Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A macskám bele esett valami...

A macskám bele esett valami dzsuvába, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Az este nagy vihar volt, a macskám pedig nem volt bent a lakásban. Reggelre pedig mire előkerült, valami rohadt büdös, ragadós dzsuva volt a cicámon. Nem tudom mi ez de nagy nehezen megfürdettem, és nem igen jött le ez a gány. A szomszéd tart disznókat, és lehet bele esett a moslékos vájúba vagy a franc tudja. Jelenleg hogy megfürdettem, talán egy fokkal jobb, most mosakszik, de a szagát se ismerem ennek az anyagnak ami rá ment. Eléggé meg van réműlve ahogy én is. Mit tegyek? Ha nem javúl vagy baja lesz akkor állatorvos, de azért ha meg lehetne oldani az jó lenne.

2020. szept. 1. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Mekkora felületen? Ha tenyérnyinél kisebb akkor nyírd le a bundáját. Ha nagyobb akkor inkább doki.
2020. szept. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
A nyírás jó ötlet. Ha nem mersz nekiesni és barátságos a macsek, akkor vidd el kozmetikába és letolják neked géppel, aztán majd visszanő, ha sehogy nem tudod kimosni.
2020. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Kutyasamponnal fürdesd meg, le fog jönni. "Tudom", mi lehet az a trutyi, amibe belefetrenghetett, nekünk a kutyánk csinálja folyton, valami hányáskinézetű akármi, szörnyű fura, büdös és ismeretlen szaga is van. Miután sokadjára csinálta már rákerestem az okára és akkor olvastam róla, hogy a saját szaguk elfedése miatt fekszenek bele más állatok dolgaiba, hogy vadászni könnyebben tudjanak, itt is az lehetett a helyzet. Mi ilyenkor samponnal jól megsikáljuk és a trutyi érzése és szaga is kikerül a bundájából.

Mivel itt cicáról van szó gondolom azért is meg van rémülve, mert fürdetve volt, meg azért is, mert azért elég tiszta állatok, gondolom zavarja ez a cucc saját magán.

2020. szept. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

1: benti tartás

2: fürdetés macska vagy baba samponnal

3: ha nem jött le kisállat kozmetika


Ha lenyalja magáról és valamilyen vegyszeres a cucc vagy fertőző a disznóktól sokba lesz az állatorvosi számla!

2020. szept. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
8%
Ez tuti troll kérdés. Aki a "dzsuva" és "gány" szavakat használja, az 90 százalékban nem tud helyesen írni magyarul :D.
2020. szept. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Önts le a macskádat valami otthoni "gányos dzsuvával", hogy elnyomja a másik cucc szagát.
2020. szept. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
14%
Ha ragadós, akkor étolaj és rongy vagy vatta. Aztán megint egy pancsi.
2020. szept. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kérdéseket. Nos a fürdetés az ilyen egyszeri alkalom volt. Nem szoktam macskát fürdeni így is szét karmolt, meg nagyon nehezen tolerálja, de SOS helyzet volt. Na most a nyírást valahogy megoldom az jó ötletnek tűnik. Amúgy ilyen még nem volt soha, hogy ilyen állapotban jött volna haza. Az utolsó 3-nak:

1.)Hát a troll inkább te vagy mint én. A dzsuva és gányt tartottam a lehető legmegfelelőbb szónak, de használhattam volna a redvát is, hogy kifejezzem a kosz túlzó "fokát".

2.) idióta fasz

3.)az étolaj csak rontana a helyzeten, úgyhogy ezt kihagyom köszi.

2020. szept. 1. 18:03
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kátrányba esett állatról láttam videót, ott olajjal szedték le, a nagyját, majd lenyírták. Ha a macskádba is hasonló ragadt bele, akkor nem igazán fogod tudni máshogy leszedni. El kell dönteni, hogy büdös, ragacsos legyen vagy kopasz, de egészséges. A szőr visszanő...


Lehet engem is lepontozni, mert megoldást javasoltam.

2020. szept. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

Már majdnem két hetes a történet, de azért megkérdezem:


HA MÉG AKTUÁLIS! Javult a helyzet azóta?


Nem lett komoly - maradandó - károsodása a házi kedvencednek?

2020. szept. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!