Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kiderült, hogy az evolúcióelmé...

Kiderült, hogy az evolúcióelmélet ezer sebből vérzik, áltudományos, irreális. Miért nem tanítják akkor az iskolákban az alternatív elméleteket (pld. Intelligens tervezés ) is hazánkban?

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 10:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/275 anonim válasza:
94%
Igen, ez azért jellemző a kreacionistákra, bocsánat, az értelmes tervezés híveire. Nagy garral lefitymálják az evolúció elméletét, vele együtt az összes biológust, majd teljes némaságba burkolóznak, anélkül, hogy bármivel is alátámasztanák meglehetősen meredek állításaikat.
2009. márc. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/275 anonim ***** válasza:
29%
Én csak annyit: miért nem találtak maradványokat pl. a "köztes állapotú" élőlényekről. Ezen azt értem, hogy amikor épp kimászott a vízből, de még nem tudott mászni a talajon a szerencsétlen, addig mit csinált? Alakulgatott csendben? Vagy mi? Egyébiránt nem vagyok elvakult hívő sem, egyszerűen csak igazi bizonyíték híján nem érdekel az egész.
2009. márc. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/275 anonim válasza:
89%

A hal-kétéltű átmenetről egészen bőséges irodalom van:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


"Ezen azt értem, hogy amikor épp kimászott a vízből, de még nem tudott mászni a talajon a szerencsétlen, addig mit csinált? "


[link]

2009. márc. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/275 anonim ***** válasza:
85%

bevallom lusta voltam végigböngészni az előttem felhozott linkeket, de ha csak a szárazföldre léő halak okozzák számodra a gondot, akkor eloszlatnám a kételyeidet, létezik több halfaj, amely kopoltyúja ellenére is kimerészkedik néha a szárazföldre, a parton ugyan elég ügyetlenül halad az úszóival kapálódzva. Egy halfaj azonban a szárazföldön még fára mászni is képes: [link]



Az evolúcióelméletre egyébként valóban vannak ellenérvek, de ezek többsége egy kis utánaolvasással simán lesöpörhető az asztalról. Néhány azonban elgondolkodtató, és még biológusként sem tudok megnyugtatóan válaszolni rá. Ezek azonban távol állnak az intelligens tervezésnek nevezett szimpla megtévesztéstől.

2009. márc. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/275 A kérdező kommentje:

A véleményem a következő.Az evolúciót,mint világmagyarázatot még senki nem bizonyította be,ezért ez is csak egy elmélet,amelynek elfogadásához hit kell.

Ugyanúgy az Isten létét, illetve a teremtést sem lehet bizonyítani, sem cáfolni tudományosan.

Vannak komoly biológusok, akik nem hisznek az ősrobbanásban, sem az evolúció-elméletben.

Úgy látom, sok olyan ember alkot felszínes véleményt erről, akik nem ásták bele magukat a témába.Ajánlom nekik:hetek.hu/a darwini téveszme

Az,hogy hogyan lett élettelenből élő, és hol van a többmillió hiányzó láncszem,semelyik darwinista nagyokos nem tudja.Hol van a majom,és ember közötti átmenet?Sehol.

Miért nem alakulnak már át a fajok?

Az evolúció ellentmond a termodinamika II.fő tételének is.Robbanásból ilyen rendezett világ jött volna létre?Nem lehet bizonyítani.

Az idő majd eldönti a dolgokat,de én hirdetem:Isten teremtett minket, és Jézus visszajön.lehet ezért cikizni, előítéletekkel támadni, de nem érdemes.A téveszméknek vége lesz.Hiszem.Ahogy te is csak hiszel az evolúciós mesében.Darwin ne csináljon majmot belőlünk.Ámen.

2009. márc. 18. 14:55
 16/275 A kérdező kommentje:
Erről érdekes cikk:Irjátok be a google-ba:darwini téveszme.Jó tanulmányozást.
2009. márc. 18. 15:08
 17/275 anonim ***** válasza:
96%

"Az evolúciót,mint világmagyarázatot még senki nem bizonyította be,ezért ez is csak egy elmélet,amelynek elfogadásához hit kell. "


Az evolúció léte tudományos tény, százszor, ezerszer bizonyított. Amennyiben a rendelkezésre álló tonnányi megfigyelés neked nem elég, szeretném megkérdezni, hogy mit fogadnál el bizonyítéknak?


