Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kiderült, hogy az evolúcióelmé...

Kiderült, hogy az evolúcióelmélet ezer sebből vérzik, áltudományos, irreális. Miért nem tanítják akkor az iskolákban az alternatív elméleteket (pld. Intelligens tervezés ) is hazánkban?

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 10:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/275 anonim ***** válasza:
97%
Ja, és még valami! A fajok bizony ma is alakulnak ki, de a fajképződés folyamata nem egyik napról a másikra megy végbe, hanem folyamatos. Vannak átmeneti alakok, amelyek hasonlítanak a szülőkhöz és leszármazottakhoz, azért nem tűnik fel egyik generációról a másikra a különbség, viszont nagyon kíváncsi lennék, mi lenne, ha összehasonlítanánk a 100 000 évvel elezőtti medvét a maival. Csak egy példa volt. Azonkívül: már ma genetikailag elkülöníthetők egymástól ugyanannak a fajnak az elszigetelt populációi. Ez, ha nem tudtad volna eddig a fajképződés egyik feltétele. Tehát a fajképződés első lépése kipipálva... csak nem fogjuk mi megérni, hogy ezeket új fajként emlegessék, ehhez nem elég egy emberöltő.
2009. márc. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/275 anonim ***** válasza:
96%
Mire megírtam a választ, már válaszolt más is. Ó, de együtt jár az agyuk ezeknek a biológusoknak! Üdv, kolléga! ;)
2009. márc. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/275 anonim ***** válasza:
96%

Üdv :-) engem is felveszejtett ez az igehirdetés. Nem álltam meg szó nélkül.

OFF

Ennyire lerí rólunk a szakmánk?! :-)))

ON

2009. márc. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/275 anonim ***** válasza:
96%
Sziasztok! Vagyunk itt páran ezek szerint.
2009. márc. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/275 anonim ***** válasza:
65%

:) remek.


Ha már viszont ezt többen is olvassuk biológusok, akkor megkérném a kedves kollégáimat hogy meggyőzően mondják el nekem, hogy mi is a termodinamikai háttere az élet kialakulásának. Az a gond ugyanis, hogy a világban a kémiai folyamatok általában az egyszerűsödés felé haladnak. Ha belegondol az ember, hogy egy vödör steril szerves anyagot kiönt a Marsra, akkor az szépen lebomlik előbb utóbb egészen egyszerű vegyületekre (CO2, H2O, H2S stb...). Továbbá egészen biztos, hogy ezek az alkotóelemek nem kezdenek el polimerizálódni, membránokat kialakítani, vagy ne adj isten további reakciókat katalizálni.


Szóval ez a gond az élet kialakulásával, hogy önmagától az egyszerű szervetlen vegyületek nem alakítanak ki bonyolult, szerves rendszereket, a folyamat inkább visszafelé játszódik le.


Én igyekeztem néhol utánaolvasni, meg azért az egyetemet is csak elvégeztem, de ezt mégsem érzem még bizonyítottnak, hogy ott az őslevesben kialakultak komplett fehérjék meg ilyesmik.

2009. márc. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/275 anonim ***** válasza:
96%

Például ezt a folyamatot szemlélteti a Miller kísérlet, amikor egyszerű szénvegyületekből bonyolult szerves anyagok képződtek, ha energiát közölt a rendszerrel. Az energia ez esetben a főzés és az elektromos kisülések voltak.


A termodinamika tulajdonképpen zárt rendszerekről beszél, a kötelező egyszerűsödés is csak ezekre vonatkozik, a Föld pedig sohasem volt zárt rendszer, a nap folyton sütötte kialakulása óta. Ha pedig magát a Földet nézzük csak, akkor is a vulkáni tevékenységgel, hőforrásokkal, miegymással a mag energiát veszít, ami bőven elég bármilyen kémiai reakció energiaigényének a fedezésére, így a termodinamikai kétségek ebben az esetben egyszerű porhintésnek tekinthetőek.


