Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek az Alkonyat...

Szerintetek az Alkonyat szereplőit nem festi le a könyv túl idealistán?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a vámpírok itt nem hibáznak...szuper erősek a bőrük a napfényben gyönyörű, ők maguk is gyönyörűek, méltóságteljesek, hibátlanok, de még azért is magukat ostorozzák, hogy néha megölnek néhány erdei állatot....

Még az is ami a vámpírmítoszból eredő "rossz tulajdonság" vagy velejáró rossz lenne (mivel egy hibátlan misztikus lény kicsit sem érdekes) még azért is megbocsájtat velübk az író, azzal, hogy Edward ott "sajnáltatja magát" hogy ez egy gyilkos bőre...stb.


Semmi nem állhat az útjukba, ők mégis cukin és alázatosan élnek.


Az meg már tényleg túl idealista a számomra hogy Edward és Bella az első kötetben összejönnek, és 3. kötet kellett ahhoz, hogy végre ágyba kerüljenek (ugye a vámpír mítosz úgy 100 éve összefonódott némi mocskos erotikával, amit szintén kiírtottak az Alkonyatból)

Jó lehet a sok tinédzser lánynak (amúgy én is az vagyok) pont azért jön be mert Edward és a többi pozitív szereplő, olyan gyengéd, bájos, és tiszteletre méltó, mert legyőzi a vágyát a vér után, de ez így nekem hiányos...most akkor ők nem is vámpírok...vagy a vámpíroknak egy túlidealizált változatai....


Az írónő túl sok jó tulajdonsággal ruházta fel szereplőit, önfeláldozás, szerelmünk nélkül élni nem akarás...azt rakta beléjük amit 100 emberben sem találnánk meg a valóságban együtt, és ez nekem sok. Túl tökéletesek, egy vámpírnak tényleg ilyennek kéne lennie? Nem tartom szükségszerűnek, hogy egy vámpír kegyetlen gyilkos legyen, de az, hogy mint olyan, bocsánatot kérjen szinte a létezéséért, nekem már sok...

Rossz tulajdonságnak igencsak híján maradtak, az Alkonyat vámpírjai, ezáltal nem életszerűek, mert lehet, hoy nem léteznek vámpírok, de minden földi lénynek kell, hogy legyen hibája...


2011. aug. 15. 20:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/90 anonim válasza:
Nos,szerintem azért lett így megírva, mert az emberek, amikor olvasnak, (többnyire) nem szeretnek a hétköznapi problémákkal és úgy általában a valóságos dolgokkal foglalkozni. Valóban kicsit túlidealizált, de szerintem minden könyvnek picit ilyennek kell lenni, mert különben nem nagyon lenne mit olvasni rajtuk.
2011. aug. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/90 A kérdező kommentje:

Nem pontosan értem...a legtöbb történet nem túlidealizáslt mégis olvassák/nézik...bizonyos műfajok mint a dráma kifejezetten reális ábrázolást kíván, de egy sztori sincs meg probléma nélkül...én mikor a Cat és Bones sorozatot olvastam, és a két főszereplő kapcsolata tette a nagy "hajtűkanyarokat" amikor Cat otthagyta Bonest, majd újra találkoznak, a saját életem jutott eszembe, olykor jött egy-két könnycsepp...

Az Alkonyatban is volt egy hasonló fordulat, de azért nem életszerű, de legalábbis nem jó példa az hogy ha egy pasi elhagy akkor várj mert úgyis visszatér előbb utóbb....


Egyébként én személy szerint szeretem könyvekben kicsit máshogy, de a saját problémáimat visszaolvasni, mert lehet hogy csak egy könyv de ha jól van megírva akkor erőt adhat hogy az a szereplő hogy élte túl...ha a szenvedésének fázisai hasonlóak az enyémhez, akkor benne érzem magam a könyvben jön a könnycsepp és amikor megoldódik a probléma a hatalmas öröm...a katarzis:)

2011. aug. 25. 20:44
 73/90 anonim ***** válasza:

Nem bírom a túlidealizált könyveket, mert szerintem elég sekélyesek és hülyének nézik az olvasót, mintha az képtelen lenne komplikáltabb dolgokat is felfogni a kis agyával. Ezért szeretem az olyan könyveket, amiken gondolkodni kell,és amiben igenis, a végső kibontakozás előtt a szerző kíméletlenül minden csapást rámér a főhősére, és nem megy minden úgy, mint az ágybasz*rás.

