100 emberben sem találnánk meg a valóságban együtt, és ez nekem sok. Túl tökéletesek, egy vámpírnak tényleg ilyennek kéne lennie? Nem tartom szükségszerűnek, hogy egy vámpír kegyetlen gyilkos legyen, de az, hogy mint olyan, bocsánatot kérjen szinte a létezéséért, nekem már sok...

Rossz tulajdonságnak igencsak híján maradtak, az Alkonyat vámpírjai, ezáltal nem életszerűek, mert lehet, hoy nem léteznek vámpírok, de minden földi lénynek kell, hogy legyen hibája...


2011. aug. 15. 20:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/90 anonim ***** válasza:
100%
Maga Edward rohadtul szerencsétlen, az is baj neki hogy él!! Megőrülök!! Aztán a könyvben nagyon fura rész volt, amikor Bella épp szült, és szörnyként mutatták be a gyereket! Jake szemszöge nagyon felforgatott volt, már tényleg majdnem sírtam amikor olvastam, szegény gyerek..!
2011. aug. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/90 anonim ***** válasza:
Nemrég nekünk is lett egy új osztálytársunk, és sok hasonlóság van közötte, és Bella között!! Még az arca is némileg hasonlít rá, amit utálok! Minden fiú körülugrálja, pedig nem is egy nagy szám! 2 hónap alatt az egész fiú csapat az övé lett, hihetetlen... A lányok többsége is utána futkos, és ezt nagyon nem értem! Semmi megható nincs benne, visszafogott, vékony aranyos.. félénk, pont mint Bella! Az ilyen fajta embereknek van valami különleges vonzereje de nem tom mi!
2011. aug. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/90 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tetszik ez a kérdés és a kommentek többsége is. Végre nem egy "Ááááá ugye milyen néz ki a b*uzi wámpírfiú?". De egy kicsit a másik oldalt is meg szeretném védeni: én személy szerint szeretem a Twilight-könyveket (a filmek, főleg a 2.-3. nagyon gagyi) bár valóban a közelébe sem ér a legjobbaknak, Anne Rice művészetté emelte azt amivel Meyer és a hasonlóak csak játszadoznak.

De a kérdésre: nem gondolnám, hogy túl idealisták a szereplők. Edward különösen sok igencsak emberi hibával rendelkezik. Egyetértek az valamelyik előző hozzászólóval, a legelején puszta önhittségből kezdett foglalkozni Bellával, és igencsak önzően viselkedik sokszor valamint szinte már végletekig makacs. Felsőbbrendűnek képzeli magát az embereknél ugyanakkor hajlamos a depresszióra.

Az pedig hogy fizikálisan jobbak az embereknél, természetes szerintem. Erősebb, gyorsabb és még a mérget is elfogadom. Bár a gyémántbőr tényleg nagyon nagy túlzás volt, de hát mint mondtam tényleg tele van a történet hibákkal. És a vámpírok legnagyobb gyengesége itt (is) természetükben rejlik. Nem igázták le még az emberiséget mert nem képesek együttműködni. Cullenék családja unikumnak számít, általában magányosan esetleg párban vadásznak/élnek a vámpírok és egy nagyobb csapat elkerülhetetlenül belső harcokhoz vezet.

És arról hogy Cullenék nem isznak embervért: itt már egyetlen harapástól is vámpírrá válik az illető tehát hogy a világ ne legyen tele vérszívókkal be van építve a természetes kontroll: amint megízlelik a vért egy őrjöngés kezdődik és nagyon nagy akaraterő kell ahhoz hogy leálljanak. tehát az az opció nem játszik hogy ölés nélkül isznak az emberből. És bár nekem személy szerint nincs problémám a gyilkos vámpírokkal sem, azért meg tudom érteni, ha valaki nem azt az utat választja. Cullenék szeretnének megőrizni minél többet a személyiségükből és az elég könnyen belátható hogy ha valaki nap mint nap embereket gyilkolászik akkor eltávolodik az emberiségtől, hoszen a kajával nem barátkozunk :) És itt nem csak a személyes kapcsolatokra gondolok; hogyan érthetné meg az emberek által írt regényeket, zenét. És azt már sok helyen olvashattuk hogy azok a vámpírok akik teljesen átadják magukat az ösztöneiknek elveszítik a "személyiségüket" is: csak vadász és préda létezik számokra. Arról viszont szó sincs, hogy azért is ostorozzák magukat mert megölnek egy ártatlan nyuszikát is. Az én emlékeim szerint Edward és Emmett élvezettel beszél arról hogy hogyan vadásztak medvére vagy oroszlánra.

