Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek az Alkonyat...

Szerintetek az Alkonyat szereplőit nem festi le a könyv túl idealistán?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a vámpírok itt nem hibáznak...szuper erősek a bőrük a napfényben gyönyörű, ők maguk is gyönyörűek, méltóságteljesek, hibátlanok, de még azért is magukat ostorozzák, hogy néha megölnek néhány erdei állatot....

Még az is ami a vámpírmítoszból eredő "rossz tulajdonság" vagy velejáró rossz lenne (mivel egy hibátlan misztikus lény kicsit sem érdekes) még azért is megbocsájtat velübk az író, azzal, hogy Edward ott "sajnáltatja magát" hogy ez egy gyilkos bőre...stb.


Semmi nem állhat az útjukba, ők mégis cukin és alázatosan élnek.


Az meg már tényleg túl idealista a számomra hogy Edward és Bella az első kötetben összejönnek, és 3. kötet kellett ahhoz, hogy végre ágyba kerüljenek (ugye a vámpír mítosz úgy 100 éve összefonódott némi mocskos erotikával, amit szintén kiírtottak az Alkonyatból)

Jó lehet a sok tinédzser lánynak (amúgy én is az vagyok) pont azért jön be mert Edward és a többi pozitív szereplő, olyan gyengéd, bájos, és tiszteletre méltó, mert legyőzi a vágyát a vér után, de ez így nekem hiányos...most akkor ők nem is vámpírok...vagy a vámpíroknak egy túlidealizált változatai....


Az írónő túl sok jó tulajdonsággal ruházta fel szereplőit, önfeláldozás, szerelmünk nélkül élni nem akarás...azt rakta beléjük amit 100 emberben sem találnánk meg a valóságban együtt, és ez nekem sok. Túl tökéletesek, egy vámpírnak tényleg ilyennek kéne lennie? Nem tartom szükségszerűnek, hogy egy vámpír kegyetlen gyilkos legyen, de az, hogy mint olyan, bocsánatot kérjen szinte a létezéséért, nekem már sok...

Rossz tulajdonságnak igencsak híján maradtak, az Alkonyat vámpírjai, ezáltal nem életszerűek, mert lehet, hoy nem léteznek vámpírok, de minden földi lénynek kell, hogy legyen hibája...


2011. aug. 15. 20:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/90 anonim válasza:
3%
Az előző vagyok, és lenne egy kérdésem: Miért baj az h ilyen sikeres a sorozat? Talán azért, mert nem a kedvenc könyvetek sikeres ennyire? Egyébként is ha nem tetszik mér foglalkoztok vele?
2011. aug. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/90 anonim ***** válasza:
Akik nem értik, h miért olvasta el az, aki utálja: azután tudod megutálni a könyvet, miután elolvastad. Az értelmes olvasó nem hagy félbe könyvet, vagy max nagyon ritkán, mert sosem tudhatod h mi jön még. A könyv azért van, hogy elgondolkoztasson, és szórakoztasson egyszerre. Mi itt nagyon szépen lebeszélgetünk. Ha titeket ez annyira zavar, lehet ellenkezni, de mi cseszegettünk és provokáltunk titeket, a véleményünket mondtuk el. Mindenkinek más a véleménye, és ezt tiszteletben kell tartani. Különben nem vitázás alakul ki, hanem szapulás, a végén meg tömegdemonstráció, amiből vérengzés lesz, arra meg jönnek majd a vámpírok és halálra halunk, úgyhogy csak szépen nyugisan vitázzunk.
2011. aug. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/90 anonim ***** válasza:
*bocsánat, pont a lényeget hagytam ki: de mi NEM cseszegettünk és provokáltunk titeket :D bocsi :$
2011. aug. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/90 anonim válasza:
Én azt nem értem hogy Bella mért egy ekkora gyökér?! Csomószor összeveszik a Jacob-al..meg a Jacob lesmárolja miközben ottvan neki az Edward..és érdekes valahogy mindig vissza talál a Jacob-hoz.Meg a 4.részben ( a breaking dawn-ban) meg Edwardnak és Bellának születik egy közös gyerekük..és hogy a gyereket Nessie-nek hívjam mint az a viziszörnyet a Jacob..és még ezután is megbocsájt neki a Bella..hát gratulálok neki.(Y) Bocsi h ha hosszút írtam.:D
2011. aug. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/90 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem a Nessie becenév nagyon aranyos. Úgy értem, ha az írónő nem említi meg a Loch Ness-i szörnyet, nekem eszembe sem jut... A Nessie határozottan jobban tetszik, mint a Renesmee. A Nessie-ben van valami eredetiség, nem csak két név egybegyúrása.

Amúgy meg, itt az volt a kérdés, hogy az Alkonyat szereplői nem túl idealisták-e, és hogy milyen hibái vannak a történetnek. Aki csak azért jön ide és olvas el nem is tudom pontosan hány hozzászólást, hogy egy mondatban megvédje, az magára vessen.

