Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért nem használnak egyértelm...

Miért nem használnak egyértelműbb szót az "eszmei érték" helyett?

Figyelt kérdés

Rokonaim azon kezdtek el vitatkozni, hogy a vadászok az eszmei érték miatt lövik ki az állatokat. Én beszóltam a beszélgetésbe, hogy az eszmei érték az büntetési tétel, de nem, nem, én tudom rosszul. Szerintük a hóvirágot is fel lehet szedni, mert nagy eszmei értéke van.


Én itt befejeztem a vitát, meg amúgy is másra terelődött a beszélgetés, de ami felvetült bennem, hogy ha rokonaim félreértik a szót, akkor biztosan sokan mások is... Miért nem lehet "eszmei érték" helyett valami más szót használni, ami egyértelműbb? Pl. "büntetési tétel" (ez jutott hirtelen eszembe).



2021. jan. 14. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Az eszmei érték nem büntetési tétel.
2021. jan. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
35%
Az eszmei érték azt jelemti hogy mennyire becsülik egy állatnak vagy növénynek az értékét de ugyanúgy van eszmei értéke műtárgyaknak is, a rokonaid gondolkodása alapján ha ellopnék egy festményt akkor én kapnék pénzt értem. Az állatoknál az eszmei érték a büntetésnek a mennyiségét jelenti hogyha megölöd.
2021. jan. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 Te is rosszul tudod. Az eszmei érték nem azt jelenti, hogy annyit ér neked a növény/állat, ha leszeded/kilövöd. Javaslom, hogy tanulmányozd át a jogszabályt.
2021. jan. 14. 22:47
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha hazaviszel egy gyíkot a mezőről, már akkor is ki kell fizetned az eszmei értékét, ha rajta kapnak és el kell engedned az állatot. Az eszmei értéket nem csak ölésnél fizettetik ki. Gondolom az állatok az adott közigazgatáshoz tartoznak így elviekben az ő "tulajdonuk", emiatt van eszmei értékük. De aki félreérti az eszmei értéket, az félre akarja érteni és ragaszkodik is a hülyeségéhez. Nem olyan bonyolult dolog ez.
2021. jan. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
92%

Pedig #1-nek igaza van. Az eszmei érték egyszerűsíti a kártérítés kárösszegének bizonyítását, és alkalmazható a vagyon elleni bűncselekmények elkövetése során keletkezett károk összegének megállapítására is. Tehát nem konkrétan a "büntetési tétel", csak iránymutató.


Ettől függetlenül a rokonaid elég hülyék, ha azt hiszik, hogy egy kilőtt rétisasért majd ők fognak még pénz kapni.

2021. jan. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Szerintem ők sem úgy gondolták, hogy pénzt kapnak érte, hanem hogy ha leszedik a hóvirágot, akkor mekkora "érték" van a kezükben. A kifejezésből nem egyértelmű, hogy az eszmei értéket meg kell fizetni, ha leszedik a virágot.
2021. jan. 14. 23:00
 7/10 anonim válasza:
92%
#6 Szerintem amikor megalkották ezt a fogalmat, akkor úgy gondolták, hogy az "eszmei" szó majd utal arra, hogy nem forgalmi értékről van szó, tehát nem lehet vele kereskedni. Elég szomorú, hogy egyeseknek nem egyértelmű.
2021. jan. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Azt hozzáteszem még, hogy a "védett" szó nem zavarta őket? Ebből következik, hogy azt valaki/valakik védik, tehát büntetésre számíthatnak károkozás esetén.
2021. jan. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
Fog már fel te szerencsétlen hogy rosszul tudod. Ha leszedsz egy 2M eszmei értékű virágot akkor nem 2M-t kell fizetned hanem ez lesz a megállapított büntetési tételed alapja. A büntetési tételed egy teljesen más összeg.
2021. jan. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
Olyan állatot, amelynek eszmei értéke van, nem lőhetnek ki a vadászok, mert az védett. A trófeának is van értéke, de az nem eszmei érték.
2021. jan. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!