"Vannak komoly biológusok, akik nem hisznek az ősrobbanásban, sem az evolúció-elméletben. "


Az ősrobbanás jó tizennégymilliárd éve történt, a Föld csak négy és fél milliárd éves, rajta az élet ennél is fiatalabb. A biológia tudománya alapvetően a földi életet vizsgálja, semmilyen formában sem kezeli az ősrobbanás elméletét, mert nincs mit mondania róla, egyszerűen kívül esik vizsgálódásának tárgykörén. Halvány fogalmam sincs, miért mosod össze ezt a két dolgot. Evolúció elméletet elvető biológusok nagyon ritkák, egy-egy megzápult agyú vénember, vagy vallási őrült fiatal hangoztat ilyen nézeteket, ám őket senki sem veszi komolyan, mivel semmilyen bizonyítékuk sincs az állításaikra mind a mai napig. A rengeteg egyéb fantaszta, informatikus, fizikus, bölcsész és egyebek véleménye pedig alapvetően nem számít, mivel általában kiderül, hogy a biológia legalapvetőbb tényeivel sincsenek tisztában. Körülbelül olyan ez, mintha a biológusokat kérdeznék a Higgs-bozonról, vagy susztereket a pulzárokról.


"Úgy látom, sok olyan ember alkot felszínes véleményt erről, akik nem ásták bele magukat a témába."


Azt hiszem elég mélyen beleástam magam a témába, mivel én írtam a már korábban hivatkozott cikkeket, alaposan átolvastam a magyar és az amerikai ÉRTEM mozgalom anyagait, Harun Yahya rizsáját, illetve személyesen is leveleztem a hazai nagyságokkal és magam győződtem meg róla, hogy semmilyen érvre vagy bizonyításra sem hallgató elvakultan vallásosak, akik sarokba szorítva sem hajlandóak beismerni, hogy nincs igazuk, a biológiai jártasságuk pedig megdöbbentően alacsony szintű.


"Hol van a majom,és ember közötti átmenet?"


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



"Miért nem alakulnak már át a fajok?"


De igen!


[link]


[link]


[link]


[link]



"Az evolúció ellentmond a termodinamika II.fő tételének is."


Ez egyszerűen nem igaz. Ha kifejtenéd részletesebben, esetleg megvilágíthatnánk a tévedésedet.



"Robbanásból ilyen rendezett világ jött volna létre?"


Nem. Az ősrobbanás során gyakorlatilag nagyobbrészt hidrogénatomok keletkeztek, a világ többi része később alakult ki, a fizika törvényeinek megfelelően. Tömegvonzás, magfúzió, szupernóvák és a többi.


"A téveszméknek vége lesz."


Bizony. Nem tudom, feltűnt -e, hogy a Vatikán is elfogadja immáron az evolúciót?


"Ahogy te is csak hiszel az evolúciós mesében."


Nem. A tudomány nem hit kérdése. Én egy bizonyítékokkal gazdagon alátámasztott tudományos elméletről gondolom, hogy a földi élet fejlődését az eddigi legpontosabban írja le. Ha holnap valaki bizonyítékot hoz az ellenkezőjére, készséggel el fogom ismerni, hogy tévedtem.

2009. márc. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/275 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy ha már itt tartunk, mi lenne, ha példaként leírnád ide egy első változatát az általad hiányolt tankönyvi fejezetnek? Kíváncsi lennék, mit akarnál tanítani a gyereknek.
2009. márc. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/275 anonim ***** válasza:
94%
Jézusnak eddig volt majdnem 2000 éve visszajönni, és nem tette eddig. Miért jönne ezután? Hagyjál már a vicceiddel... És hogy Darwin majomnak nevez? Hát persze, hiszen főemlősök vagyunk mi is akár a majmok. Az életműködéseink pontosan olyanok, mint a többi főemlősé. Úgy lélegzünk, úgy emésztünk, úgy szaporodunk.
2009. márc. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/275 anonim ***** válasza:
96%

Amiket írsz, olyan mértékben sületlenségek és jellemzőek, hogy szinte fáj. A linkelt cikk is tele van baromságokkal. Már bocsánat, de hogy jön két fizikus meg egy teológus ahhoz, hogy beleugasson az én szakmámba? Szerintem a Biblia hülyeség, mégse követelem az Egyháztól, hogy hittanórán tanítsák az evolúciót is. A fizikusok is tiltakoznak, hogy Egely György „találmányait” akarják taníttatni velük, hagyjanak ők békét nekünk, biológusoknak. Cipész a kaptafánál.