Ennek ellenére a történet valóban tele van bugyutaságokkal, különösen a vége felé. Amikor Bella terhes lett az nálam is kiverte a biztosítékot és főleg a szuper-gyorsan-felnövő (nehogy már a csini főhősnőnek hajnalban kelljen felkelnie pelenkát cserélnie vagy a boldog happy endet elrontsa egy 18 évig a nyakukon lógó gyerek akiről gondoskodni kell) és már az elejétől kezdve értelmes és öntudattal rendelkező kis mutáns.

2011. aug. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/90 anonim válasza:

Kedves 0:34-es hozzászóló:

Most mondjam azt, hogy Drakula "forogna a sírjában"? Örülök neki, hogy neked az a legnagyobb bajod az életben, hogy ki mit ír a Twilight sorozatra. Irigyellek... Tényleg.


A barátnőm miatt meg kellett néznem az összes részt. Ilyen nyálas film is ritkán készül. Ezek nem vámpírok, hanem jól kereső tinisztárok. A régi vámpíros filmekben voltak az "igazi" vámpírok. Ebben a filmben a vámpír szó jelentése teljesen elveszett.


Aug.18, 23:06-os hozzászóló voltam.

2011. aug. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/90 A kérdező kommentje:

A vámpírmítoszok, és az igazi vámpírtörténetek jelentésüket vesztették...ha én azt mondom hogy imádom a vámpírokat, akkor én arra gondolok hogy imádom a Vámprok bálja musicalet, a Lestat musical bizonyos számait (mert sajnos hazánkban nem mutatták be) az Anne Rice könyveket, és azokból készült filmeket a Kárhozottak királynőjét, az Interjú a vámpírralt és nagy kedvencemet a Cat és Bones vámpírvadász sorozatot, melyben a vámpírok ölnek, és ugyan vannak szuper képességeik, de azok nem ritkaságszámba mennek, hanem az idő előrehaladtával jönnek meg és növekednek, mint a bölcsességük is.


Egyébként az oké hogy Cullenék az állatvért választották, de már így is túlnépesedtünk volna vámpírokkal...hisz ha belegondolunk abba, hogy ha csak egy vámpír is van aki mondjuk nem azt az utat választja, és ha mondjuk havonta egyszer eszik akkor 100 év alatt (mert ennyit azért illik élni egy vámpírnak) már 1200 vámpírt hoz létre, és gondolom nem csak egy ilyen van mindig vannak őrültek akik akár csak kedvtelésből gyakrabban nekimennek az embereknek...aztán még a szándékos átváltoztatások...Ha csak 10 embervéren élő vámpírunk lenne már az is 12 000 vámpír 100 év alatt..akik természetesen szintén nekiállnak harapni és nem mindegyikük fog majd vegetálni az állatvéren...


Számomra hihetőbbek azok a sztorik hol a halálig való kiszívás, vagy a vámpír vér megízlelése szükséges az átváltozáshoz...de van sztori ahol a vámpír vér gyógyítja a halandókat és átmenetileg felruházza őket a vámpírok bizonyos képeségeivel gyengébb formában.


Egyébként azzal nem is vitatkozom, hogy a vámpírok legyenek erősebbek, gyorsabbak és legyenek jó kis képességeik...de az hogy nincs gyenge pontjuk...mert lényegében nincs ugye? Se kereszt se napfény se ezüst se szenteltvíz...semmi...pedig még Supermannek is ott volt a Kryptonit pedig ő aztán igazán szuper... :)



Ő még valami: Jacob bevésődése...szóval a gyerek miatt szerelmes Bellába, de Jacob már a második részben is odavan Belláért, de már az elsőben is elég jóban vannak, akkor meg a gyerek még csak meg sem csillant...szóval most a meg nem fogant gyerek miatt van oda Belláért?....nem értem...mert azért Bella terhessége még sehol sincs még mindig tart a nagy szűzieskedés, ágyba se kerültek Edwarddal, de Jacob máris sok mindent megtesz Belláért...jó sok mindent.