De mondtam már, nekem nem ez a legfőbb gondom vele, hanem az üzenet teljes hiánya. Nem üzen ez a könyv semmi jót barátságról, a másokhoz fűző viszonyokról, jóról és rosszról, az ember saját belső démonairól.

2011. aug. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/90 A kérdező kommentje:

Ebben igazat adok...túl sok pozitív üzenet nem jut eszembe ellenben negatív azért igen...és a vámpírmítoszt is teljesen leamortizálta, ami nekem fáj...

De a Frászkarika remek sebnyaldosás volt...végre egy igazi vámpír :)

2011. aug. 25. 23:15
 75/90 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Imádom ezt a kérdést :D és hogy végre normálisan kifejtettétek itt sokan, hogy mi a "baj" a twilighttal.

Személy szerint én is úgy gondolom, hogy Edward marha unalmas. Ha nekem valaki állandóan így csöpögne a fülembe, hát nem tudom melyik éghajlatra küldeném először. Jacob már teljesen más. Ha ő lenne szerelmes belém.... te jézus atya úristen. 1. imádom a farkasokat :D 2. nem 100 éves, hanem tényleg egy kamaszfiú, 3. kedves, humoros és kalandos. Motorozik, emberek! Hát ha elém begurulna egy Harley meg egy Volvo egyszerre, kezem lábam törném hogy a kétkerekűre ülhessek inkább, a szexi, napbarnított bőrű cukifiú mögé. *.* Na de ez meg tök egyéni vélemény, mindenkinek más tetszik.

Azt viszont nem tudom megérteni, ha ez a "más" Robert Pattinson. Kezdjük ott, hogy az első könyvet még én is imádtam. Találtam egy 3 évvel ezelőtti naplómat, amiben konkrétan arról áradozok XD Elképzeltem a tökéletesen helyes és imádnivaló fiút a kócos, vöröses hajjal és hát olvadoztam rajta jó sokat. aztán kijött a film és... FÚJ. Ekkora illúziórombolást még életemben nem szenvedtem. Az a srác egyáltalán nem helyes -.-" a második filmben egyenesen nevetséges, hát a "tökéletes" felsőtestére én inkább azt mondanám hogy girnyó úgy ahogy van. És egyetértek valamelyik előttem szólóval, tényleg olyan, mint egy csöves XD szóval Taylor Lautner is hozzájárult egy kicsit ahhoz, hogy inkább Team Jacob, köszönöm szépen. Bella meg korunk legismertebb Mary Sue-ja, de hát ez van, nem kell szeretni. Én sem teszem xD

És jó meglátás, én sem találok benne pozitív üzenetet. Sem visszatérő motívumokat, amik pedig igen "hasznosak" egy többkötetes regényben. A Harry Potter például egy olyan összetett és tökéletesen megszerkesztett sztori, már az első könyvben is, de a többiben meg pláne, olyan előreutalások vannak a hetedikre nézve hogy az ember csak kamillázik, ha újraolvassa a sorozatot. Ja, az én kedvenc idézetem pedig: Amikor Harmionét elhagyta a szerelme, erős maradt és tovább küzdött a gonosz ellen. Amikor Bellát elhagyta a szerelme, magzatpózban lefeküdt egy erdő közepén és négy hónapig egy fotelban ült a szobában. x'D

Ha pedig még többet akartok megtudni a vámpírokról meg vérfarkasokról, ajánlom az Odaát/Supernatural c. sorozatot. Nem minden rész vámpíros, de van belőle elég. Sőt, a hatodik évadnak van egy kifejezett Twilight-paródia része is :D Engem pl. meglepett, hogy a Kérdező azt írta, "az ezüstöt eredetileg vérfarkasok ellen használták, csak később keveredett bele a vámpírmítoszba...." én már tök furának érzem, hogy ezzel valaki ne legyen tisztában :D Ugyanis nekem amióta csak hallottam ilyen kitalált lényekről egyértelmű, hogy a vérfarkasoknak ezüsttel lehet ártani. Mondjuk ez a fent említett sorozatból is kiderül x) tudom ajánlani. Letölthető illetve elvileg a viasat 6on megint adják de nem tudom hol tartanak xD

Ja, amúgy most jut eszembe, ennyiből az Alkonyatban a farkasok is sebezhetetlenek. Sőt mindkét faj írtó gyorsan gyógyul, ha valamije eltörik, mert ugye a vámpírok teste elégetés nélkül újra összeáll.

