Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ki hívhatom az àllatvédőket a...

Ki hívhatom az àllatvédőket a szomszédomra emiatt?

Figyelt kérdés

Bocsi előre nos, ez hosszú lesz. A hàrommal arrébb lévő szomszédom amellett, hogy egy részeges, aki mellesleg részegen szokott üvöltözni a szintén részeges nőjével, màr nem tudom, hányadik alom macskàt szülészeti le , idén. 2018 nyaràn talàltam egy elkóborolt kiscicàt, a felettünk lévő szőlőhegyen, ami az ő fenti kertjéhez fut ki, ahol régebben lovardàja volt, elvileg màr nincsen, de még van valamennyi lova. Az a kiscica màsfél hetet volt nàlam, aztàn az àllatorvosunk csalàdja befogadta őt, sajnos onnan pàr hónappal később megszökött. Napokig sírtam, amikor meg kellett tőle vàlnom,nekem màr kettő volt akkor, nem tarthattam őt meg. Aztàn azt is nagyon sajnáltam, amikor megtudtam,hogy elveszett.

Utàna tavaly, ugyanott talàltam egy halàlra rémült kiscicàt, óràkig szenvedtem, hogy le tudjam őt csalogattam le a fàról, össsze-vissza vàgtam magamat a faàgakkal, majdnem le is estem. Őt természetesen menhelyek nem tudtàk fogadni, mert tele voltak, akkor màr tudtam, hogy meg kell őt tartanom, érthetően meg is szerettem, és az előző kiscicàt is megbàntam, hogy megvàltam tőle. Szüleim megengedték, hogy megtartsam. Féltem attól is, hogy fogja őt megszokni az akkor 17 éves cicàm,akinek előtte sosem volt tàrsa.(Szerencsére jóban vannak egymàssal.) Lényeg az, hogy egyik kiscicànàl sem tudtuk meg, hogy kié is lehet, mert több telek is kifut oda, de talàn leginkàbb ezé a szomszédé.Erre most làtom a falunk Facebook csoportjàban, hogy a nője megosztott hàrom, 6 hetes kiscicàt, akit el lehet tőlük vinni, akiknek mellesleg tiszta csipa a szeme, szerintem macskanàthàsak. Azért sem gondoltam ràjuk egyértelműen, mert eddig úgy tudtuk, hogy nekik max 1 kandúr cicàjuk van, de ezek szerint, nem... Azért is írtam le a szenvedéseimet, mert eléggé megviseltek ezek a dolgok, ez a cica aki egy éve az enyém lett, nagyon szeretem,nem adnàm semmi pénzért, de rengeteg baj van vele, nagyon rossz cica, Szóval, hogy, én szívok màs emberek patkànysàgai maitt, amiért ő nem ismeri a felelős àllattartàs alapjàt, az ivartalanítàst. Persze nem volt kötelező idehoznom őket, de én ilyen hülye vagyok, ha szenvedni làtok egy àllatot, nem tudom elfordítani a fejemet, csak közbe az én életem is ràmegy úgymond, mert talàn kicsit túlzàsba is viszem az aggódàst-törődést a macskàimért. A màsodik befogadott cicàmat is úgy hoztàk ide a közvetlen szomszédjaim, hogy picijei voltak, akikért aztàn megszakadt a szívem, amikor elvitték őket egy "àllítólagos"farmra. Az anyacicàt, pedig később itthagytàk a szomszédaim, amikor elmentek.Én ivartalanítottam őt, amikor még az enyém sem volt, csak làttam,hogy ők semmit nem törődnek vele.

Màr tavasszal attól rettegtem, mikor hallok meg megint arról a fenti telekről egy cicàt sírni. Csúnyàn hangzik, de egyetlen szerencsém, hogy lett kerítésünk , így màr ha akarnék sem tudnék felmenni segíteni neki. Tudom, ha megint talàlnék ott cicàt, nem csak megszeretném, nem is tudnàm őt hova adni, amikor mindenhol kiscicàk vannak. És apukàmnak igaza van, az összes kóbor macskàt ne fogadhatom be.

Tudom, hogy ivartalanítàs hiànya miatt nem fognak ki jönni az àllatvédők (sajnos) , viszont ennek az embernek lovai is vannak. Anyukàm làtta, amikor a hàzuk előtt jött el, hogy a ló a tűző napra volt kikötve, és csont bőr...

Régebben pedig a szembe szomszédjuk làtta, ahogy veri a kutyàjàt. Gondolom, a cicàk, akiket talàltam sem voltak etetve, vagy bàntotta is őket,az enyém szerintem azért olyan félős. Ha a mostani kicsiket sem viszik el, lehet, hogy őket is szélnek eresztik, vagy amikor be vannak rúgva,pont nem érdekli őket,mi van velük. Így, hogy làttam vannak nàluk cicàk, szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy onnan valóak a régi cicàk is, a telkük kifutàsa miatt. Szeretnék ennek véget vetni, amit csinàlnak.