Az élet kezdete valószínűleg RNS molekulákkal írható le, ezek képesek biokémiai reakciókat katalizálni, úgy mint a fehérjetermészetű enzimek. Ezeket hívják ribozimeknek. Ezekről azért nem olyan hihetetlen, hogy egy hígabb oldatból az egyes nukleotidok lánccá állnak össze. Mint kiderült, a riboszómában található RNS -ek is hasonlóan működnek, a fehérjeszintézist katalizálják, ez lehet a magyarázat, hogy hogyan fejlődtek ki a fehérjék. A membránokra leginkább csak ötletek léteznek, elméletek.


Az összes ilyen elmélet közös hibája, hogy bizonyíthatatlanok. Kövületek nem maradtak, ráadásul nem is nagyon valószínű, hogy találnak ilyeneket, mert egyszerűen azt sem tudjuk, mit keresünk. Hogy néz ki egy önmagát lemásolni képes RNS molekula kövülete? Addig minden, az élet keletkezésére vonatkozó elmélet csak elmélet marad, nem lehet bizonyítani, vagy elvetni. Jelenleg ez a tudományos megismerés határán kívül esik.

2009. márc. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/275 anonim ***** válasza:
95%
Én is bejelentkezem, kedves kollégák, indulok is etológia órára! :)
2009. márc. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/275 A kérdező kommentje:

Ezt küldeném mindenkinek:

Egy elismert filozófus(R.T) írja:

Azt, hogy az evolúció nem felel meg a tudományos elmélet kritériumainak, már a kommunizmus utolsó éveiben is tényként tanították az ELTE filozófia szakán logikából és tudományelméletből. Egyrészt, mert logikailag nem zárt, vagyis nem ellentmondásmentes, másrészt mert kísérletileg vagy tapasztalatilag nem igazolható. A logikai ellentmondás a fajok közti átugrásnál jelentkezik. Faj az, amelyhez tartozó egyedek továbbszaporodni képes egyedeket hozhatnak létre. Új faj létrejöttéhez olyan genetikai ugrásra lenne szükség, melynek során egyszerre legalább két egyed születik ugyanazzal a génhibával, hogy egymással szaporodóképes maradjon, felmenőik fajával viszont már nem. Ez abszurd módon valószínűtlen, illogikus és soha kísérletben vagy természetben meg nem tapasztalt esemény. Tehát az evolúcióelmélet legalapvetőbb eleme sem racionálisan, sem empirikusan nem igazolható: vagyis nem tudományos, hanem vallási jellegű.

2009. márc. 19. 10:30
 29/275 A kérdező kommentje:

Szeretném üzenni azoknak, akik korlátolt majomnak tartják azokat,aki "nem hisznek egy nem bizonyított elméletben, és hívők",azok szerintem előítélettel vannak a keresztények felé.Sok keresztény tudós van, kedves barátaim.

Én nem hordom le azokat, akik darwinnak hisznek, csak szerintem tévednek.Tartsuk tiszteletben egymást,kérlek, ne gyalázkodjatok itt, ez nem az a fórum.

2009. márc. 19. 10:45
 30/275 A kérdező kommentje:

Szeretné kérni, hogy ne keverjük össze azt, hogy egy fajon belüli változás történik(pld.pingvin),azzal, hogy egy alacsonyabbrendű fajból egy magasabbrendű jön létre.

Az elsőre van példa, de a másodikra-ami az evolúcióelmélet alapillére-nincs.

Lásd R.T.utolsó sorait fentebb.

Az evolúció tele van feltételezésekkel, amik valószínűtlenek.

Ez van, én is tudománypárti vagyok,az egyetemen(és azóta is)utanájártam(járok).


Ezért nincs meg(és szerintem soha nem is lesz)a legfontosabb hiányzó láncszem.

Azért, mert ez téveszme, mondjuk ki nyíltan, leplezzük le hát, kedves barátaim.

2009. márc. 19. 10:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!