Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szokták azt mondani a hídon...

Szokták azt mondani a hídon dolgozóknak, hogy ha leesnek, akkor mielőtt becsapódnának a vízbe, dobjanak bele valamit, ami megtöri a víz felületi feszültségét és így megmenekülnek. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2016. nov. 30. 23:33
 31/95 A kérdező kommentje:

teljesen reménytelen. még célozni se céloztam arra hogy ragaszkodnék bármilyen véleményhez. erre kitalálod hogy harcolok érte.

az érdekesség az, hogy ti viszont igencsak ragaszkodtok mindenféléhez.

de legalább a köves példát írónak egyértelműen igaza van. kétséget kizáróan nincsenek kövek a híd és a víz között.

és ezért a véleményért akár vele vállvetve harcolok is ha kell!

2016. dec. 1. 12:27
 32/95 anonim ***** válasza:
Jajj, ne már! Ez amolyan zárszónak hangzott. Ilyen gyorsan nem adhatod fel! :)
2016. dec. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/95 A kérdező kommentje:

még jó hogy nincs konkrétum több millió lehetséges esetre amik sokféleképpen kezdődnek zajlanak és végződnek.


és ha neked pl. egy földrengés, terrorista vagy méhraj támadás nem váratlan eset az nagyszerű. ideje volt végre valaki aki ezeket meg tudja előre jósolni.

2016. dec. 1. 12:30
 34/95 A kérdező kommentje:

jó akkor nem adom fel. lebegnek kövek a híd és a víz között, és a hab is kemény. gondoljatok csak a felvert tojás habjára. és akkor a keménytojásról még nem is beszéltem!

ráadásul nem minden hab ami fénylik.

2016. dec. 1. 12:34
 35/95 anonim ***** válasza:

"Olyan nincs, hogy váratlan helyzet. Vagyis van, de erre van a biztosítás."


Ne csak a fele gondolatot ragadd ki!

És látod, pont ezekre a hülyeségekre mondtam, hogy egy konkrét esetet íj le. De még ehhez is szegényes a fantáziád. :)


Váratlan események:

Földrengés: Ha leszakad a híd, akkor megvan a nagy tárgy amit ledobsz. Akkor végülis nem a víz öl meg, hanem a híd.

terrorista: Nem rohadt mindegy, hogy a terrorista öl meg, vagy a víz?

Méhek: Jól összeszúrkálnak, de a biztosítás megfog. de próbaként elkaphatsz egy párat belőlük és dobd a víz felé. Hátha ez segít.


De kérdem én: Mi van az asgardokkal?! Manapság potenciális veszélyt jelentenek a hídon dolgozókra.

2016. dec. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/95 A kérdező kommentje:

tehát kötélmanőverről nem hallottál.

olyanról se hogy egy híd nem szakad le csak váratlanul intenzíven beleng.

és olyasmiről se hogy a terrorista nem lő le csak megzavar. pl. robbant egyet melletted a hídon, de túléled. szerintem a terroristák 100%-ban megoldnék mindenkit? de jó hogy nincs igazad.

és minek irkáljak le konkrét példákat? aki nem tud ilyen példákról és nekem kell leirkálnom ezeket az érdemben válaszolni se tud.

aki szerint egy földrengés kizárólagosan csak a híd leszakadását okozhatja belengését nem annak meg eleve értelmetlen bármiféle példát leírni.

annak nem válaszolnia kéne hanem kérdezni.

2016. dec. 1. 12:49
 37/95 A kérdező kommentje:

igen az is egy lehetséges helyzet hogy az ufók elteleportálják a biztosításodat. nem gyakori de nem is zárható ki teljesen.

de reálisabb példa amikor bűncselekményként földi halandók megrongálják, megpreparálják. mintha ilyesmi se történt volna soha...

miért nekem kell ilyen egyszerű példákat felhozni?

2016. dec. 1. 12:56
 38/95 A kérdező kommentje:
azért ezt kimondani hogy csakis mulasztások miatt vannak balesetek, nagy tájékozatlanságra vall. a biztonsági és óvó rendszabályok messze nem tökéletesek, csak nagymértékben védenek.
2016. dec. 1. 13:00
 39/95 A kérdező kommentje:

"A dolog elmérgesedésben minimum akkora részed van, mint a többi válaszolónak. "

Így van. a "vita" azért van mert le merészeltem írni a véleményemet. ha nem írom le nincs vita.

2016. dec. 1. 13:06
 40/95 anonim ***** válasza:
Bocsi, akkor kérdezek: tulajdonképpen most mire is kellene válaszolni?
2016. dec. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!