Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek az Alkonyat...

Szerintetek az Alkonyat szereplőit nem festi le a könyv túl idealistán?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a vámpírok itt nem hibáznak...szuper erősek a bőrük a napfényben gyönyörű, ők maguk is gyönyörűek, méltóságteljesek, hibátlanok, de még azért is magukat ostorozzák, hogy néha megölnek néhány erdei állatot....

Még az is ami a vámpírmítoszból eredő "rossz tulajdonság" vagy velejáró rossz lenne (mivel egy hibátlan misztikus lény kicsit sem érdekes) még azért is megbocsájtat velübk az író, azzal, hogy Edward ott "sajnáltatja magát" hogy ez egy gyilkos bőre...stb.


Semmi nem állhat az útjukba, ők mégis cukin és alázatosan élnek.


Az meg már tényleg túl idealista a számomra hogy Edward és Bella az első kötetben összejönnek, és 3. kötet kellett ahhoz, hogy végre ágyba kerüljenek (ugye a vámpír mítosz úgy 100 éve összefonódott némi mocskos erotikával, amit szintén kiírtottak az Alkonyatból)

Jó lehet a sok tinédzser lánynak (amúgy én is az vagyok) pont azért jön be mert Edward és a többi pozitív szereplő, olyan gyengéd, bájos, és tiszteletre méltó, mert legyőzi a vágyát a vér után, de ez így nekem hiányos...most akkor ők nem is vámpírok...vagy a vámpíroknak egy túlidealizált változatai....


Az írónő túl sok jó tulajdonsággal ruházta fel szereplőit, önfeláldozás, szerelmünk nélkül élni nem akarás...azt rakta beléjük amit 100 emberben sem találnánk meg a valóságban együtt, és ez nekem sok. Túl tökéletesek, egy vámpírnak tényleg ilyennek kéne lennie? Nem tartom szükségszerűnek, hogy egy vámpír kegyetlen gyilkos legyen, de az, hogy mint olyan, bocsánatot kérjen szinte a létezéséért, nekem már sok...

Rossz tulajdonságnak igencsak híján maradtak, az Alkonyat vámpírjai, ezáltal nem életszerűek, mert lehet, hoy nem léteznek vámpírok, de minden földi lénynek kell, hogy legyen hibája...


2011. aug. 15. 20:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/90 A kérdező kommentje:
Van ahol megmagyarázzák, hogy képesek irányítani a testükben a vért...ez számomra még elfogadható de a spermiumaik nyilván halottak elvégre nem is izzadnak, nem termelnek saját vért hisz el kell szívniuk másoktól...szóval új életet nem tudnak összehozni...mégis hogyan?
2011. aug. 18. 17:34
 22/90 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Twilight lealacsonyítja az olyan filmeket mint a Drakula ! A 80-as, 90.-es években a vámpírok nem szépfiúk, gondolatolvasók, csillogó bőrűek voltak, hanem ilyesztő lények, akik nem nyuszikat ettek, meg sajnáltatták magukat.

Ami még megközelíti az igazi vámpírokat az a Vámpírnaplók ! Mert még is van 1jó vámpír, de ő sem tökéletes, de ott van a testvére, aki az elején kedve szerint ölt, és nem érdekelte senki se !

2011. aug. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/90 anonim ***** válasza:
100%

Előre leszögezném, hogy IMÁDOM az Alkonyat-sagát. De tényleg van benne pár elcseszett dolog, ezt a fanoknak is be kell látniuk. Amit itt felsoroltatok mind igaz, de ami a legjobban szemet szúrt, hogy Edward igazából nem is szereti Bellát. Mert az első kötetből full úgy jön le, hogy csak kihívásnak tartja a lányt, mert különleges a vére és nem lát a fejébe, pedig a csaj egy senki. És nekem senki ne mondja, főleg egy vámpír esetében ne, hogy önmagáért szeretett bele, nem pedig a vére és az elhatárolódott elméje miatt. Mert ugye ezek kezdték el foglalkoztatni a mi drága Edwardunkat...

Jó, ezt elnézem. De itt a következő hiba. Edward "testvére" meg akarja ölni élete szerelmét, mert megérezte a vére illatát. Ami mondjuk alap egy vámpírnál. De Edward ekkor nem Jasperre dühös, nem Alice-re, aki kitalálta Bellának a szülinapi partit ahol a dolog történt, hanem ÖNMAGÁRA. Ezért ott hagyja egyedül, minden szó nélkül. Aha, köszi. Ekkor jön a képbe Jacob. Ő aranyos, törődő és mindvégig ott volt Bella mellett, még akkor is, amikor Edward elhagyta. Szerintem nincs lány a földön, aki ne felejtette volna el egy csapásra azt a szemetet, aki a semmiért dobta és ne járna inkább azzal, aki ténylegesen megbecsüli.

