Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek az Alkonyat...

Szerintetek az Alkonyat szereplőit nem festi le a könyv túl idealistán?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a vámpírok itt nem hibáznak...szuper erősek a bőrük a napfényben gyönyörű, ők maguk is gyönyörűek, méltóságteljesek, hibátlanok, de még azért is magukat ostorozzák, hogy néha megölnek néhány erdei állatot....

Még az is ami a vámpírmítoszból eredő "rossz tulajdonság" vagy velejáró rossz lenne (mivel egy hibátlan misztikus lény kicsit sem érdekes) még azért is megbocsájtat velübk az író, azzal, hogy Edward ott "sajnáltatja magát" hogy ez egy gyilkos bőre...stb.


Semmi nem állhat az útjukba, ők mégis cukin és alázatosan élnek.


Az meg már tényleg túl idealista a számomra hogy Edward és Bella az első kötetben összejönnek, és 3. kötet kellett ahhoz, hogy végre ágyba kerüljenek (ugye a vámpír mítosz úgy 100 éve összefonódott némi mocskos erotikával, amit szintén kiírtottak az Alkonyatból)

Jó lehet a sok tinédzser lánynak (amúgy én is az vagyok) pont azért jön be mert Edward és a többi pozitív szereplő, olyan gyengéd, bájos, és tiszteletre méltó, mert legyőzi a vágyát a vér után, de ez így nekem hiányos...most akkor ők nem is vámpírok...vagy a vámpíroknak egy túlidealizált változatai....


Az írónő túl sok jó tulajdonsággal ruházta fel szereplőit, önfeláldozás, szerelmünk nélkül élni nem akarás...azt rakta beléjük amit 100 emberben sem találnánk meg a valóságban együtt, és ez nekem sok. Túl tökéletesek, egy vámpírnak tényleg ilyennek kéne lennie? Nem tartom szükségszerűnek, hogy egy vámpír kegyetlen gyilkos legyen, de az, hogy mint olyan, bocsánatot kérjen szinte a létezéséért, nekem már sok...

Rossz tulajdonságnak igencsak híján maradtak, az Alkonyat vámpírjai, ezáltal nem életszerűek, mert lehet, hoy nem léteznek vámpírok, de minden földi lénynek kell, hogy legyen hibája...


2011. aug. 15. 20:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/90 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem szeretik, nem azt jelenti, hogy nem olvasták. Ha valamit nem szeretsz, az csak úgy derül ki, ha utána nézel a dolgoknak. Amúgy meg, nehéz nem tudni róla, amikor a csapból is ez folyik.

És azért ha kicsit többet olvastál volna, tudnád, hogy voltunk páran, akik szeretjük, mégis fel tudtuk sorolni a hibáit... Az éleslátás nem mindig függ össze a nemszeretemmel.

2011. aug. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/90 A kérdező kommentje:

Itt azért a válaszolók majdnem fele szerette vagy szereti az Alkonyatot....szóval nem csoda....


Én meg több okból tettem fel a kérdést...egyrészt mert kíváncsi voltam hogy vannak-e mások (akár rajongók akár nem) akik hasonlóképp észrevették hogy az Alkonyat vámpírjai egy kicsit túl tökéletesek...az írónő elfogultsága elég valószínű velük szemben...


Egyébként ami a vér dolgot illeti, igen ha egy vámpír aki ráadásul álltavéren él (azaz mégjobban kínozza az embervér szaga mert sose lehet az övé) hogy bírja elviselni a vérszagot ami elméletileg egy 500 fős suliban minden nap körüllengi...


Amúgy is ha Bell illata olyan fantasztikus a számára, akkor amikor megjön neki, az egy durva eset, vagy amikor belép abba a bizonyos osztályterembe épp megvan neki...? még ezt úgy el tudnám képzelni, hogy hirtelenjében azért olyan durva....


Alapvetően az Alkonyat vámpírjai nem igen rendelkeznek vámpírtulajdonságokkal...legalábbis és úgy érzem...Miért járna egy vámpír egy iskolát újra és újra és újra? annyira felesleges ezzel bíbelődnie pláne hogy ezzel nehezebb az álca fenntartása is...

2011. aug. 28. 23:34
 83/90 anonim ***** válasza:
100%

Meg az se tetszett benne, hogy a tökéletes vámpírok úgy dobálóznak a pénzzel, hogy az már szinte fáj.. az volt a legutolsó pont, amikor Eddie rájött, hogy Bella motorozik, és Jacob roncsokból szerelte össze a motorját hónapok alatt, erre ő egyik napról a másikra vesz egy olyat, ami hú de hiperszuper, aztán meg úgy dönt, hogy na jó, akkor mégse kell neki igazából... meg úgy mindenre kb ez vonatkozik, dobálják a pénzt, és végig szónokolnak róla, hogy az igazából nem is lényeges pont... Nekik hogy is lenne az? Ebben is totál el van szállva - a tökélesete, gyönyörű, sebezhetetlen vámpírok még dúsgazdagok is, váó!


