Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A kutya megeszi az élô tengeri...

A kutya megeszi az élô tengeri malacot? Ha nem akkor miért nyalja folyton a száját miközbe nézi?

Figyelt kérdés
2020. febr. 28. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Élőt nem, mert előtte megöli.

Ha nem megbízható a kutyád ebből a szempontból, akkor ne teremts olyan lehetőséget, hogy erről meg kelljen győződnöd!

2020. febr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Kutyatol is függ. Egy vérbeli vadászkutya nagy eséllyel meg fogja ölni, de ha Pl olyan kutyad van mint nekem, aki az idegen macskát is nyalogatja es a nyulakhoz de még a kacsakhoz is bújik akkor nem biztos, hogy bántaná. Felügyelet nélkül azért nem hagynam, meg is csak 1 ragadozó állat a kutya
2020. febr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ, mennyire erős a kutya vadászösztöne. Azért felügyelet nélkül én nem hagynám.
2020. febr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
foxi keverék a kutya. és folyton akarja ôket. meg van bolondulva. mindig be akar jönni értük. sose nyugszik.
2020. febr. 29. 07:46
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Ez alapján esélyes, hogy megölné őket.
2020. febr. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

A foxterrier (keverék) vadászkutya és nem kegyelmez.

Eredetileg rókák kiugratására ás konkrétan kis rágcsálók irtására tenyésztették, míg végül valódi kotorékebbé vált.

SOHA ne hagyd felügyelet nélkül a malackáiddal, mert végük lesz és még csak nem is hibáztathatod, mert csak a dolgát teszi, amire tenyésztették!

2020. febr. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 asper ***** válasza:
81%
Mondjuk elég gáz, hogy nem tudod mire tenyésztették a foxit :D Egy kaukázusi vagy egy kangal se ölné meg, mert az vigyázna rá, de egy foxi egy sec alatt kicsinálná az tuti :(
2020. márc. 2. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
A foxi vadász, igen, megölné. Melyik volt előbb, a kutya vagy a malac? Én egy nimfapapagáj párt hasonló okból hoztam el egy tacskós gazditól, a kutya nem hagyott békét a madaraknak. Hónapokba telt, mire feloldódtak. Nekem terelő keverék mentettem van madarak mellett, benne gyengébb a vadászösztön, a kutyám már madarak mellé került, most 6 madárral él együtt, fontos volt, hogy összeszoktathatók legyenek.
2020. márc. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
81%
Attól függ milyen kutyád van vadász kutya biztos megfogja.
2020. márc. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A terriereket - többek közt - erre tenyésztették:

https://www.youtube.com/watch?v=r98aCvZ-7l8

Nekem is foxi keverékem van, előtte is az volt, minden rágcsálót megfognak a ház körül. (A mostani fiatalon megette a pockot, most már nem. Az előző soha semmilyen rágcsálót nem evett, de megfojtásban sokkal profibb volt.) De nevelhetőek, ha értesz valamit a kutyákhoz. Az enyém az idegen macskákat is üldözi, egyszerűen nem bír magával, a bőréből majd kibújik, miközben forog meg nyüszítve ugat, de a saját macskákat 1 nap alatt úgy hozzá tudom szoktatni, hogy egymás mellett lehetnek. 1 héten belül már összezárva magukra lehet hagyni őket, a macska - ha nem kutyagyűlölő - olyankor már dörgölőzni szokott a kutyához, az meg nagyon boldogtalanul néz ugyan, de eltűri. 1 hónap után már összebújva napoznak. A mostani macskám is úgy lett, hogy kicsi korában betévedt az udvarra, a kutya meg akarta fogni, de sikerült neki a betondarabok közé menekülni, a kutya a betont harapta meg kaparta, onnan mentettük ki. Másnap már a kutya orra előtt mászkált, persze akkor még csak szigorú felügyelettel, gyakori "nemszabad!" hangoztatással.

Ezt csak azért írtam le, hogy a legdurvább függőséget is ki lehet nevelni szoktatással a kutyából. De ehhez az szükséges, hogy érts a kutyához, ne csak szeresd, és feltétel nélkül végrehajtsa, amit az értésére adtál.

2020. márc. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!