Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kiderült, hogy az evolúcióelmé...

Kiderült, hogy az evolúcióelmélet ezer sebből vérzik, áltudományos, irreális. Miért nem tanítják akkor az iskolákban az alternatív elméleteket (pld. Intelligens tervezés ) is hazánkban?

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 10:59
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/275 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy még mindig várom a tankönyvi fejezetet, amit mondjuk a középiskolás biológiakönyvbe tennél.
2009. márc. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/275 A kérdező kommentje:

Kiderült, az evolúció nem tudományos tény, hanem fantázia.

(pld:hiányzó láncszemek:nem találtuk meg, nem láttuk, de élénk a fantáziánk)

Egyébként csomó érvemet nem cáfoltátok meg, de agresszívak vagytok, kedves darwin hívők.Én sem tudom tudományosan bizonyítani Istent, ti sem.de a fantázia(ősrobbanás, majomember,élettelenből élő),az nem tudomány továbbra sem.hiába, elvesztettétek a vitát, én hívő maradtam, ne haragudjatok.Köszönöm azoknak, akik értelmesen, visszafogottan érveltek.Pld:az a biológus, aki bevalotta, hogy van, amit nem tud megmagyarázni,és zavaró ellenérvek vannak.

akik agresszívan vádaskodtak, lehordtak, előítéletet képviselnek azokra sem haragszom, csak arra kérem,ne írjanak hülyeségeket.Pld:a majomember még nincs meg, ez tudományos tény, és elletelenből élőt sem lehet előállítani.

utolső kérdés:Ha te látsz egy rendezett szép házat, kertet,szobrot, azt szerinted a véletlen szél hordta oda, vagy egy intelligens tervező csinálta?

Nézzétek meg a teremtett világot, a felesége4d szépségét, stb,a csillagokat,stb.Ez nem egy véletlen sejtkupac,nem robanásból lett,hanem Isten csodálatos műve.Szerintem.

Majd kiderül az igazság, addig csak hitek vannak.

Köszönöm nektek, hogy meghallgattatok,továbbra is ajánlom a Bibliát,előítéletek nélkül olvassátok el.

Én hiszek.Ze nem.Lehet, hogy te is hinni fogsz majd.Kívánom szívemből.Legyetek áldottak!

2009. márc. 23. 13:30
 53/275 A kérdező kommentje:

Bocs a helyesírási hibákért, gyorsan írtam.(nem vagyok olyan műveletlen).Aki kéri,annak elküldöm a könyvlistámat.

Ami nincs bizonyítva,az nem tudományos,az fantázia.

2009. márc. 23. 13:35
 54/275 anonim ***** válasza:
95%

Megvannak a majomemberek, illetve a csontvázuk. Az nem fantázia. Azokon simán látszik, hogy az agykoponya kisebb, mint nálunk. Ez már fejlődést bizonyít. Ez nem fantázia. A Bibliában leírt tények bizonyítékait viszont tőled várjuk.


Én nem éreztem agresszívnak a biológusok hozzáállását a dolgokhoz. Csak azt éreztem ki belőle, hogy unják (velem egyetemben) hogy nem tudsz semmit alátámasztani, mi pedig linkeltünk, neveket, fajokat, konkrét bizonyított tényeket hoztunk fel, te pedig fújod fújod a magadét. Már tegnap is elmondtam: pont abban hiszel amiben akarsz, qrvára nem érdekel a te hited, addig, amíg nem arra fordítod, hogy engem győzködj.

Én nem hiszek az intelligens tervezésben. Szerintem a világban nem a szépség, hanem a praktikusság alapján maradnak meg dolgok, aztán ha ez még amellé szép, akkor egész egyszerűen így van. Amit ember csinál, az más lapra tartozik, és ne emlegesd egy napon a rendezett portát a természet gyönyörűségével.

Az igazság számomra kiderült, én nem kell keressem. Amúgy annak a híve vagyok, hogy addig jó, amíg rejtélyek vannak.


S a végkövetkeztetéseddel "Ami nincs bizonyítva,az nem tudományos,az fantázia.", egyetértek, innen kezdve lesz a biblia mese. Mese, akárcsak a görög, finn, inka, római, perzsa mitológia. Egy olyan mese, amit a szeretet nevében vérrel kényszerített rá isten teremtménye (?), az ember a felebarátaira. Mert az evolúcióra számtalan bizonyíték van, akkor is, ha elvakult hitedben nem vagy hajlandó ezeket tudomásul venni.

2009. márc. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/275 anonim válasza:
94%

Eddig csak követtem a vitát, kíváncsi voltam, hova juttok. Hát letaglóz, ahogy a kérdező egyszerűen elbeszél nem a válaszadók, hanem a tudomány mellett.


Kedves kérdező! Megkérdezhetem, hány éves vagy és mi a foglalkozásod? Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi egy átlaghívő profilja a XXI században.

2009. márc. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/275 A kérdező kommentje:

Ti beszéltetk el a tudomány mellet, mert nem találtak majomembert,és nem, válaszoltok az ellenérveimre.

Nagyon kemény gyűlöletet érzek,és ezzel minden hívőt gyaláztok.Az evolúció nem tudományos, ne hazudj.A Bibliát pedig nem tudod megcáfolni.

Aki nem hisz, elkárhozik.Ez igaz.

De van egy dolog.