Az Alkonyattal nekem nem az az igazi bajom mint a legtöbbeknek (hogy így nyálas úgy b*zis, és a sok hülye tinilány így meg úgy oda van) hanem az hogy már nem mondhatom nyugodt szívvel hogy szeretem a VÁMPÍRkönyveket, mert rögtön engem is kis Edward vagy Jacob után áhítozó lüke tinilánynak gondolnak, holott én nem az Alkonyatra gondolok (mivel szerintnem az Alkonyat messze áll az igazi vámpírregényektől, inkább Love sztori)

És az se igazán tetszik, hogy egy tini aki nem akar beállni a sorba azért nem olvas el más vámpíros műveket se mert biztos az is ugyanolyan mint az Alkonyat, pedíg vámpírkönyv és vámpírkönyv közt óriási a különbség...



Jajj és érdekesség: olvastam egy cikket, hogy külföldön már diagnosztizált betegség az Alkonyat rajongás...elvonási tünetek jelentkeztek a következő könyv megjelenéséig...és abba a gondolatba hogy befejeződhet a sorozat belebetegedtek, vagy öngyilkossággal próbálkoztak....A kezelése tetszett:) :Részletes jellemrajz a szereplőkről és hibáikról, és a történet hibáiról...szóval az amit mi csinálunk....:)



Nem szeretem azokat a rajongókat akiknek ha csak annyit merek mondani, hogy nem szeretem az Alkonyatot rögtön lehülyéznek, és konokul tartják, hogy az Alkonyat életük regénye és minden szempontból tökéletes....ha valaki annyira rajong a sztoriért illik észrevenni néhány túlzást, illetve ellentmondást...

2011. aug. 19. 14:45
 36/90 anonim ***** válasza:
100%

Még az is a bajom, hogy olyannyira elbagatellizálta az írónő a vámpír szót, meg a mögöttes tartalmat, hogy a második résztől nyugodtan mondhatott volna helyette akár mérlegképes könyvelőt is, mert kb ugyanannyira borzongatott meg... unalmas pasi volt Edward, legalábbis nekem! Ha az én barátom lenne ilyen nyakamra növő, meg mindig ott lihegne a sarkamban, és folyton csak az érzéseit fejezné ki egyre választékosabban és választékosabban, meg Shakespeare-szonátákat idézne, becsomagolnám, és elküldeném Timbuktuba... :S


A pasik úgy jók, ahogy valójáéban: kicsit esetlenek, makacsok, rejtegetik az érzékeny énjüket, soha nem vallanák be, hogy megnéznek egy romantikus filmet, de kettesben velünk hajlandók, és titokban tetszik nekik:) Azért is volt szimpibb Jacob, mert jobban megtestesítette ezt a valós típust:)

2011. aug. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/90 anonim ***** válasza:
100%

Mindent elmondtak előttem, amúgy jómagam is fan vagyok, illetve, voltam, amíg nem lett körülötte ennyi fanservice - tehát amíg nem lett ennyire híres.

Annyit fűzök hozzá: ha a vámípr állatvéren él, ezerszer gyengébb lesz, mint emberi vért szívva, és plusz gyakrabban is kell ennie belőle, hisz az állati vér gyengébb az ő szervezete számára. Ahhoz képest ők elég ritkán mennek "piknikezni" és az erejük is van akkora, hogy simán leverik a Volturit. Öööhm... kacsa :S

Vagy voltak dugiban rabszolgáik, vagy Meyer bukott egy nagyot.:)

Azt nem értettem még sokáig, hogy ugye a nők menstruálnak. Véreznek. Bella is, mivel lány. Hogy a toszba nem zavarta ez Edwardot? Menstruáló nőket a vámpírok elvileg messziről kerülnek, mert "büdös". :D

2011. aug. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/90 grtah0 válasza:
100%

Hú, hát én májusban még nagyon durván ALkonyat fanatikus voltam :) Aztán júniusban újra elolvastam az öt könyvet (a Bree Tanner rövid második életével, ami kiegészítőkötet) és nemhogy unalmasnak és idealistának, hanem néhol fájdalmasnak találtam! Most olvastam el ötödjére a könyveket, a filmeket sosem állhattam, szerintem nem nagy durranás egyik sem.