Nem érdekel az sem, ha megtudjàk a nevemet, még nem jelentettem fel senkit, de most màr nem érdekel.

Önkormányzathoz kell fordulnom, vagy hovà?

Előre is köszönöm!



2020. jún. 29. 04:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

Tetovált állatmentők? :)


Amúgy ilyenkor a helyi állatorvosnak ha szólsz mivel ahogy írtad jóba vagy vele, ő útba tud igazítani illetve ő hivatalból ilyen helyzetbe szerintem intézkedik is. Szerintem rendőrségen tudsz feljelentést tenni, mivel írtad, hogy az állatokat bántalmazza is és írtad, hogy a lovat is kínozta. Szóval első körben állatorvost értesítsd, mert több mint valószínű, hogy szükség lesz rá is.

2020. jún. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%
Állatkínzás ugyanúgy bűncselekmény!
2020. jún. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
45%
Ne feljelentsd, hanem egy állatvédő szervezetet értesíts, valami agresszívabbat. Lehet, lesznek meglepetések azon a telken.
2020. jún. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
18%
Gondoltam h keresztre leszek feszítve a válaszom miatt,de most is fenntartom h sejtésem szerint egy igen fiatal macskamániás lány lehet a kérdező aki belehergeli magát az utcája macskás dolgaiba.A macska nem mindenhol gyerek státuszban van tartva.Nem lehet úgy élni h állandóan a huszadik szomszéd kiscicája miatt sírunk,semmi közünk hozzá.Megjegyzem sok helyen pedig azért nem lát a kérdező hasolnlót mert ott a szaporulatot feltűnés nélkül agyoncsapják...Az állatvédő gittegyletek meg nem hatóságok,a bevonásuk után lehet h itt sem lesznek életben a kiscicák mert ha elkezdik zargatni a gazdát az egyszerűen "meg fog szabadulni" a macskáktól...
2020. jún. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
89%

Első körben a területi jegyzőt keresd fel, ők fel fogják szólítani a szomszédot a mindenkori állattartási törvények betartására, ha azt állapítják meg, hogy eddig nem tette. Ha nem reagál, akkor ők automatikusan továbbviszik az ügyet, először ideiglenesen, majd véglegesen elvehetik az állatot.


"Állatvédőkkel" én nem próbálkoznék, ugyan ilyen helyzetben vagyok mint te, körbekérdeztem a fél világot, annyit tudtak mondani, hogy örökbe kell őket adni, meg ivartalanítani. És ez volt a jobbik eset, volt, hogy választ se kaptam, vagy még engem baszogattak.

2020. jún. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
73%

14.-nek.


Bizony lehet, hogy lesz.


Pl.: Ha a z én telkemre mászna be pár tetovált, kopasz, izomagy, akkor a jó öreg 12-es IZS lapátos tenné a dolgát. Majd a kuvasz, majd utána pedig a röfik. >:)

2020. jún. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves, segítőkész vàlaszokat!

Rendben, megpróbálok néhàny àllatvédő szervezetet, bár tudom, hogy az ő kapacitásukkal mi a helyzet, sajnos..

Nem tudom, értük jött volna-mamàjuk, mert a màsodik cica elvileg màr reggel óta sírt, anyukàm hallotta, én csak d.u. értem haza aznap, és este volt, mire letudtam őt szedni a fàról. Szóval nem tudom, lehet, hogy olyan mamàjuk lenne, akinem törődik a picikkel(?)

Legszívesebben azonnal elhoznà őket, igen, meg leginkább a mamàt ivartalaníttatnâm, de sajnos most nincsen rà pénzem.

Igen, én is a jegyzőre gondoltam még, hallottam, hogy azt szokták ilyenkor felkeresni.

2020. jún. 29. 10:40
 18/21 anonim ***** válasza:
20%
Nyugodtan lehet menni a jegyzőhöz,rendőrhöz,állatvédőkhöz,egyiket sem fogja érdekelni, legfeljebb szerzel magadnak egy haragost és a következő alom macskát már nem kell leszedegetni a fáról mivel kinyírja őket miattad.
2020. jún. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
89%
Vicces, hogy itt elvileg akkora állatbarát mindenki, aztán amikor valaki tenni is akar valamit egy állatkínzás ellen, ami a környezetében zaklik, akkor a többség leoltja, hogy maradjál csöndben, semmi közöd hozzá. Mondjuk egyben jellemző, azért tart itt az állattartási kultúra ebben az országban.
2020. jún. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
31%
Felén is volt ilyen önjelölt állatvédő, aztán jól felképelték, mivel mindenki macskáját "megmentette". A nagy, büdös, semmitől.
2020. jún. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!