És ott van még Leah... én a helyében imádnék farkaslány lenni *-* Azt mondta, nem menstruál. KELL ENNÉL TÖBB? XDDDD oké, nem lehet gyereke, de én mondjuk nem is szeretnék szülni soha, szóval szívesen lennék a helyében...

Na jó, ennyi voltam x)

2011. aug. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/90 anonim ***** válasza:
ezt az utolsó hozzászólást öröm volt olvasni! :D És persze a többivel is egyetértek, amiket fentebb írtak :)
2011. aug. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/90 A kérdező kommentje:

Hát nem vagyok az a fajta aki képes megőrülni egy pasi külsejéért...valahogy nem tudom azt mondani valakire hogy jópasi amíg nem ismerem a belsejét legalább egy kicsit :D Szóval a kidolgozott testek különösebben nem hatnak meg...szép azt annyi :) de ez nem tartozik ide x)


Nem gondoltam hogy ilyen jó kis fejtegetés alakul ki...az Alkonyatláz egyébként tényleg alább hagyott lehet azért mert többen elkezdtek gondolkodni rajta mint azt én gondoltam...a Harry Potter valóban összetettebb ezért is maradt meg a rajongótábor az utolsó rész bemutatásáig is...


Erre a Tvájlájt (xD mér írják sokan így?9 világa kiegészítőkötetre meg csak azt tudom mondani, hogy az írónő elvileg a mi világunkba álmodott bele néhány plussz lényt szóval szerintem elégnek kéne lennie magának az eredeti könyvnek a "világa" bemutatására...Meg aztán ez a "hupsz mennyi mindent elb*sztam gyorsan írok egy magyarázkodókötetet, talán még abból is befolyik pár milla" dolog...szerintem már kissé kínos...A legtöbb ilyesfajta könyvben az aki eddig nem tudott semmit a vámpír(vagy más lény) világáról (esetünkben Bella) kérdezget és érdeklődik, a lény pedíg válaszolgat ha akar...vagy magyaráz, és így simán be lehet mutatni a világot...teljesen felesleges egy vámpírmítoszt teljesen semmibevevő és arra sok pontban szégyenthozó könyvet megírni...hogy "ide születtem a 21. századba és nem érdekelnek a régi mondák, az eredeti vámpírok szerintem ez akkor is így van..." ne azzal akarjon nagyot alkotni valaki, hogy eldeformál egy többszáz éve szájhagyomány útján terjedő majd néhány regényben konkrétabb formát öntő lényt.

2011. aug. 26. 23:08
 78/90 anonim válasza:

Hát igen, én a szememnek bizony nagyon tudok hinni x))) ÉS nem mintha Bella észrevette volna a vámpírokat ha nem lettek volna gyönyörűek meg iszonyú sármos-helyes pasik úgyhogy...........

Persze később, amikor Jacob próbálta győzködni hogy válassza őt, már könnyű volt mondania hogy akkor is Edwardot szeretné ha nem így nézne ki mert akkor is ő lenne a legkedvesebb lény a világon, ja, csak épp Mike-nak esélyt sem adott, aki viszont szintén kedves volt, mert észre sem vette, mert majd kiguvadt a szeme a szuperhelyes csávón.

Azt kell mondjam, olyan érzés mintha az egész saga csak egy jó hosszú fanfic lenne. egy jó hosszú Mary Sue-s fanfic x)

2011. aug. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/90 anonim válasza:
100%

Áhhh .. nekem is sok minden betett, de legfőképp az, hogy abban a suliban soha senki nem vágja el a kezét, soha senki nem menstruál?!

Úgy értem h baromság h nem tud ellenállni a vérnek.. Te is tudsz nemet mondani a habos krémesnek, ha jól vagy lakva..


De jó elfogadnám h ő úgy ábrázolja, hogy nem tudnak ellenállni: akkor minek járnak 500 fős iskolába? (ahol azért vannak lányok és véreznek is 28 naponta minimum.. de anélkül is - melyik gimiben nincs verekedés? szúnyogcsípés- ill pattanás-kivakarás?! pláne tesirai balesetek, horzsolások.

2011. aug. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/90 anonim válasza:
emberek... ahhoz képest hogy nem szeretitek elég sokat tudtok róla... akkor hogy is van ez?
2011. aug. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!