Nem egy rossz a sztori, kifejezetten eladható, és szerintem nem azért népszerű, mert olyan jól van megírva, vagy a történet fantasztikus... Egyszerűen a romantikus lányok csak szeretnének maguknak egy Edwardot. Ennyi szerintem.

A legnagyobb hiba az benne szerintem, hogy a Cullen család el van telve magától, hogy ők milyen jók, milyen nagyon jól bánnak az emberekkel. Ezzel nincs is baj, de akkor miért lopkodnak folyton autókat? Lehet hogy az autó tulajdonosa is épp kórházba vinné egyik családtagját, vagy bármi. Nem baj ennyi "gonoszság", mert vámpírkönyvbe kell ennyi, csak akkor ne legyenek eltelve maguktól. És több kommentelőnek is igaza volt abban, hogy Bella a visszahúzódó stílusával az életben biztos nem lenne népszerű. Kiközösítenék, és átnéznének rajta, ha a mi giminkbe került volna. Arról nem is beszélve, hogy szerintem Bella karaktere kifejezetten idegesítő és szerencsétlen.

Amúgy egy misét megér a sorozat, de 5 év múlva Edwardról nem egy vámpír, hanem (remélem) Jane Austen Értelem és Érzelem c. könyvének hőse, Edward Ferrars fog eszünkbe jutni :)

2011. aug. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/90 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 23:06-os, illetve 13:41-es hozzászóló!

Nem, egyáltalán nem ez a legnagyobb bajom az életben. Tulajdonképpen semmi problémám sincs azzal, ha valaki utálkozik a Twilight felett, mert minden joga meg van hozzá. Csak azon tudok néha kicsit bepöccenni, ha ez az utálkozás minősíthetetlen formában zajlik. De erről ennyit.

Szerintem tudod, melyik hozzászóló voltam ;)


Amúgy mint már említettem, én is fan vagyok, és gyűlölöm, ha ezt hallva engem is sipítozó idiótaként könyvelnek el aki bizton állítja, hogy a Twilight/Alkonyat-sagában egy darab hiba sincs. Pedig nem ilyen vagyok. És hiba is akad bőven.

És valójában az első kötetben még annyi bajom nem is volt Edwarddal, egészen addig, míg Bella meg nem kaparintotta. Onnantól már kicsit többet kaptam belőle, mint amennyit szerettem volna.

A "bevésődés" alatt pedig lehet, hogy nem szerelmet kell érteni, de az is pontosan meg lett magyarázva, hogy a farkasok addig nem öregszenek, míg bevésődésük tárgya utol nem éri őket korban, és eztán szinte biztos, hogy szerelem lesz a dologból. Akkor, hogyha egy tizenhat éves vérfarkasba bevésődik egy hatvanéves néni, az egyszerűen csak szívás, de mivel Meyer nem említette, hogy történt volna ilyen, gondolom nem történt. És amilyen tökéletesnek lett megalkotva az Alkonyat világa, szerintem soha nem is fog. Amúgy meg, a bevésődés=szerelem teória tökéletes bizonyítéka Sam és Emily kapcsolata. Mielőtt Sam összevésődött volna Emily-vel, Leah-val voltak együtt. Ahogy jött Emily, pápá Leah! Attól még, hogy Sam-et erős érzelmek kötötték Emily-hez, nem feltétlenül kellett volna eljegyezni, nyugodt szívvel maradhatott volna Leah-val, miközben vigyáz Emily-re is. Szóval akkor miről beszélünk?

Amúgy meg megértem, hogy mindenki az új lánnyal akar barátkozni, ezért utána futnak, de ez csak egy bizonyos ideig tart, nem örökké. Azt is furának tartom, hogy Mike mindvégig szerelmes Bellába, pedig szinte alig ismeri. Oké, a barátja, de Bella szinte csak Cullenékkal lóg, szóval... nem értem.

