Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Akit mondjuk érzelmi szálak...

Akit mondjuk érzelmi szálak fűznek a malacokhoz, az hogyan bírkózik meg az evésükkel?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy pont bejött a konyhába egy cuki kicsi malacka, te meg éppen bacont eszel.

Ezek után hogy fogsz így a szemébe nézni? :/


Normálisan tud így "fejlődni" a szervezeted ha mondjuk nem eszed meg a húsát?



2020. dec. 21. 09:01
1 2 3
 11/26 PetheD ***** válasza:
85%

Mindenki maga dönti el, mit eszik és mit nem eszik, s mindezt milyen megfontolásból teszi. Vannak azonban olyan helyzetek (pl. menza, ahol ha nem eszem meg az ételt, rendszerint nem kapok helyette másikat).


Én galambokat tartottam, háziállatnak tekintettem őket, míg mások haszonállatnak. Ha egy-egy olykor az asztalra került, nem fogyasztottam belőlük. Vendégségben, étterembe viszont megkóstolnám a galambhúst, mert részemről az "érzelmi kötődés" csak a saját galambjaimnál állt fenn, idegen galamboknál nem. A társadalmilag kialakult konvenciókat azonban nem célszerű nyilvánosság előtt átlépni (például kutya, macska), holott más országokban elfogadott lehet a fogyasztásuk.

2020. dec. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
85%

Az étellel nem barátkozunk.

Nem azt eszed ami épp bejött.

Ha cuki malackának nevet adsz és szeretgeted, nem fogod megenni.Amit a hentesnél veszel

az csak egy darab hús.Nem kéne ilyesmin agyalni.Az ember tart haszonállatot, és házi kedvencet.Nyilván az utóbbi nem kerül a fazékba.

Egy marhatenyésztőnek az a furcsa, hogy Indiában inkább éheznek,de a szent tehenet nem eszik meg.

2020. dec. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
69%
Eleve nem eszek malachúst, mert nem vagyok aberralt, igy egy cuki malacot korbe puszilgatnek, de ugyanugy megennem a bacont. Ha egy nagy diszno jonne be, azt is megsimogatnam, megcsucsujgatnam, es megint megennem a bacont. Ezek utan max azokbol a disznokbol nem ennek, amiket lattam elve, es ossze haverkodtunk. Egy vagohidi ismeretlen disznó husat ugyanugy megennem.
2020. dec. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
65%
Ha nagyon megszeretném, akkor naradna, de különben igyekeznék a leghumánusabban véget vetni az életének
2020. dec. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
68%

10-es az állatvédők is esznek húst.

Elítélik az állatok értelmetlen púsztítását és fogvatartását.

Védik a fajok természetes élőhelyét.A költő és telelő helyeket.Összeszedik a szemetet az erdőben,élővizekben.

Sokféle módon lehet védeni az állatokat.

De az emberek mint csúcsragadózónak szüksége van húsra.

Úgy is lehetsz állatvédő, hogy nem esek át a ló túloldalára.

Mert könnyen előfordulhat, hogy a végén fényevőként végzed.

2020. dec. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
62%
Ha elítélnék akkor nem ennének húst ez ilyen egyszerű. Vagy ha megeszel valamit, akkor már nem értelmetlen a pusztítás és fogvatartás? De miért probléma az nektek, ha ezek után én kutyákat tartanék és ennék?
2020. dec. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
73%

"Tegyük fel hogy pont bejött a konyhába egy cuki kicsi malacka, te meg éppen bacont eszel."


Igen, és? Vagy te eddig azt hitted, hogy a hús a Spárban terem?

Falusi vagyok, nekem az a normális, hogy míg kicsit az állatok (leginkább nyúl, csibe, borjú) játszok velük, ha meg megnőttek, akkor meg megeszem. Majd jön a következő rends, stb.


Amúgy én a rendes házikedvenceket is megenném, ha tudnám, hogy biztonságosan voltak elkészítve. (Egy macskát pár egér/patkány után pl nem érzem már valami biztosnságosnak...)

2020. dec. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
74%

Most biztos le fognak pontozni, de ez ugyanaz a nyúl:

[link]

[link]


A neve Pamacs volt, és finom volt.


Ezzel meg a kérdést is megválaszoltam.

2020. dec. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Oké. Szóval mindig mérlegelek milyen érzelmeket táplálok más állatok iránt. Tehát amelyik háziállat és szeretem az rendben van. De ha megeszek a fajából egy példányt mert nincsenek iránta érzelmeim az is oké. Azt hiszem ez így elfogadható. Neki csak az fog számítani hogy mennyire bánok vele jól, igaz?
2020. dec. 21. 12:58
 20/26 anonim ***** válasza:
79%

"Neki csak az fog számítani hogy mennyire bánok vele jól, igaz?"


Nézz rá Pamacsra s tudni fogod a választ. :)


[link]

[link]

[link]

2020. dec. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!