Továbbá azt sem nagyon értem, hogy ha Edward azért hagyta el Bellát, hogy ne tudja bántani meg ilyenek, akkor miért csak akkor akart végezni magával, amikor megtudta, hogy Bella "halott"? Ha annyira gyűlöli magát és a vámpírságát, és hogy bánthatja a szerelmét meg még egy csomó ártatlant, minek kellett elköltözni? Miért nem ugrott rögtön az öngyilkos részhez? Tudom, ez szemétség, de ez a véleményem xD És mondjuk ha mindenáron távol akart maradni Bellától, miért kellett mégis visszamennie hozzá? Bella tudatta Edwarddal, hogy él és ezzel megkímélte az ő életét is. Ez nagyon szép, csakhogy a srác nyugodtan mondhatta volna, hogy köszönöm szépen, menj haza, puszi.

Mindezeket követően a csupaszív vámpírok kegyetlenül lemészárolják a saját fajtájuk ezreit azért, hogy megvédjék azt, akitől távol akartak maradni. Nagyon érdekes. És Bella nem szereti Jacobot. Akkor miért smárol vele mégis? És Edward még ekkor sem Bellára dühös, hanem magára és Jacobra. Akire féltékeny, pedig állítólag megbízik Bellában. Érthetetlen. Bár számomra az is érthetetlen, hogy a vérfarkasok és a vámpírok örök ellenségek, és ezt mégis félretették egy lányért aki azzal, hogy visszautasította Jacobot, tulajdonképpen szétgyalázta a vérfarkasokat, akik egész addig jók voltak pótléknak, míg Cullenék vissza nem fogadták.

Aztán persze a végkifejlet. Melyik anya örülne neki, ha a lánya középiskola után rögtön férjhez menne? Szerintem egyik sem. Itt pedig Renée sugárzik a boldogságtól. Charlie reakciója legalább normális. Az viszont már nem, hogy minden apelláta nélkül elfogadja a feltűnően gyorsan fejlődő unokáját és nem akarja tudni, mi történt a lányával, akit mintha kicseréltek volna. Ráadásul még Bella első vadászatából is romantikus jelenetet csinálni óriási hiba volt. Viszont Jacob ekkor már mindent felad Belláért és Renesmee-ért és csak a szerencsének köszönheti, hogy páran mellé szegődnek és nem marad teljesen magára, de Bella még ekkor is csak és kizárólag Edwardot szereti. A Volturi meg kész vicc, főleg a végén. Mert ők a vámpírok legjobbjai, a tuti fazonok, ehhez képest simán leveri őket néhány mezei vámpír. Gratulálok.

És még valami, ami nagyon kiakasztó. Carlisle. Bírom, jófej meg minden, de... Ő bírja a vért. Komolyan, meg sem rezdül tőle. Rendben, ő öreg, már hozzászokott, de orvos, nap mint nap lát és érez vért és még csak rosszul sem esik neki? A többiek legalább mutatnak valamiféle vágyódást. De Carlsile mintha nem is kívánná a vért, holott ő VÁMPÍR.

A többi bakit meg sem említem.

Wow, sokat írtam :o Viszont mégegyszer elmondom, hogy én is fan vagyok, de vannak dolgok, amiket nehéz nem észre venni xD

2011. aug. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/90 A kérdező kommentje:

Én ennyi bakit már nem fogadok el pláne, hogy nem csak ennyi van....


Igen az, hogy pont orvos az kicsit sok volt, de talán ettől még szimpibb a sztori, hogy nem elég hogy halálra utálják magukat, hogy állatokat ölnek (amit egyébként az emberek is szoktak) ráadásul még életeket is mentenek, és gyógyítanak...

A vér nem drog hogy csak úgy leszokjanak róla...és az állatvér még ha vér is azért mégse teheti őket olyan erőssé mint azokat a vámpírokat akik rendes emberi véren élnek...ez azt hiszem alap, valamit valamiért...ha az állatvér olyan szuper kielégítő lenne akkor miért nem eszi az összes vámpír azt? A holttestekkel sem kell igazán törődni, lelkiismeret furdalás sincs akkora hogy kinek a kisgyerekét vagy férjét öltük meg...ennyi erővel minden vámpír szívhatná azt...


Nekem mondjuk a gyerek neve is fájt kicsit, csak hogy összekapcsolják a két nevet kreáltak egy ilyet ami hosszas ízlelgetés után is hülyén hangzik...bár már egész megszoktam...Röneszmé...RönEsszmé....akkor is fura....:)

Meg a vérfarkasoknál szép ez a párválasztás dolog, de hogy beleszeret egy csecsemőbe...nem csoda, hogy kedvelt karikatúra téma lett a farkas és a csecsemő párosodása...mondván: "Igen, ezt komolyan gondoltad? mert akkor legalább egy rajz erejéig megmutatjuk hogy is nézne ki" jó nyilván nem úgy gondolta az írónő hogy Jacob majd egy csecsemőt csinálgat, de akkor is meredek.

