Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért kell az embereknek...

Miért kell az embereknek megmentenie az utcán, természetben stb. lévő kutyákat, cicákat?

Figyelt kérdés

Úgy értem,miért érez kényszert rá?Pl.most egy anyakutyát “mentettek ki” nagy erőkkel a kiskutyáival az egyébként biztonságos helyről.Az állat nem kéri,hogy mentsék ( inkább az emberektől kéne,ha már itt tartunk).Nem hiszem,hogy a segély miatt kölykezett le,az ösztön benne van,hogy ő maga gondoskodjon a kicsinyeiről.Nem hiszem,hogy az ember terhére csinálta meg a kicsinyeit.Akkor miért érezzük kötelességnek kb.a kutyáknál,cicáknál,hogy nekik mindenképp szerető gazdi kell?Az életösztön bennük van.

Ne jöjjünk azzal,hogy az más,az én szememben minden állat ugyanolyan élőlény,mégsem mentünk minden boldog boldogtalant.Ja és szeretem az állatokat,csak kiváncsi vagyok,miért kivételezettek a kutyák,cicák.



2020. máj. 3. 01:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Háziasított állatokról beszélünk, aminek az a lényege, hogy az állat életben maradása függ az embertől. Láttál már olyan macskát/kutyát, amelyik néhány évnél tovább húzta és nem volt valamilyen betegsége? Mármint olyat, amelyiknek nem adtak egyáltalán semmilyen kaját, menedéket, stb. az emberek.
2020. máj. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Ez a felelősség.

Az ember vette maga mellé ezeket az állatokat, háziasította őket bizonyos mértékig.


Ez a mérték kiterjed arra, hogy magunkhoz láncoljuk őket (ezt sem kérik!!!, tehát ez az ember önös érdeke)

cserébe gondoskodunk róluk.

Viszont ez a háziasítás nem terjed ki oda, hogy kiöljük belőlük az ösztönöket, hogy ne szaporodjanak.

Mesterséges úton lehet ivartalanná tenni őket, de ezt sokan nem teszik meg.


Hajtja az életösztön, igen, csak ettől még nem fog jól lakni!

Tudatosan nem az ember terhére szaporodott, de az ember felelőssége, hogy szaporodott!

Ha egy állatot magad mellé veszel, akkor annak a szaporulatáról is gondoskodnod kell, más esetben szimplán pszichopata vagy.

Még azt se mondanám, hogy primitív vagy mint egy állat, mert ennyi felelősség még egy gorillában is van.

Ha valaki nem vállalja, hogy gondoskodjon a szaporulatról, az ivartalanítson!


Mégis, szerinted kinek kéne gondoskodni a kutyák kölykeiről???

Az anyakutyának?

Majd elmegy napi 8 órában sormunkára melózni az anyakutya, hogy tudjon miből venni kutyatápot?


A háziállatok sorsa az ember felelőssége. Akár tetszik neked, akár nem!

Sajnos a hozzád hasonló úgymond "gondolkozású" emberek miatt, akik leszarják az állataikat, meg a szaporulatát, (mert ugye ha már megszülte, gondoskodjon róla, mert magának szülte...)

szóval az ilyen felelőtlen, erősen szociopátiás személyiségzavarú emberek miatt kell a társadalom épelméjű , és mentálisan egészséges tagjainak átvállalni a felelősséget.

2020. máj. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Az az ember, aki cserbenhagy egy állatot, egy másik embert is cserbenhagyna. Az állatok nem a segélyért kölykeznek, tény, csakhogy miért van ennyi éhező, csontsovány kutya, macska az utcán? Az emberi felelőtlenség miatt. Az ember szinte csak rombolni képes, nincs még egy ilyen undorító faj.

Miért kell nekik biztonságos otthon? Mert éheznek sokszor, elvadulnak, vagy annykra bíznak a mocskos emberben, hogy nem képesek elbújni azok elől, akik élve felkötik, megnyúzzák, agyonverik szórakozásból a gazdátlan állatokat. Ezért. Ezért!

Én szégyelleném magam, ha otthagytam volna a macskámat a bosnyák téren, koszosan, betegen. Ő biztos nem élte volna túl. Miért kellett őt pl úgy megrúgnia valakinek (orvos szerint), hogy eltört a mellső lába, rosszul forrt össze, mai napig látszik rajta!

Az embernek kötelezettsége van a Föld és minden élőlény iránt. Ha te nem érzed ezt magadban, sajnállak

2020. máj. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Pontosan ahogy az utolsó írta!
2020. máj. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Sejtettem,hogy támadást kapok,pedig szerintem minden ízében érződik a kérdésemből,hogy védem az állatokat.Gyengébbek kedvéért,mikor kijelentettem,hogy inkább az emberektől kéne védeni.Nekem is mentett kutyám van,mindenhova viszem magammal utazni,étterembe jár,útlevele van,prémium kajája van,nevesített párnája,bilétája,saját insta,igazán jól tartom,de egyből megkapom,hogy pszichopata vagyok,köszönöm...jobban tartom a kutyát,mint sokan mások.Ja és tisztelettel beszéltem róluk,és nem,egyáltalán nem gondolnám,hogy el kéne mennie dolgozni xD Az intelligens válaszokat viszont nagyon köszönöm !!!
2020. máj. 3. 08:26
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
A kérdésedből egyáltalán nem derül ki, hogy bármilyen szinten szeretnéd az állatokat!! Az, hogy ha felteszel egy ostoba kérdést és más leírja a véleményét, nehogy már te kérd ki magadnak. Persze, neked egyből mentett kutyád van! Azért gondolkozol így? Hát persze
2020. máj. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
"Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél!"
2020. máj. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
38%

A kutya és a cica már nagyon régóta él az emberrel együtt, háziasítottak, elszoktak a vadontól, tehát nem tudnának életben maradni hosszú ideig egyedül, ezért mentik meg őket.


A többi válaszoló is megálhatott volna ennyinél. Gratulálok annak, aki egy ilyen kérdés után már rögtön lepszichopatázza a kérdezőt. Így felfújni valamit... ő se úgy írta meg a kérdését, hogy "sziasztok én szeretem magukra hagyni a cicákat, akkor mások miért nem?"


Normálisan tette fel a kérdést, látszódik hogy ő tényleg nem értette az okát, hát kapjon már normális választ akkor meg.

2020. máj. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az intelligens válaszokat továbbra is kőszönöm :) Főleg kedves utolsó :)
2020. máj. 3. 20:54
 10/15 A kérdező kommentje:
Talán rosszul tettem fel a kérdést...A “Miért nem mentünk minden állatot a kutyikhoz,cicákhoz hasonlóan” kérdés helyállóbb lett volna?Mindenkinek nem lehet megfelelni.
2020. máj. 3. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!