És Edward tényleg azért szeretett bele Bellába, mert másképp gondolkodik? Honnan tudhatná, ha nem látja a gondolatait? Habár ott van az, hogy szerelmesek és szavak nélkül is értik egymást... Ezzel nem vitatkozom.

Viszont az is durva, hogy Bella azonnal elfogadja, hogy Edward vámpír, és nem foglalkozik vele. Effelől pl. a Vámpírnaplók sokkal reálisabb. Elena meg van rémülve, mikor megtudja, hogy Stefan vámpír, és folyamatosan faggatja. Szóval nem borul azonnal a nyakába.

Viszont Edward és Bella tökéletes pár, hiszen Edward, amíg élt ugyanolyan... hát, semmilyen volt, mint Bella.

És igen, szerintem is eléggé gáz ez a méreg-dolog. Hiszen ott a Volturi, akik rengetegen vannak és turistákon élnek, ezen az alapon pedig már rég elfogytak volna az emberek. Vagy éppen Cullenék, akik átváltozásuk után nem közvetlen lettek angyalok, egy ideig ők is embervéren éltek, valamint a többi vámpír, akikről nem tudunk, és ők nem vegetáriánusok, ezen az alapon pedig az összes ember rég vámpír lenne.

És dettó fura, hogy Jacob már akkor is szemezget Bellával, amikor Edward szinte még képben sincs, ő maga pedig még nem, legalábbis nem teljesen farkas. Szóval egy tulajdonképpen teljesen átlagos emberbe bevésődött egy olyan lány gyermeke, akinek még csak pasija sincs? Hm.

És még valami, említettétek előttem, hogy ha egy vámpír állatvéren él, ezerszer gyengébb lesz mint az, aki embervéren. És egy maréknyi állatvéren élő vámpír mégiscsak legyőzte azt a hadseregnyi vámpírt, akik embervéren élnek. Szegény írónő mintha kissé elfogult lenne a saját maga alkotott hősökkel szemben.

Visszatérve a rajongókra, elég gáz, hogy néhányan csak azért visítoznak az Alkonyat szó hallatán, mert fúdemenő. Mondjuk azoktól is falra mászok, akik hozzá sem nyúltak a könyvhöz, és még a filmeket sem látták (amik szerintem eléggé gázul sikerültek a könyvekhez képest) de utálják, csak mert népszerű, és ők ki akarnak tűnni. Még jó, hogy vannak normális emberek, normális véleményekkel.

2011. aug. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/90 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor olvastam ki mind az ÖTÖT (igen ötöt.) mikor még meg sem jelent a második rész magyarul. A sorozat első részét egy, azaz egy nap alatt olvastam ki, mert valamiért nem tudtam le tenni. Aztán gyorsan le is töltöttem az összeset (sajnálatos módon néhol érthetetlen rajongói fordításban), és egy hét alatt kiolvastam az összes könyvet. Aztán úgy kb egy hétig éltem még alkonyat-lázban, és csináltam a fan-oldalakat meg olvastam a fanficeket és teljesen odáig voltam a Jacob- Bella párosért, aztán hirtelen visszakattant azt agyam a helyére, és elkezdtem azokon a dolgokon gondolkozni, amiket itt most sorra említenek meg az emberek és rájöttem, hogy mekkora HÜLYESÉG (már elnézést a rajongóktól). Végiggondoltam az összes béna pontját, vagyis a könyvek kilencven százalékát és fogtam a fejem, mert nem értettem, hogy miért szerettem annyira. Aztán rájöttem. Egyzserű a Twilight- saga titka. És az a nagyon egyszerű, mégis a (túlságosan is silány fantáziával rendelkező) írónőnek milliókat hozó titok pedig a romantika! A mérhetetlen csöpögés, a tökéletes szerelem, a lányok álma, a tökéletes férfi, aki egy egy olyan szürke kisegérre figyel fel mint Bella. Ennyi az egész, ugye milyen egyszerű?
2011. aug. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!