Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek az Alkonyat...

Szerintetek az Alkonyat szereplőit nem festi le a könyv túl idealistán?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a vámpírok itt nem hibáznak...szuper erősek a bőrük a napfényben gyönyörű, ők maguk is gyönyörűek, méltóságteljesek, hibátlanok, de még azért is magukat ostorozzák, hogy néha megölnek néhány erdei állatot....

Még az is ami a vámpírmítoszból eredő "rossz tulajdonság" vagy velejáró rossz lenne (mivel egy hibátlan misztikus lény kicsit sem érdekes) még azért is megbocsájtat velübk az író, azzal, hogy Edward ott "sajnáltatja magát" hogy ez egy gyilkos bőre...stb.


Semmi nem állhat az útjukba, ők mégis cukin és alázatosan élnek.


Az meg már tényleg túl idealista a számomra hogy Edward és Bella az első kötetben összejönnek, és 3. kötet kellett ahhoz, hogy végre ágyba kerüljenek (ugye a vámpír mítosz úgy 100 éve összefonódott némi mocskos erotikával, amit szintén kiírtottak az Alkonyatból)

Jó lehet a sok tinédzser lánynak (amúgy én is az vagyok) pont azért jön be mert Edward és a többi pozitív szereplő, olyan gyengéd, bájos, és tiszteletre méltó, mert legyőzi a vágyát a vér után, de ez így nekem hiányos...most akkor ők nem is vámpírok...vagy a vámpíroknak egy túlidealizált változatai....


Az írónő túl sok jó tulajdonsággal ruházta fel szereplőit, önfeláldozás, szerelmünk nélkül élni nem akarás...azt rakta beléjük amit 100 emberben sem találnánk meg a valóságban együtt, és ez nekem sok. Túl tökéletesek, egy vámpírnak tényleg ilyennek kéne lennie? Nem tartom szükségszerűnek, hogy egy vámpír kegyetlen gyilkos legyen, de az, hogy mint olyan, bocsánatot kérjen szinte a létezéséért, nekem már sok...

Rossz tulajdonságnak igencsak híján maradtak, az Alkonyat vámpírjai, ezáltal nem életszerűek, mert lehet, hoy nem léteznek vámpírok, de minden földi lénynek kell, hogy legyen hibája...


2011. aug. 15. 20:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/90 A kérdező kommentje:

A legtöbbek álma az hogy valaki különlegesnek tartsa őket, leginkább azoké akik olyan szürkék és savanyúak mint Bella...


És itt a remény egy mindenkinél szürkébb és besavanyodotabb lányt egy olyan csoda pasi mint Edward tartott különlegesnek...

2011. aug. 20. 14:56
 42/90 anonim ***** válasza:

Ha egy ilyen rémes természetű pasi szállna rám, legyen bármilyen a külseje,akkor én inkább savanykodnék tovább egyedül!