Énb is az evolúcióban hittem,de 18 évesen találkoztam a természetfelettivel.Még te is találkozhatsz.Kívánom

Neked!

Nem célom vitatkozni, mert egyikünk se a tudomány talaján mozog.Ez ugyanis vallási jellegű.(az evolúció is)

Lásd R.T.cikkjét fentebb.

2009. márc. 23. 15:59
 57/275 A kérdező kommentje:

Te lehet, hogy gyűlölöd a hívőket és Jézust,Pál apostolt,Akik hisznek Ádámban a teremtésben.

De ez csak egy vélemény,olvass utána,nézdd meg a neten a mi érveinket, ne csak gyűlölj.

Élettelenből élőt senki nem tud előállítani,de Jézus igen.Ő fog feltámasztani minden halottat.

Ha bizonyítani lehetne az evolúciót,akkor a Biblia csak mese lenne,és az egyházat fel kéne oszlatni.

De millió értelmiségi hisz Jézusnak.És sokan fognak majd hinni.Lehet,ti is.Kívánom.

Egyébként filozófus vagyok,30 éves.

Csak azzal tudok érdemben eszmecserét folytatni, aki elolvassa azokat az evolúcióellenes könyveketet, amiket tudósok írtak.A lista nálam van.Elküldeném, de jellemző,hogy trágárul beszélsz,és nem érdekel a lista.

Egyébként néha én is sarkítottan fogalmaztam, csak kiváncsi voltam, mennyire vagytok toleránsak.Majd ha végigolvastad az intelligens tervezés irodalmát, akkor kiváncsi vagyok,de az előítéletekre nem.

2009. márc. 23. 16:17
 58/275 anonim ***** válasza:
95%

Elnézést, de ha a biológusok gyalázzák a hívőket, úgy a hívők minket gyaláznak. Miért van úgy, hogy a mi oldalunkról bármi támadásnak tűnik, míg ha a hívők csinálják ugyanezt, akkor az csak a jó útra terelés fegyvere?!

Nem áll szándékomban természetfelettivel találkozni, nem kívános síró szűzmáriákat látni a templomfalon, sem lebegő késeket a konyhámban. Sőt, az sem érdekel, ha a te véleményed szerint el fogok kárhozni.

Kikérem magamnak azt, hogy azt állítsd rólam te, hpgy nem a tudomány talaján mozgok. Kérlek, beszélj magadról, az én szakmai felkészültségem elbírálását azokra hagyd akik értenek hozzá. Én nem kezdek papokat tanítani bibliáról, nagyon szépen megkérlek, hogy az evolucionizmus oktatását és terjesztését bízd arra, akinek ez szakmája!

Úgy gondolom, hogy az én bibliáról alkotott véleményemet nem fogadná el a paptársadalom. Mert kb olyan, mint a te evolúcióról alkotott véleményed. Ez ugye normális? Na, akkor kb annyira normális, hogy nem fogadjuk el a te győzködésedet. Vagy az R.T.-ét, aki ha jól értesültem, valami pap vagy teológus. Miért lenne egy pap véleménye elfogadható biológusberkekben, ha ennek az ellenkezője nem történik meg? Értsd már meg, hogy a dolgoknak két oldala van: a te igazságod és a mi igazságunk. Ne próbálj minket olyan dolgokkal beetetni, amit egyszerűen kinevetünk! Ne győzködj, és ne fenyegess (haha) elkárhozással. Nézz magadba, lásd be, hogy ezt a vitát te kezdeményezted, kérdéskiíróként, vidd végig méltósággal, ne fenyegetésekkel és hisztivel. És főként: NE TÉRÍTGESS, MERT NEVETSÉGES! És a kollegám kérését ismételném meg: kérlek, írd le azt, hogy szerinted mi kéne legyen az a tankönyvi fejezet, ami őméltóságod javasolt? Ja és látom, valaki a korodra és végzettségedre is rákérdett - hát valóban nem ártana tudni. Hogy ne érezd magad rosszul, bemutatkoznék: biológus vagyok, 33 éves. Fő kutatási területem: botanika (endemikus fajok kialakulása a jégkorszakok során/után, filogeográfia és glaciális refúgiumok feltérképezése).

2009. márc. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/275 A kérdező kommentje:

Miért nevetséges,ha azt teszem, amit Jézus parancsolt?(hirdetem az evangéliomut)Ez miért nevetséges?

Te nihilista vagy, és te hisztizel?Te egy majomtól származó véletlen sejtkupac vagy?Te azt gondolod, megmondhatod Jézusnak,mit tegyen(2000 éve volt visszajönni)?Te nem is olvasod el a levelemet, benne van a kérdésedre a válasz.

Te nem tudod bizonyítani az állításodat.Te az én emberi jogaimat akarod korlátozni?

Te azt hiszed,hogy Hitler és Jézus ugyanott van?A semmiben?

Te olvasd el az intelligens tervezés irodalmát.Te imádkozz!TE szállj magadba!Te ne gyűlöldd a hívőket.Én nem vagyok katolikus, én nem értek egyet velük.

R.T.filozófus,nem pap.

Te bocsáss meg, ha megbántottalak, hidd el,Jézus szeret.

2009. márc. 23. 16:40
 60/275 anonim ***** válasza:
98%
Te sürgősen keress fel egy pszichiátert! Jézus szeret!
2009. márc. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!