Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Csak szerintem félrevezető a...

Csak szerintem félrevezető a "sebezhető" állatvédelmi státusz?

Figyelt kérdés

Sokat olvasok állatokról a wikipédián. Ugye az állatokat természetvédelmi státuszokba kategorizálják a fenyegetettségüktől függően. Szerény véleményem szerint a "sebezhető" titulus eléggé félrevezető laikus ember számára. Ez körülbelül egy átlag ember számára annyit jelent, hogy az állatot meg lehet sebesíteni, ha van rá az illetőnek indoka. Legyen ez például vagyonvédelem/lakóhelyvédelem/testi épség megóvása. Tehát mintha jogot adna az embereknek arra, higy az állatot megsebesítsék. Pedig a a "sebezhető" fogalma úgy szól, hogy emberi beavatkozás nélkül valószínűleg kihal az adott állatfaj. Tehát azért sebezhető, mert abban a tekintetben sebezhetőek, hogy valószínűleg kipusztulnak, ha nem teszünk valamit az érdekükben.

Csak szerintem kellene egy petíciót indítani annak érdekében, hogy ne ilyen félfeérhetően fogalmazzák meg a természetvédeomi státuszukat?



#állat #sebezhetőség #Természetvédelmi státusz #Kategóriai besorolás
2020. júl. 23. 02:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

:D


Csak te vagy ilyen gyökér

2020. júl. 23. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Salx Narval ***** válasza:
65%
Én megértelek.:D Státuszuk okán lehet őket fenyegetni sőt veszélyeztetni is de a sebzés az tényleg durva. Szerintem is érdemes aláírást gyűjteni és majd írd meg hányan vagytok, jó lenne tudni róla. Ne már.:D
2020. júl. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem rajtad kívül senki nem érti ezt félre...

"Sebezhető szinonimák: védtelen, sérülékeny, kiszolgáltatott"

2020. júl. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
A sebezhető tényleg félreérthető, mert két eléggé eltérő jelentése van: "védtelen" és "meg szabad sebezni". Azt nem hiszem hogy ezt sok vizet zavarna, ugyanis random ember aki találkozik eggyel nem fogja megkérdezni a természetvédelmi státuszát. Ha meg utánanéz, akkor érdekli a téma, utánaolvas, és megtudja melyik értelmét is kell nézni a sebezhetőnek. Szerintem kár ezért petíciót indítani, meg ha megtámad egy állat, tényleg senki se fogja önvédelem előtt előbb gyorsan megnézni a státuszát.
2020. júl. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Még sosem gondoltam arra, hogy félreérthető lenne. Plusz ezt a wiki egy szép skálán is mutatja, színekkel, ha nem máshogy, hát ott elég egyértelműen látszik, hogy ez nem az a kategória, hogy lehet lőni az állatokra, mint az agyaggalambokra...
2020. júl. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Aki félreértelmezi állatvédelmi státuszként ezt a kifejezést, az agyilag nagyon zokni, már bocsánat.
2020. júl. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Iskolapéldája annak, amikor az analfabéta nem tudja értelmezni a kontextust, ezért belemagyarázza a hülyeségeit...
2020. júl. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az állatvédelmi státusz jelentheti azt is, hogy lehet e őket vadászni. Sebezhető ebben az értelemben azt is jelentheti, hogy csak veszély esetén lehet megsebesíteni, amúgy nem :D Analfebéta nem vagyok
2020. júl. 25. 11:09
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Frászokat! Ha egy miniszterelnök védelmet kap, akkor szerinted ez azt jelenti, hogy rámehetsz mesterlövészpuskával?
2020. júl. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szerintem pedig rúgtál egy öngólt és minden magyarázkodás csak ront a helyzeten. El kell engedni ezt a kérdést, mert kimagyarázni kínosabb lenne, mint beismerni a hülyeségedet. Bocs.
2020. júl. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!