2011. aug. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/90 A kérdező kommentje:
A Nessie név szerintem is szép de nekem mindigis a viziszörny jut róla eszembe évek óta csak így emlegetem ha szóba kerül az a furcsa állat...Nesszi :)
2011. aug. 21. 22:06
 57/90 anonim válasza:
Ajánlanám a Hellsing-et, biztosan tetszeni fog :)
2011. aug. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/90 A kérdező kommentje:
Könyv? Film?
2011. aug. 22. 00:03
 59/90 anonim válasza:
56%

Nos, szerintem a válasz a kérdésre : igen, az Alkonyat szereplőit kissé idealistán írja le Meyer.

Vagy talán nem is ez a pontos válasz, egyszerűen csak okos volt Meyer, és tudta, hogy mi kell a mai fiatalságnak. :D Ki járt jól? Hát ő. Az első könyvet, az Alkonyatot még imádtam. Mint egy átlag 14-15 éves lány, én is belezúgtam a "tökélees pasiba", Edwardba, és áhítoztam, hogy bár lenne egy ilyen pasi a valóságban is. Aztán olyan unalmassá vált, hogy a második könyvet is alig-alig akartam kiolvasni, a harmadikba bele se kezdtem. Ennek oka nem az a sok lehetetlennek tűnő dolog volt amiket ti felsoroltatok itt, csakhát... jóból is megárt a sok. A második könyvvel szinte már túladagoltam magam Edward nagy szerelmével, és Bella önsajnálatával. Még később rájöttem, hogy nekem ez... nem elég élethű. Najó, vámpírokról beszélünk meg vérfarkasokról és a többi, de az érzések a tettek legyenek már annyira élethűek, hogy kicsit legalább beletudjam élni, képzelni magam egy-egy szereplő helyébe vagy magába a szituációba.


De azért egyet szögezzünk le, Meyer egy tehetséges író, gazdag fantáziával. Az ő írása, az ő Alkonyata adta nekem az inspiációt, motivációt, ihletet, hogy megírjam első regényem. És most ott tartok, hogy immáron saját nevem olvashatom egy könyvön, mint írónő. =)

2011. aug. 22. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/90 anonim ***** válasza:
100%

Rövidre fogva a mondanivalóm,egy jó könyv,nem csak attól jó könyv hogy felizzítja a fantáziád,egy jó könyv akkor igazán jó könyv,ha ezt zseniális módon teszi(Pl:J.K Rowling)Mondanom se kell,ezt nem észleltem egyik könyvbe sem.

Őszintén mondom,ez a könyv nagyon jó lehetett volna(mert egyébként nem túl nagy kaliberű,csak bele kell gondolni hogy éppen most mit olvasol)sok-sok javítással.

Két dolog nagyon feldobta volna az egészet:

Vagy sokkal több vámpíros cucc(sebezhetőséggel,gyilkolással,csillogás nélkül)vagy a Fantasy szál teljes kiírása.Akkor Edward lehetett volna leszerelt katona,vagy valami ilyesmi,mondjuk inkább beállt valami téglának,kémnek,vagy kommandósnak(inkognitóban)mivel lelkileg összeroppant a rengeteg haláltól,amiket saját maga okozott,így az egésznek több,és jóval mélyebb értelme lett volna(az "egy gyilkos bőre" nagyon emlékezetes és szívfacsaróan valóságos lett volna egy katona szájából)A Volturi lehetett volna egy ellenséges erő kommandós csoportja,akiknek Cullnékat kellene kiiktatniuk,de nem sikerül nekik(itt lehetett volna egy zseniális stratégai összecsapás)hiába voltak többen. Ezen a szálon haladva a könyv mozzanatai sokkal érhetőbbek lettek volna(Edward miért hagyta el Bellát?Nem akarta alvilági problémákba keverni,megöletni sem akarta)Bella annyira ragaszkodik hozzá hogy nem törődik a komoly veszéllyel,de NEM sodorja magát veszélybe szándékosan,inkább egy váratlan(vagy esetleg merénylet kísérelnek ellene)életveszélyes helyzetből kimenti önmagát hogy Edwarddal lehessen...igen Bella egy erős lány ebben a koncepcióban.


Jackob lehetett volna egy kém(vagy bérgyilkos)aki Edwardot üldözi(kell egy kis személyi konfliktus) de a végén(az egész széria végén,zárásként)Belláért "futni" hagyja őt(ebben a koncepcióban ő meg a kemény katonafickó,érző szívvel)

Bella annyira szereti Edwardot hogy ő maga is be akar állni Cullenékhez(mondjuk mint mesterlövész)hogy addig vele maradhasson ameddig csak lehet...Edward persze vonakodik,elég erősen,ám végül beadja a derekát.

És így tovább az egész történeten át,egy csepp fantázia és kész is a romantikus-akciódrámaXD(vúúho ez rímelt:D)

Bakker ezt meg akarom írni:DNa tessék,még egy csaj akit ez a rohadt könyv ihletett megXD

(amúgy előző,mi a könyved címe?)

2011. aug. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!