Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ki hívhatom az àllatvédőket a...

Ki hívhatom az àllatvédőket a szomszédomra emiatt?

Figyelt kérdés

Bocsi előre nos, ez hosszú lesz. A hàrommal arrébb lévő szomszédom amellett, hogy egy részeges, aki mellesleg részegen szokott üvöltözni a szintén részeges nőjével, màr nem tudom, hányadik alom macskàt szülészeti le , idén. 2018 nyaràn talàltam egy elkóborolt kiscicàt, a felettünk lévő szőlőhegyen, ami az ő fenti kertjéhez fut ki, ahol régebben lovardàja volt, elvileg màr nincsen, de még van valamennyi lova. Az a kiscica màsfél hetet volt nàlam, aztàn az àllatorvosunk csalàdja befogadta őt, sajnos onnan pàr hónappal később megszökött. Napokig sírtam, amikor meg kellett tőle vàlnom,nekem màr kettő volt akkor, nem tarthattam őt meg. Aztàn azt is nagyon sajnáltam, amikor megtudtam,hogy elveszett.

Utàna tavaly, ugyanott talàltam egy halàlra rémült kiscicàt, óràkig szenvedtem, hogy le tudjam őt csalogattam le a fàról, össsze-vissza vàgtam magamat a faàgakkal, majdnem le is estem. Őt természetesen menhelyek nem tudtàk fogadni, mert tele voltak, akkor màr tudtam, hogy meg kell őt tartanom, érthetően meg is szerettem, és az előző kiscicàt is megbàntam, hogy megvàltam tőle. Szüleim megengedték, hogy megtartsam. Féltem attól is, hogy fogja őt megszokni az akkor 17 éves cicàm,akinek előtte sosem volt tàrsa.(Szerencsére jóban vannak egymàssal.) Lényeg az, hogy egyik kiscicànàl sem tudtuk meg, hogy kié is lehet, mert több telek is kifut oda, de talàn leginkàbb ezé a szomszédé.Erre most làtom a falunk Facebook csoportjàban, hogy a nője megosztott hàrom, 6 hetes kiscicàt, akit el lehet tőlük vinni, akiknek mellesleg tiszta csipa a szeme, szerintem macskanàthàsak. Azért sem gondoltam ràjuk egyértelműen, mert eddig úgy tudtuk, hogy nekik max 1 kandúr cicàjuk van, de ezek szerint, nem... Azért is írtam le a szenvedéseimet, mert eléggé megviseltek ezek a dolgok, ez a cica aki egy éve az enyém lett, nagyon szeretem,nem adnàm semmi pénzért, de rengeteg baj van vele, nagyon rossz cica, Szóval, hogy, én szívok màs emberek patkànysàgai maitt, amiért ő nem ismeri a felelős àllattartàs alapjàt, az ivartalanítàst. Persze nem volt kötelező idehoznom őket, de én ilyen hülye vagyok, ha szenvedni làtok egy àllatot, nem tudom elfordítani a fejemet, csak közbe az én életem is ràmegy úgymond, mert talàn kicsit túlzàsba is viszem az aggódàst-törődést a macskàimért. A màsodik befogadott cicàmat is úgy hoztàk ide a közvetlen szomszédjaim, hogy picijei voltak, akikért aztàn megszakadt a szívem, amikor elvitték őket egy "àllítólagos"farmra. Az anyacicàt, pedig később itthagytàk a szomszédaim, amikor elmentek.Én ivartalanítottam őt, amikor még az enyém sem volt, csak làttam,hogy ők semmit nem törődnek vele.

Màr tavasszal attól rettegtem, mikor hallok meg megint arról a fenti telekről egy cicàt sírni. Csúnyàn hangzik, de egyetlen szerencsém, hogy lett kerítésünk , így màr ha akarnék sem tudnék felmenni segíteni neki. Tudom, ha megint talàlnék ott cicàt, nem csak megszeretném, nem is tudnàm őt hova adni, amikor mindenhol kiscicàk vannak. És apukàmnak igaza van, az összes kóbor macskàt ne fogadhatom be.

Tudom, hogy ivartalanítàs hiànya miatt nem fognak ki jönni az àllatvédők (sajnos) , viszont ennek az embernek lovai is vannak. Anyukàm làtta, amikor a hàzuk előtt jött el, hogy a ló a tűző napra volt kikötve, és csont bőr...