2011. aug. 18. 19:15
 25/90 anonim válasza:
100%

Poénnak fogtam fel, amikor elmesélték a történetét, jellemezték a vámpírokat. Mondtam is legjobb barátomnak, hogy ezt csak ő találta ki és a főszereplőt, álmai "férfijává" alakította. Amikor megnéztem... egy világ omlott bennem össze. Végére egy kis poén:


"Nem tartom szükségszerűnek, hogy egy vámpír kegyetlen gyilkos legyen, de az, hogy mint olyan, bocsánatot kérjen szinte a létezéséért, nekem már sok..."

Ebből a mondatból esett le, hogy ha ilyenek a vámpírok, akkor a Megasztárban volt 1. Mégpedig Szíj Melinda! xD Mármint ő is bánta a sajt létezését :D

2011. aug. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/90 anonim ***** válasza:
0%
Betegek vagytok... :/
2011. aug. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/90 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző hozzászóló!

Mi itt eddig észérveket vonultattunk fel, amelyek az Alkonyat-saga ellen szóltak, vagy kiemelték a rossz tulajdonságait. De mi legalább tiszteletben tartjuk mások ízlését. Különben meg, ha akkora időpocsékolás szót fecsérelni rá, miért írtál ide? Főleg egy ilyen hozzászólást...

Ne haragudjon meg rám senki, nem akarok rendet teremteni vagy ilyesmi, csak az ilyesfajta hozzászólások felhúzzák az agyamat. Ha nincs egy normális mondatod, ne írj. Ennyi.

2011. aug. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/90 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Olvastam, hogy szeretnétek terjeszteni a Twilight- saga hibáit és hát én nekem van gportálon egy állandó oldalam, amivel nem tudok mit kezdeni. Ha gondoljátok, akkor azt megcsinálhatom egy olyan oldalnak, amiben kibeszéljük a sztorinak mind a pozitív, mind a negatív oldalait. Úgy tudom, hogy a gportál elég népszerű, és ha akarjuk, akkor hírdethetjük más gportálos illentve nem gportálos emberkék között is. Ha érdekel az ajánlatom és időben szóltok, akkor holnapra, de legkésőbb holnaputánra el tudnám készíteni az oldalt! :)) írjatok itt vissza, és én máris megcsinálom :DD
2011. aug. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/90 anonim ***** válasza:
100%
Ha kell, ha nem én megcsináltam az oldalt! :DD Előre szólok mindenkinek, hogy még nagyon kezdeti állapotban van, és egyszerre nem lehet sok szöveget írni (ami HATALMAS hiba), de még dolgozom rajta! Ha gondoljátok, meg lehet nézni, és örülnék ha sűrűn lenne látogatva, mert akkor százezer százalék, hogy megcsinálom a szöveges részét tökéletesre! :DD az oldal címe: startruck.gportal.hu
2011. aug. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/90 anonim válasza:
100%

Nekem az nem tetszik magában a story-ban, hogy az elején még Edward egy sármos, udvarias, de veszélyes és kacér pasi, majd a második könyvtől már egy "nyálgép"...

Egyébként én is kiolvastam az összes könyvet és sok felhozott hibával nem vagy nem teljesen értek egyet.

A vámpírok sem tökéletesek, legalábbis érzelmileg. Kivéve Calisle-t. Pl. Edward nagyképű (az első részben, utána már idióta), Rosalie hisztis, Emmett erőfitogtató, stbstb.

Azt, hogy hogy a fenébe sikerül a gyerek, én sem értem...

A vérfarkas-kisbaba kapcsolat, tehát a "bevésődés" alatt edig nem szerelmet és szexuális vonzódást kell érteni, hanem egy nagyon erős kötődést, amit tökéletesen leírnak valamelyik részben.

Bella meg csak azért volt szerelmes Jacobba és fordítva, mert a leendő gyereke volt Jacob bevésődésének tárgya. Amint kint a baba, már meg is szűnik ez a "félszerelem".

Azt, hogy miért fut mindenki Bella után, én sem értem, de azt, hogy miért akar vele mindenki barátkozni, azt igen, hiszen régen, ha jött egy új osztálytárs, nálunk is az volt a szokás, hogy megrohamoztuk és azon versengtünk, hogy kinek lesz a barátja. És nem azért esett bele Edward Bellába, mert nem lát bele a fejébe vagy esetlen. Az csak felhívja a figyelmét rá. "Kell valami, ami megfog, és kell, ami megtart." A szerelem amiatt alakult ki, hogy Bella másképp gondolkodik, mint a nagy többség, jószívű és bátor, pedig nagyon esetlen.

Így hirtelen más nem jut eszembe, amit írtatok, de mosolyogtam páron, hogy a könyvben szépen le volt írva, hogy mi miért van, de valaki nem olvasta el figyelmesen.

Egyébként teljes mértékben igazat adok abban, hogy nincs értelme annak, hogy a vámpírok bujkálnak, a vérfarkasok mégis segítenek és nem csak a sajátjaikat őrzik és hogy a ritka egyedi vámpírerők mégsem olyan ritkák... Én nem írtam volna meg a story-t, ha tudom, hogy ennyire csöpögni fog.

Szerintem egyébként a True Blood a leg"reálisabb" vámpíros sorozat, ami készült az utóbbi időben. :)

2011. aug. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!