„Az evolúciót,mint világmagyarázatot még senki nem bizonyította be”


A gravitációt se bizonyította senki olyan módon, hogy rábökött volna a gravitáló részecskékre. Mégis, mi más magyarázná azt, hogy minden leesik, és ahogy a bolygók keringenek? Az evolúció elmélete jelenleg a legjobb arra, hogy minden jelenséget magyarázzunk, emellett kísérletesen is létre lehet hozni evolúciót.


„Vannak komoly biológusok, akik nem hisznek az ősrobbanásban, sem az evolúció-elméletben.”


Nagyon komoly biológusok lehetnek. Mostanában éltek, vagy 1000 éve? (Egy nevet esetleg?)


„Az,hogy hogyan lett élettelenből élő, „


Na az nem evolúció. Bár összefügg a kettő, az élővilág evolúciójáról akkor kezdünk beszélni, amikor már van élet. Az élet keletkezése egy más tészta, arra is megvannak az elméletek. Ne tessék összemosni!


„és hol van a többmillió hiányzó láncszem,semelyik darwinista nagyokos nem tudja.Hol van a majom,és ember közötti átmenet?Sehol.”


Mennyi lenne elég? Ha találunk egyet, akkor kettő kell? És ha kettőt találunk? Minek több millió? A fosszíliák megőrzöttsége sajnos nagyon esetleges.

A wiki vonatkozó cikkében 1227 dinoszauruszt nevez meg, azaz ennyi dínót ismerünk, némelyiknek csak töredéke van meg, pl egy koponyacsont vagy ilyesmi. Számos fajból csak 1-2 maradványt ismernek. A dínók több millió évig éltek, és valószínűleg nem csak 1-1 példány volt belőlük. Mégis, alig több, mint 1200-at ismerünk. Lehet-e ebből arra következtetni, hogy mindössze ez az 1200 dínófaj élt a Földön?


Tehát nagyon sok millió féle dínó közül 1227-ről van leletünk. Mit jelent ez? Az evolúció logikájából adódik, hogy sok nagy lépés ment végbe viszonylag kis populáción (minél nagyobb a populáció, annál nehezebben terjed el egy jobb variáns). Ha kicsi a populáció, akkor az átmeneti formából is kevés van. Ráadásul tudjuk, hogy sokszor az evolúció begyorsul, és egy átmeneti forma csak pár ezer évig él, ami földtanilag kevésnek számít. Vagyis sok átmeneti alak EYSZERŰEN NEM ŐRZŐDÖTT MEG, mert kevés ideig, kevés egyedszámban élt. Ilyen az ember is, amiről tudjuk, hogy alig pár száz fős csoportokban evolválódott.


„Miért nem alakulnak már át a fajok?”


Alakulnak, azért mert te nem látod. Mit vársz? Hogy holnaptól legyen a holló fekete helyett aranysárga? Egy csomó link volt, ami napjainkban leírt fajátalakulásról számolt be. Ja, hogy te nem olvasol, csak öntöd a hülyeséget, az más. (Én elolvastam az általad küldött cikket, ennyi a különbség a Homo sapiens és a Homo debilis között.)



„Az evolúció ellentmond a termodinamika II.fő tételének is.”


Már miért mondana ellent? Ez a tétel egy zárt rendszerre vonatkozik. Az élővilág egy nyílt rendszer, kívülről folytonos energiát kap.


„Robbanásból ilyen rendezett világ jött volna létre?Nem lehet bizonyítani.”


Az evolúció nem a robbanással kezdődik. A robbanással a biológia nem törődik. Mi ott kezdjük a mesét, hogy már kialakult a Föld nevű nyílt termodinamikai rendszer. A robbanással a fizikusokat tessék zaklatni.


„Az idő majd eldönti a dolgokat,de én hirdetem:Isten teremtett minket”


Olvassál, mielőtt hirdetsz. Vagy hirdessél, nekem mindegy, de ne akard rákényszeríteni az akaratodat másokra. Attól, hogy te egy korlátolt majom vagy (amit nem Darwin csinált belőled, hanem te magad), még nem kell másokat is visszahúzni a sötét középkorba. Hagyd békén a tudományt, láthatólag az is békén hagy téged. De ha véletlenül egyszer pl rákgyógyszert szedsz, jusson eszedbe, hogy azt én vagy valamelyik evolúció hívő kollégám csinálta, inkább be se szedd. A papoknak volt 1000 évük bizonyítani, hogy az ima gyógyít, nem jött be. Most mi jövünk.

2009. márc. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!