Régebben pedig a szembe szomszédjuk làtta, ahogy veri a kutyàjàt. Gondolom, a cicàk, akiket talàltam sem voltak etetve, vagy bàntotta is őket,az enyém szerintem azért olyan félős. Ha a mostani kicsiket sem viszik el, lehet, hogy őket is szélnek eresztik, vagy amikor be vannak rúgva,pont nem érdekli őket,mi van velük. Így, hogy làttam vannak nàluk cicàk, szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy onnan valóak a régi cicàk is, a telkük kifutàsa miatt. Szeretnék ennek véget vetni, amit csinàlnak.

Nem érdekel az sem, ha megtudjàk a nevemet, még nem jelentettem fel senkit, de most màr nem érdekel.

Önkormányzathoz kell fordulnom, vagy hovà?

Előre is köszönöm!



2020. jún. 29. 04:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%
Foglalkozz a saját dolgoddal,hisztit be lehet fejezni,tipikus mindenkit feljelentős passzív agresszív kötekedő ember vagy aki többet foglalkozik mások dolgával mint amihez köze lenne...Ez nem a macskáról szól...
2020. jún. 29. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%

Uristen elsö, na az ilyenek miatt mint te tart ott Magyarország, és a magyarországi állattartás, ahol tart!

Kérdezö, igenis megértem, hogy aggaszt a cicák sorsra, szép dolog, hogy felelösséget vállalsz és segíteni akarsz. Valami állatmentö önkéntes csoport a közelben nincs? Vagy valaki akivel össze tudnál fogni? Ketten mindig erösebb az ember.

2020. jún. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Hívd az állatvédőket! A rendőrség leszarja az ilyen ügyeket kb. Keresd fel az összes legközelebbi állatvédőket és azonnal hívd őket.
2020. jún. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

Először is leszögezném hogy igazad van. Nem normális ahogy az állatokra tekintenek és ahogy velük bánnak. De

1. Kihívni kihívhatod az állatvédőket. Annyit tudnak tenni hogy szólnak neki, több hatáskörük nincs, elvinni max akkor tudják az állatokat , ha már nagyon nagyon rossz a helyzet, félig oszlott tetemek hevernek szerte szét, bizonyíthatóan kínozzák őket stb

Max a lovak ügyében lehet tenni valamit

2. Bár az állatmentés nemes cselekedet, ne szállj el. "Szóval, hogy, én szívok màs emberek patkànysàgai maitt," nem, nem te szívsz. Az állattartás és az állatmentés nem kötelező dolog. Az állatok szívnak. Persze hogy nagyon nehéz és az ilyen nyomorultak okozzák a problémák nagyját, de maradj a földön.


Összességében kihívhatod őket, talán még csinálnak is valamit, de túl sok minden nem fog történni. Egyrészt mert Magyarországon az állatvédelem 0, ahhoz hogy ne csak bábjáték legyen felülről is kéne akarni a változást. Másrészt önmagában az ivarosan tartott beteg macskákra és az alultáplált lóra van bizonyíték. Az pedig még önmagában nem démoni dolog ha egy macska ivaros, az már számos problémát okoz ha szaporodik is, de az ivarosság kérdésén senki nem fog ítélkezni és szerintem ez így helyénvaló.

2020. jún. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Lena7 ***** válasza:
85%

Kedves első hozzászóló!

Ez nem azt jelenti ,hogy hisztizik. Szerintem igaza van!


Faluhelyen/kisebb városokban sokszor előfordúl az ,hogy összevissza születgetnek kiscicák ,amivel "nem is lenne annyira baj" ,viszont a kiscicákkal nem nagyon szoktak foglalkozni. Sokszor a kiscica almok fele sem fog felnőni ,mivel vagy elviszi őket valamilyen betegség ,vagy pedig a gazdájuk öli megőket. (Vízbefújtás ,agyonütés)


Ezen kívül ezekben a cicákban csak úgy hemzsegnek a bolhák és más élősködők ,teli vannak kullancsokkal ,olyan csípás a szemük ,hogy gyakran még a kamilla tea sem szedi le a csípát a szemükről. (Pont most a hetekben mentettem egy kb 4 hetes kiscicát)


Miután felnőnek ezek a cicák utánna sem lesz jobb nekik. Vagy elajándékozzák őket vagy megtartják őket (a tanyákon mindig kellenek cicák) viszont sajnos ezek a macskák sem lesznek ivartalanítva.