Részben pont ezért döntöttem volna Jacob mellett, mert ez is olyan ellenszenvessé tette a kommunát... :(

2011. aug. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/90 anonim ***** válasza:

08-25 14:26-nak


Valaki már írt egy sokkal jobbatXD(08-22 09:28)

2011. aug. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/90 anonim válasza:
60%
Én speciel rühellem a Twilightot az első filmet valahogy sikerült második nekifutásra végigszenvednem, főleg az irracionális viselkedés kínzott, külön gratulálok annak aki már második olvasásra tudta hogy hülyeség, de azért még elolvasta 3*, van szerethető hülyeség de a hozzászólások alapján ez meg sem közelíti azt a kategóriát. Aki olyanokat ír hogy majd akkor írjunk kritikát ha majd olyan sikeresek leszünk mint az írok stb annak meg azt üzenem hogy fogalma sincs hogy az egész miről szól, senki nem tiltja meg hogy szeresd a twilightot, csak nekünk más a véleményünk.
2011. aug. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/90 anonim válasza:
100%
Twilight. Oké. elolvastam az első részt, tetszett a sztori meg hogy újszerű dolgok vannak benne, a film se volt rossz, bár a csillogó bőr ugy baromság ahogy van. :D Szerintem. Aztán egy barátnő elkezdte mesélni a további részek történetét és a fejemet fogtam. Akkor be is fejeztem az Alkonyat-dolgot. Aki szereti a vámpírokat, annak a figyelmébe ajánlom Laurell K. Hamilton , Anita Blake, vámpírvadász címü sorozatát. Az egész háttérsztori, a kitalált világ ahol játszódik, annak leírása, a fogalmazás, az akció, minden szuper benne. Kb a 10. résztől aztán kezd tulzásokba esni ugyan, de az első részek mindenképp remekművek! Kár hogy film nincs belőle :D
2011. szept. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/90 anonim válasza:
moderálva?
2011. szept. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/90 anonim válasza:
38%

Na de gyerekek(vagy inkább lányok), olvassatok már valami normális fantasyt!

Igaz, nem olvastam, csak a filmeket láttam, az pedig, mint tudjuk, sosem adja vissza igazán a könyveket (vagy jobb vagy rosszabb),

de engem legfőképpen a túlságosan képtelen világ zavar, nem is azért mert nem létezhet (harry potter sem létezik, de viszonylag kevés hiba van a felépítésben), hanem mert egyszerűen valaki a kezébe vett egy tollat, és osztogatta a szupererőket a vámpírjainak, közben beállította őket valami k***a gazdag érzelemvilággal rendelkező lényeknek, de ezt valahogy nem alapozza meg az eddigi "életük", meg az a világfájdalom a színészek arcán annyira bírom..


Meg még annyi, hogy sokáig kerestem, hogy a fentiek mellett(és azokkal összefüggésben) mitől sántít nekem a dolog: nézzétek szerepjátékos szemmel, melyik karakter eljátszásában éreznél normális kihívást?

pl

- ha kapnál valami vámpírt, nem össze vissza öldösnéd az embereket?

-(lehet hogy ez majd megdől, a 4. részről még szerencsére nem tudok->)a vámpírok és farkasok gyűlölik egymást, mégis tartják magukat a szerződéshez ---> LoL!, hát mondjátok már nem furcsa ez egy kicsit, hogy ennyire béke van, meg együtt harcolnak :D na igen harc... a másik kedvencem még az a SZÉGYEN csatajelenet a filmen, nemtom hogy volt ez könyvben de vhogy így lehetett, oké hogy jelenünkben élnek, de semmi fegyver meg semmi? (-lásd underworld)

meg csillogó bőr pf...


na mindegy, ezeket is meg lehetne oldani úgy, kevéssé úszunk nyáltengerben, mégis viszonylag nagyobb "mögöttes érzelmi tartalma" legyen (fúj hogy ezt leírtam, de így van), az ő szenvedésük mögött semmi nincs


ez még low-fantasynak se megy el, kicsit sem nagyszabású történet, pedig azzal is fel lehetne kicsit dobni


egyvalamit kihagytam: volturi NA azmi már??()/?)/=?)%=%/?= fatal error ekkora hülyeséget beletenni az egész onnantól hogy először hallunk róla a legvégéig értelmetlen

(most nem fejteném ki, hogy miért de ilyenek hogy van ott Rómában vagy hol valami család ahol megszólal a kis 10éves p***a hogy fájdalom azt akkor összeesnek pf..)

(Még egy újabb kiegészítés, a főhősnőre persze ezek nem hatnak mer miért is..)


VÉGÜL: kb 3 sort terveztem írni na mindegy..


/Egy nem nőnemű lény/

2011. szept. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/90 anonim válasza:
100%
nem olvastam végig az összes választ, de egyetértek a nagy többséggel. felállít egy ideált, a tökéletes párról rózsaszín felhőkkel meg mindennel, úgy ahogy illik. a történet sablonos, bár elolvastam mindet, sejtettem hogy Edward és Bella együtt maradnak, hogy Bella nem hal bele a szülésbe, happy end lesz stb. komolyabb problémám mindettől függetlenül nem volt, úgy gondoltam egyszer el lehet olvasni, viszont amikor a média felkapta és még a csapból is ez folyt, meg minden 10-11 éves kislányka azon vitázott hogy "Team Edward vagy Team Jacob?:( " na akkor nekem is elegem lett az egészből, csak úgy mint a legtöbb normális embernek
2011. szept. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/90 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, a happy end az egyik dolog, ami kicsit még böki a csőrömet. Szeretem a Twilight-ot, oké, de szerintem sokkal ütősebb lett volna a történet vége, ha Bella belehal a szülésbe, vagy a Volturi öli meg, vagy bármi, Edward pedig nem akar többé érző lény lenni és gyilkolni kezd. Így talán hasonlított is volna egy kicsit vámpírra. És ha mondjuk Bella belehalt volna a szülésbe, Edward el akarta volna pusztítani Nessie-t, amit Jake nem hagyott volna, és így kialakulhatott volna a Twilight történelmének első normális harcjelenete... Nem akarom megváltoztatni a könyvet, isten ments, de ne mondjátok, hogy nem lett volna ütősebb és esetleg egy kicsit reálisabb is, már amennyire beszélhetünk itt realitásról.
2011. szept. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!