Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek mit tegyek?

Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap délután elgázolták az 5 hónapos kiskutyámat, lakott területen volt egy kis utcában ahol nagyon sok kisgyerek is van. Az elkövető egy gazdagabb színesbőrű emberke volt és a szemtanúk akik látták elmondták hogy nagyon gyorsan hajtott. Több panasz is érkezett már az egész családjára az elkövetőnek mert vad agresszív stílusban vezetnek a szülők pedig az utcára sem merik engedni a gyerekeket. Fékezés nélkül áthajtott a kutyámon az autója lökhárítójának a darabja leszakadt és így tudtuk beazonosítani. Nem tudom ilyen esetben érdemes e feljelentést tenni mert előbb utóbb egy bicikliző gyereket is elsodorhat az autójával. Nagyon felzaklattak a történtek engem is és az egész családomat, legszívesebben elmennék hozzá és szétverném az idióta barmot, de azzal csak magamnak ártok és már nem hozom vele vissza a kutyámat. Én is autóval járok de mindig odafigyelek főleg lkott területen ahol gyerekek vagy éppen állatok vannak. Ismerőseimtől kaptam pár ötletet hogy rongáljam meg a kocsit és hasonlók de nem alacsonyodok le a szintjükre főleg mert ismerem a színesbőrűek stílusát. A fiatal elkövető már sok rendőrségi üggyel büszkélkedhet mert több balesetet is okozott már a gyorshajtás miatt. Várom a véleményeket tanácsokat
2020. aug. 2. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Nagyon sajnálom ami a kutyusoddal történt.

Szerintem érdemes lenne feljelenteni, bár ha sok rendőrségi ügye van és még mindig nem vették el a jogsiját akkor nem tudom, de mindenképp tegyél bejelentést.

És semmiképp ne hallgass ismerőseid ötleteire csak magadat sodornád bajba.

Amúgy nem csak a színesbőrűek csinálják ezt,nem értem ezt a megkülönböztetést.

2020. aug. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél feljelentést mindenképpen.
2020. aug. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló igazad van, nem vagyok rasszista ember csak ez a család aki miatt van most ez a bosszúságom bánatom ők színesbőrű emberek és nem éppen becsületes munkából élnek és azt hiszik hogy van pénzük és ők a királyok. Bárkivel megesik az ilyen hogy vezetés közben elüt egy állatot de aki másokat veszélyeztet mert vagánykodik az a szememben nem ember. Nem teszek nekik kárt mert akkor én is csak egy bűnöző ember lennék és nem akarok magamnak bajt. De be fogom jelenteni mert előbb utóbb még nagyobb bajt csinálnak
2020. aug. 2. 23:01
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutyus gondolom pórázon volt.... Ha nem , nem sokat tehetsz. Majd "kiderül" hogy a kutya szaladt az autó elé, és neked kell kifizetni a javításokat. Ezt eljátszotta egy barom a szomszédommal mikor elgázolta a spicc kutyusát. A gazdi kifizetett akkor húszezer forintot az állatorvosnak, és az állatkínzó barom kocsiját is javíttathatta... Ami szégyen, mert a mocsok szándékosan ütötte el a kutyát.
2020. aug. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, oké, elütõtte, hibázott. De mit keresett kint egy 5 hónapos kutya ezek szerint nélküled? Vagy bárki nélkül?


Sajnálom a kutyát, de ez nem csak a sofőr felelőtlensége volt...

2020. aug. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem a kutyus miatt. Azonban jogos a kérdés, mit keresett kint? A gazda felelőssége portán belül tartani. Itt nálunk is száguldoznak a barmok, de ha a kutyám/macskám kint grosszálna és elütnék, az az én hibám lenne. Sajnos maximum tanulhatsz ebből, h a következő állatodra jobbam vigyázol, mert a mellékelt ábra szerint senki más nem fog, sőt.:(
2020. aug. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően az a probléma, hogy közterületen a kutyának póráz nélkül semmi keresnivalója. Pláne nem az úton, ahol a kocsik járnak. Innentől felesleges feljelentést tenni, mert ő majd azt mondja, hogy a kiskutya ugrott ki az autó elé. Nem tudod bizonyítani és nem fognak vele foglalkozni.
2020. aug. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem hogy lehet még neki jogosítványa, két évvel ezelőtt olyan balesetet okozott hogy lakott területen városban 3 autót tört össze friss jogosítvánnyal mert ittas állapotban vezetett. A kedves apukája többet ült börtönben mint a saját házában, dolgozni pedig egy napot nem dolgoztak még de ők az utak királyai. A sebesség betartása pedig náluk úgy működik hogy annyival mennek amennyivel nekik jól esik és vagy meg tudnak állni vagy nem. Csak azért érdekes hogy a Magyarok tudnak az utcában normálisan közlekedni mert gyerekek is vannak, de ezek a cigányok csak száguldoznak mint a bolond.
2020. aug. 4. 14:03
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes módon arra nem felelsz hogy pórázon volt-e a kutya. Vagyis jó eséllyel nem.
2020. aug. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit kell ezen pörögni? Van jogsija? van. Vezet? Vezet. Tartsd a kutyád kerítésen belül. Más meg majd figyel a gyerekére. Az már nem a te dolgod.

Neked a kutyádra KELLETT VOLNA figyelni.

2020. aug. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!