Tegyük fel ,hogy mondjuk 3 cica eléri az 1 éves kort. És mondjuk a 3 cicából 2 lány és egy fiú. Akkor évi kb 6-9 alommal számolhatunk. Ami rettentően sok kiscica. Na már most ha egyszerre 2 alom megszületik ,akkor a gazdáik nagy valószínűséggel megfogják ölni a kiscicákat. Ha meg esetleg 1-2 kiscica megmenekül ,akkor nekik sem lesz jobb életük.


Persze ezt csak általánosságban mondtam!

Nem azt jelenti ,hogy mindenhol ez megy ,viszont általában minden feluban/kisebb városban jellemző az ,hogy vannak ott olyan személyek ,akik ezt csinálják.


Meg persze kivételek mindig vannak :)


Kedves kérdező!


Tudom ,hogy mit érzel ,mert az én szomszédom is ilyen (bár ő sokkal rosszabbul bánik a cicákkal)


Amíg nincsen rá bizonyítékod ,hogy rosszul bánik a macskákkal ,addig szerintem nemtudsz tenni semmit.


A kiscicák sokszor szoktak elkoborólni (viszont soha nem mennek el messzire attól a helytől ,ahol az anyjuk hagyta őket)

Ezek a cicák visszafognak találni az anyjukhoz ,de ha mégsem találna vissza ,akkor elkezd nyávogni és az anyja majd érte megy.


Szerintem ezt az üzenetet küldd el 1 állatvédő szervezetnek és kérj töllük tanácsit ,hogy ilyen esetben mit lehet tenni stb.


Nyugi ,biztosan fognak segíteni neked :)


Ők sokkal jobbam és részletesen eltudják mondani ,hogy mit lehet tenni ezügyben.


Mindenesetre sok sikert kívánok neked!

És tudd ,hogy nagyon jó ember vagy! :)

2020. jún. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Lena7 ***** válasza:
77%

Kedves 5-ös hozzászóló!


Mért csapnák arcon ?

Baj az ,hogy ha valakik foglalkozik azzokkal az állatokkal ,akiket rosszul tartanak ?🤔


Igen ,lehet azzal jönni ,"hogy foglalkozz a saját dolgaiddal" ,de ha a szomszéd rendesen tartaná a macskákat ,akkor a kedves kérdező sem foglalkozna másnak a dolgával.


Most lehet engem lepontozni 😉

2020. jún. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon jó hogy felelősségteljesen gondolkozol! 😊 Nem mindig könnyű a mentett cicákkal, de vigasztaljon hogy nélküled már lehet hogy halott volna! Vannak módszerek amivel a cicákat is meg lehet nevelni, ha olyan viselkedésbeli gond van vele.

Jelenleg senki nem kötelezhető az állata ivartalanítására sajnos, így arra sem hogy a szaporulatról gondoskodjon. Amit tehetsz, az az, hogy elviszed tőlük a kiscicákat (gondolom ingyen adják) és rendes gazdát keresel nekik, megpróbálod rábeszélni az anya ivartalanítására pl úgy hogy célozgatsz rá hogy mennyi gond van a rendszeresen születő kicsikkel. Az ilyen embert nem igazán érdekli ha jót tesz egy macskával, olyan szempontból kell láttatni vele, hogy emiatt neki lesz jobb, könnyebb az élete. (Esetleg az anya macskát is elviszed)

Ha a lovaik és más állataik elhanyagoltak, akkor már lehet hívni állatmentőt, de érdemes fotóval jelentkezni náluk, hogy biztosan jöjjenek.

2020. jún. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
52%

Ivarosságért senki nem fogja elvinni a macskákat, de még a macskanátháért sem. Tetszik vagy sem, ilyen helyen így megy, a populáció fenntartja magát. Ha túl sok lenne a macska, a "felesleg" úgyis elpusztul.

Nem mondom, hogy ez így jó. Az állattartási kultúra a béka feneke alatt van. De egyelőre itthon, az ilyen vidéki részeken ez elfogadott, feleslegesen hívnál rájuk bárkit.


A lovak miatt, ha tényleg olyan rossz a helyzet, már talán lehet, de ehhez nem elég, hogy "anyukám látta". Fotókkal, videókkal lehet bejelentést tenni a helyi jegyzőnél.

2020. jún. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
2%
A macska alap, létszükséglet. Ki/mi fogja megzabálni a patkányt meg az egeret, ami a takarmányra jön? Tartsak pitonokat?
2020. jún. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Lena7 ***** válasza:
90%

Nem azzal van gond ,hogy macskát tartanak ,hanem a körűlményekről.


Különben is egy egészséges kiegyensúllyozott macska több egeret/patkányt fog ,mint egy beteg, sovány macska.

2020. jún. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!