XD XD XD

2011. aug. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/90 anonim válasza:
áhh.. fentvan az aztadomon:DD
2011. aug. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/90 anonim ***** válasza:
Sziasztok, megint a honlapos lány vagyok! Írtam ugye, hogy kész, de még prototípus, hát már nem az :DD lehet jönni, vitatkozni is, feldobtam egy témát is ( twilight-saga pozitív oldalai, avagy miért annyira népszerű). Ha gondoljátok nézzetek be, és szóljatok hozzá akár az én témámhoz, akár csak valami olyan témában, amit szeretnétek még megvitatni! :D startruck.gportal.hu itt nyugodtan lehet vitatkozni, és teljes gőzzel azon vagyok, hogy az oldal NAGYON népszerű legyen, és jó sokan jöjjenek, és vitatkozzanak!
2011. aug. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/90 Valkiakitenem válasza:
3%
Csak azt nem értem, kedves Kérező hogy ha ilyen szarnak tartod az alkonyatot akkor miért olvastad el mind a négy részt ???!!!
2011. aug. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/90 anonim ***** válasza:
Egyébként kérdező, írtad, hogy nem tetszik neked a Reneesme..de ez nem röneszmé, hanem rönezméj:) Le is írja így, kifejtés szerint a könyvbe. Szerintem így már egész szép:)
2011. aug. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/90 emese0724 válasza:
22%
Basszus emberek! Ez csak egy film!!xDxDxD szerintetek úgy fogják eladni a filmet, hogy egy tök szerencsétlen fiú lesz a vámpír?? és amúgy mi van Jacobbal?ő meg teljesen ki van gyúrva!ami arra ösztönzi a tini lányokat, hogy az ilyen kigyúrt nyálas fiúkat imádják!xD
2011. aug. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/90 anonim ***** válasza:
100%
19:00: én is, akárcsak a kérdező, olvastam mind a négy részt, most mégis utálom. Meyer szégyent hozott a vámpírokra, és még lopott is más vámpíros történetekből... aztán meg pár fan azzal sincs tisztában, hogy a Twilighot koppintották a Vámpírnaplókról, és nem fordítva... és igen, a True Blood tényleg sokkal reálisabb, pedig csak az első könyvet olvastam! Amúgy kedves Ts fanok, tudtátok, hogy a föszereplő csaj gondolatolvasó? Csak egy érdekesség... persze az én egyik kedvencemnek, a Vámpírnaplóknak is vannak hibái... de a vámpírok reálisabbak, hiszen Stefan pl igazi ripperré válik az embervértől, és ugyanúgy szomjazik Elena vérére, aminek szemmel látható jele van. Olvastam Anne Rice Interjú a vámpírral című könyvét is, és a különbség itt is ég és föld! Ott a vámpíroknak vissza kell térni a koporsójukba, különben meghalnak, és szenvednek az állandóan változó világtól - ezért lesznek öngyilkosok végül. És akkor ott van Claudia, a gyerekvámpír, aki Lestat miatt örökre gyermektestbe zárt felnőtt nő maradt, aki nem tanulhatott meg szeretni sem, és kihasználja Luist. Szóval, összevetve, a Twilight a legkevésbé reális a sok vámpíros film közül...
2011. aug. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/90 A kérdező kommentje:

Igen Anne Rice könyveiben egészen drámai és reális az amikor a vámpírok már nem tudják tartani az iramot a sok változással...gondoljunk bele ha valaki mondjuk 1900-bans születik és mondjuk huszonéves testben átéli a világháborúkat a szocializmust, a retrót, a disco aranykorszakait, a színes ruhák nagy hajak, aztán a számítógépek hóditásait és 100 év alatt elérkezik a mobiltelefonok és személyi számítógépek világába... azért össze lenne az ember zavarodva, és még csak az sincs hogy arra a 3-5 évre amit még élek nem tanulom meg kezelni a számítógépet...haladni kell a korral, jobb ha megtanulod az újdonságokat...de mire megszokod vagy még meg se szoktad jön is az új.... :)


Ha veszünk mondjuk egy 500 éves vámpírt akinek folyamatosan változnia kellett a világgal, és mostanában egyre gyorsabban változik ez a bizonyos világ...a középkorban nem fejlődtünk ennyit 100 év alatt mint most az elmúlt évszázadban...

2011. aug. 21. 12:56
 50/90 anonim válasza:
18%
Én ugyan nem vagyok alkonyat fan, de ha elolvasnátok a twilight világa kiegészítő könyvet sok itt említett kérdésetekre választ kapnátok. Egyébként nem értem mért kell így kritizálni a történetet az írónő megálmodta és kibővítette a mesét. Mindennek meg van az oka,hogy mi hogyan történik. Szerintem nem baj, hogy egy új szemszögből látja a vámpírokat, más tulajdonságokkal ruházza fel vámpír szereplőit az írónő, mint a szokványos drakulaféléket.
2011. aug. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!